Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Posledné tohtoročné zasadanie MsZ začalo

Miloš MajkoDátum15. 12. 2009 08:21:47TémaMestský úrad
Program posledného zasadania MsZ v roku 2009 je pestrý. Hneď v úvode zasadania poslanci navrhli niekoľko bodov do bodu rôzne. Poslanec S.Tvrdík navrhol do programu odsúhlasovanie odmien poslancom a doplnil ho poslanec B.Horváth s doplnením o odsúhlasenie odmien pre funkcionárov MsÚ. Ďalej na zasadaní má vystúpiť poslanec NR SR J.Brocka. Primátor mesta vyhlásil, že sa odmien vopred vzdáva. Poslanci však trvali na návrhu a drvivou väčšinou udeľovanie odmien odhlasovali. Primátor mesta vyzdvihol tohtoročné investície v meste, ktoré sú vo výške cca 100 miliónov Sk. Prebieha bod - Interpelácie poslancov - poslanec Veselický sa spýtal na stav v odstraňovaní ilegálnych stavieb na Trnavskej ulici - odpovedala pani Pastuchová - stav sa preveruje - poslanec Kyselý sa pýta na riešenie situácie (rozbíjanie fliaš š pred podnikom, opití mladí ľudia, neporiadok do skorých ranných hodín) pred barom Grand pri sveteľnej križovatke - pripomenul, že v iných mestách podobné situácie riešia zatvorením prevádzky Na zasadaní MsZ vystupuje poslanec NR SR Július Brocka. Poslanci MsZ kladú otázky. Na dnešnom zasadaní MsZ bude mimo iné riešené navýšenie daní z nehnuteľnosti, ktoré sa dotkne bežných občanov. Poslanci rokujú o doručovaní pošty MsU občanom (výmery daní a pod. Poslanec Kyselý trvá na tom, aby poštu doručovali tí, ktorí majú dohody s MsÚ uzatvorené a nie ich rodinní príslušníci a pod. Poslanci rokujú o navýšení poplatkov za komunálne odpady a drobné stavebné odpady. Poslanci rokujú o znížení počtu komisií a znížení ich počtu. Po obedňajšej prestávke poslanci rokovali o návrhu zmeny platu primátora a viceprimátora. V hlasovaní návrh poslanca Kyselého neprešiel. Následne bolo tajným hlasovaním schválené nové odmeňovanie primátora mesta. Podrobnosti prinesieme po ich overení, resp. odporúčame vypočuť audiozáznam z rokovania. Poslanci diskutujú o plate viceprimátora. Atmosféra a diskusia je ťažko opísateľná, skutočne odporúčame vypočutie audiozáznamu. Poslanci diskutujú o rozpočte Domu kultúry na roky 2010 - 2012 Poslanci diskutujú o návrhoch na udelenie ocenení Mesta Sereď za rok 2009 - komisia odporučila tajné hlasovanie o jednotlivých kandidátoch Riaditeľ polikliniky ozrejmuje poslancom poplatky o ktorých sme písali aj v našich novinách. Poslanci odsúhlasili ocenenia mesta osobám, ktoré mesto reprezentovali alebo reprezentujú a zaslúžili sa o dobré meno mesta. Poslanci začali rokovať o rozpočte mesta Sereď na rok 2010. Diskusiu o rozpočte znovu odporúčame vypočuť zo záznamu. Poslanci schvaľujú Všeobecné záväzné nariadenia. Zasadanie MsZ končí. Zajtra o 15.00 hodine zasadanie pokračuje. Rokovanie pokračuje podľa programu. Priebežne aktualizované. Zo zasadania bude uverejnený audiozáznam.

Fotogaléria k článku:

Zobraziť všetky fotografie

 Áno, väčšina poslancov sleduje Seredonline.sk aj počas zastupiteľstva.
Popis: Áno, väčšina poslancov sleduje Seredonline.sk aj počas zastupiteľstva. Poslanec NR SR Julius Brocka vystúpil na zasadaní  MsZ.
Popis: Poslanec NR SR Julius Brocka vystúpil na zasadaní MsZ.Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign