Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Poslanec Kurbel pred tromi rokmi v upozorňovaní na nedostatky v nakladaní s majetkom mesta bol v podstate samouk a amatér...

Sereď   |   Poosledné rokovanie MsZ v Seredi vlastne akoby nic v systéme neopravilo, ale ani nepokazilo. Povedané úprimne, očakával som viac. Hlavne z dôvodu ďalších doslovne alarmujúcich zistení hlavnej kontrolórky týkajúcich sa skutočného stavu v mestskej spoločnosti.

Mám v živej pamäti dva články poslanca Kurbela uverejnené v tzv. Volebných novinách. Upozorňoval v nich na nevýhodnoť zmluvy, na základe ktorej bol prenajatý majetok mesta  Sereď  (teda nás občanov) vysokej hodnoty podpisom zmluvy  jediným konateľlom  spol. s.r.o. obsahovo neprerokovanej poslancami MsZ. Podpis zmluvy mal "požehnať" primátor mesta Tomčányi tvrdiac, že konateľ mestskej eseročky na to mal právo. Jediným slovom toto vyjadrenie nespochybňujem a beriem ho žiaľ ako fakt. Pýtam sa však verejne - kto dal  prakticky neobmedzené práva nakladať s majetkom za milióny Eur jedinej osobe? Uvedomujeme si vôbec skutočnosť, že tento konateľ mohol v spoločnosti de facto urobiť čokoľvek? Zároveň si dovolím vyjadriť pochybnosť o tom, že tak zbehlý podnikateľ akým M.Tomčányi nepochybne je, si toto riziko neuvedomoval. V úvahách môžem zájsť dokonca ďalej. Až do času, kedy bol konateľ prednostom a primátorom do funkcie odporúčaný ako odborník a spoľahlivá osoba. Opätovne, ani o tomto jedinou mmyšlienkou nepochybujem. O jeho odbornosti a praxi predsa svedčil už jeho životopis. Až som sa čudoval, že takýto človek "zablúdil" do našej malej, bezvýznamnej a "zaprdenej" Serede... Nevedel snáď primátor aj z pozície svojej funkcie čo sa v mestskej eseročke deje?

Ale späť k dvom článkom a novinám. Presnejšie k následkom, ktoré kritika poslanca Kurbela vyvolala. Mám na mysli mimoriadne zastupiteľstvo, ktorého príprava podľa slov samotného primátora trvala týždeň. Výsledok bol priam veľkolepý. Roztlieskavači a tlieskajúci, pokrykujúci niektorí poslanci a exposlanci,  normálne akože fakt pohoršení spriaznení podnikatelia... No proste fraška, ako sa patrí. A to celé v réžii zvolávateľa rokovania samotného primátora Tomčányiho.

Uplynuli tri roky a bolo tu ďalšie rokovanie  MsZ. Bez tlieskajúcich, bez pozvaného komparzu. Pekne potichučku a bez veľkých rečí okolo.

Po nekonečných útokoch nielen na Kurbela ale aj na SOL, bežnému človeku nepredstaviteľných ako do intenzity, tak rozsahu sme pochopili, že Kurbel bol v tom čase vlastne samouk a amatér. Dnes sa nad faktami, ktorými sme disponovali v tom čase jednoducho smejeme. Vedeli sme veľa, no hlavné je to, čo sme nevedeli.

Nezákonný stav v mestskej spoločnosti nesmie nechať "spať" poslancov, ale ani občanov. Už onedlho prinesieme niekoľko videí a článkov  s verejnými vyjadreniami kompetentných ľudí, z ktorých sa slušnému človeku jednoducho musí obracať žalúdok.

Podarí sa konečne nastaviť systém tak, aby mali ľudia spravujúci veci verejné pred občanmi rešpekt?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign