Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Poslanec Pavol Kurbel trvá na svojom - zmluva o prenájme bytového podniku je pre mesto nevýhodná.

200

Trnava / Sereď    |      Dnes o 10.00 hod. v hoteli Max Plaza v Trnave sa konala tlačová konferencia ICOCRIMu, vo veci prenájmu Mestského bytového podniku v Seredi súkromnej firme V.I.Trade z Nitry. Zmluvu, spôsob jej uzatvorenia, podmienky a ostatné skutočnosti týkajúce sa predmetnej transakcie novinárom na tlačovej konferencii podrobne popísal  Ivan Katrinec z ICOCRIMu a poslanec Mestského zastupiteľstva v Seredi Pavol Kurbel.

Pavol Kurbel bol pri procese smerujúcom k prenájmu majetku mesta súkromnej firme od začiatku. Poslanci MsZ poverili konateľa spološnosti Káčera pripravením zmluvy s tým, že poslanec Kurbel trval na predložení zmluvy  pred jej podpisom poslancom MsZ na schválenie. K tomu však nedošlo a na ďalšom rokovaní MsZ hlavná kontrolórka  Dr. Zuzana Horváthová poslancom oznámila, že zmluva s firmou je podpísaná. Poslanec Kurbel toto ostro verejne kritizoval a po nastudovaní si podmienok predmetnej zmluvy podal podnet na Okresnú prokuratúru, nakoľko trvá na tom, že zmluva je pre mesto a teda obyvateľov nevýhodná.

Pavol Kurbel oslovil tri právne kancelárie a sám objednal odborné právne analýzy tejto zmluvy a u niekoľkých odborníkov na ekonomiku konzultoval podmienky uzatvorené v tejto zmluve.  "Buď sa hneď len smiali, alebo mi dali za pravdu" - hovorí P. Kurbel. Je to problém pre mesto možno nie hneď teraz, ale neskôr určite,  nakoľko  mesto Sereď zo vzťahu nemá prakticky žiaden profit - tvrdí poslanec.

Pavol Kurbel sa rozprával aj s kolegami poslancami a jeden mu priamo povedal, že takúto zmluvu by na svoj súkromný majetok nepodpísal. "Otázkou potom je, prečo jej obsah obhajuje pri majetku mestskom" - pýta sa poslanec Kurbel.

Zmluvu verejne obhajuje aj primátor mesta  Martin Tomčányi a ďalší poslanci. Tvrdia, že zmluva bola niekoľko krát prerokovávaná na legislatívno právnej komisii, nemajú preto dôvod študovať ju.

Oslovili sme predsedu legislatívno právnej komisie  JUDr. Michala Irsáka a ten nám oznámil, že legislatívno právna komisia predmetnú zmluvu neprerokovávala.

- - -

Krátko po tlačovej konferencii sme možnosť vyjadriť sa k danej problematike e-mailom ponúkli primátorovi mesta Sereď Ing. Martina Tomčányimu a to dnes do 16.00 hod.

- - -

From:SeredOnLine . [mailto:seredonline@gmail.com]
Sent: Tuesday, May 19, 2015 12:31 PM
To: primator@gmail.com
Cc: majko@majko.sk; podatelna@sered.sk; info@sered.sk
Subject: Ziadost o vyjadrenie

Dobry den pan primator  Ing. Martin Tomcanyi,

dnes o  10.00 sa v trnavskom hoteli MAX PLAZA konala tlacova konferencia organizacie  ICOCRIM vo veci prenajmu Mestskeho bytoveho podniku. Media o zmluve a sposobe prenajmu sukromnej firme informoval Ivan Katrinec a poslanec MsZ v Seredi  Pavol Kurbel.

V zaujme zachovania objektivity v poskytovani informacii Vam davame moznost vyjadrit sa  k predmetnej teme dnes do  16.00 hodiny. Po tomto case bude material z tlacovej konferencie spracovany a uverejneny.

Pan primator, ak mate zaujem o vyjadrenie, prosim kontaktujte nas na mobil  0907 277 777, resp. e-mailom v uvedenom case, pripadne nam oznamte, ci mate zaujem vyjadrit sa dodatocne.

Dakujeme.

Za  SOL  Milos Majko
0907 277 777

- - -

Primátor mesta však to tejto chvíle nereagoval a to ani telefonicky a ani e-mailom. Nebola nám oznámená ani požiadavka vyjadriť sa k predmetnej veci neskôr.

Pripomíname, že tejto kauze sa venujeme už viac ako pol roka. V novembri  2014  poslanec Kurbel uverejnil 2 články na SeredOnLine.sk a následne vo volebných novinách, v ktorých podrobne túto problematiku rozobral.

http://www.seredonline.sk/clanky/zmluva-o-prenajme-mestskeho-bytoveho-podniku-msbp/

http://www.seredonline.sk/clanky/ako-zaujimavo-sme-postupovali-pri-tvorbe-zmluvy-o-prenajme-mestskeho-bytoveho-podniku-sered-msbp/

Vyzvali sme primátora Ing. Martina Tomčányiho, aby sa k veci vyjadril, no dodnes sa tak nestalo. Zato pod našou výzvou našlo uplatnenie niekoľko diskusných "trolov", ktorí pod niekoľkými nickami anonymne útočili na poslanca Kurbela, médium i autora článku, osočovali všetkých okolo, no do dnešného dňa nespochybnili jediné tvrdenie poslanca Kurbela.

http://www.seredonline.sk/clanky/tentokrat-sa-diskusia-kandidatov-na-post-primatora-v-sol-nekona-tomcanyi-ziadost-media-ignoroval/

Na rokovaní  MsZ krátko po voľbách primátor  Tomčányi avizoval podanie trestných oznámení vo veci  článkov  P. Kurbela. Či k tomu došlo, nám známe nieje.

Uplynulo ďalších  7 mesiacov a poslanec Kurbel považuje za nevyhnutné, aby sa vecou ďalej zaoberala prokuratúra a tvrdí, že sa nevzdá. Zmluvu považuje za vyslovene nevýhodnú a verí, že to  obdobne následne vyhodnotia aj orgány činné v trestnom konaní. Pavol Kurbel dáva podnet na  NAKA  so všetkými podkladmi a doterajšími zisteniami vo veci prenájmu bytového podniku súkromnej firme.

Ide o majetok mesta  rádovo v miliónoch Eur a preto v dohľadnej dobe sa pokúsime k problematike urobiť rozhovor ako s poslancom Pavlom Kurbelom, tak primátorom Martinom Tomčányim.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Koen | 29-03-2019 10:20:16

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign