Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Poslanec OZ v Šintave chcel, aby občania boli informovaní o súdnom spore vedenom obcou

Miloš MajkoDátum24. 09. 2015 11:31:42Témaobec Šintava
159

Na poslednom rokovaní OZ v Šintave nezávislý poslanec  OZ   Dr. J.Šimulčík žiadal starostu o prerokovanie bodu týkajúceho sa súdneho sporu s Lodenica s.r.o. Ako sa poslanec vyjadril na zastupiteľstve, mal záujem verejnosť oboznámiť so stavom súdneho sporu a s tým, čo obec čaká v prípade jej prehry v súdnom spore. Starosta obce M. Holička bod do rokovania OZ nezaradil a následne poslancov návrh neprešiel ani hlasovaním poslancov.  

Od poslanca OZ Dr. Jána Šimulčíka sme vyžiadali návrh, ktorý vedeniu obce  spolu s kolegyňou  Stanislavou Režňákovou zaslal.

- - -

Obecný úrad

9251 Šintava

V Šintave, 5. 9. 2015

Vec: Zaradenie materiálu na rokovanie obecného zastupiteľstva

Dolupodpísaní poslanci obecného zastupiteľstva v Šintave si dovoľujú požiadať podľa §25 ods. 4 písm. a, zákona 369/1990 Z.z, o zaradenie nasledujúcich návrhov do programu rokovania na najbližšie rokovanie obecného zastupiteľstva (september 2015), ako samostatný bod.

Bod programu:

Súdny spor obce Šintava vs. Lodenica s. r. o.

Návrh uznesení obecného zastupiteľstva:

1, Schvaľuje,

zverejnenie rozsudkov okresného (15C/30/2012 z 20.9.2013 a 05.11.2013) a krajského súdu (25Co/173/2014 z 25.03.2015) v spore obec Šintava vs. Lodenica s. r. o na úvodnej web stránke www.sintava.sk v dobe od 1. 10 do 31. 12. 2015.

2, Schvaľuje,

aby poslanci na najbližšie zasadnutie obecného zastupiteľstva obdržali písomný materiál ako a z akých prostriedkov bude zaplatená náhrada súdnych trov v tomto súdnom spore.

3, Schvaľuje,

aby poslanci na najbližšie zasadnutie obecného zastupiteľstva obdržali písomný materiál v ktorom budú uvedené celkové náklady za právne služby, ktoré obec Šintava zaplatila do 1. 9. 2015 (vrátane čísla faktúr) za tento súdny spor.

4, Schvaľuje,

aby obecné zastupiteľstvo bolo písomne informované, aké ďalšie kroky podnikla obec Šintava v tomto súdnom spore.

 

Ján Šimulčík                                                                          Stanislava Režnáková

 

----------------------------------

Ing. PhDr. Ján Šimulčík, PhD.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign