Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Pozrime sa okolo seba a následne do parlamentu...

Miloš MajkoDátum26. 09. 2013 11:21:09TémaTak to vidím ja...
200

Politici by mali konať transparentne a ich kroky by mali byt čitateľné pre každého občana.

Nie je dobré, keď prešľapy úradníkov sú  systematicky zametané pod koberec vo viere, že sa o nich prestane hovoriť, upadnú do zabudnotia a následne nebude potrebné vyvodenie sankcií za ne voči konkrétnym ľuďom.

Nie je dobrým znamením pre občanov, keď namiesto zaujatia stanoviska a prípadného ospravedlnenia sa za podivné zamestnávanie rodinných príslušníkov a dedinčanov na ministerstve, kompetentní stiahnu zoznam pracovníkov z netu. Zabudnú snáď ľudia na to, že nežijú v krajine s rovnakými prípežitosťami pre všetkých? Prepáčia, že šance na zamestnanie sa nie sú postavené na šikovnosti, vzdelaní, skúsenostiach, ale na rodinkárstve, kamarátstve a možno dokonca na krokoch s korupčným podhubím?

Nie je dobré, keď na to, aby si volení funkcionári nemuseli kaziť daňovými poplatníkmi dobre zaplatený deň v parlamente názormi samotných voličov, zakážu občanom vstup na balkón inštitúcie, ktorú každý občan má považovať za ustanovizeň, kde o pošliapavaní práv nemôžu ani len rozmýšlať. Nie to ešte bez kúska hanby práva občanov pošliapavať...

Nie je dobré, keď občan nedôveruje v krajine takmer ničomu. Keď si zvykne na klamstvo volených funkcionárov, keď sám a dobrovolne akceptuje stav, kedy už protestovať prosti neprávosti nemá sily a chuť.

A nie je dobre, keď tento abnormálny stav začne považovať za vec nemennú a tých, ktorí sa s ním odmietnu stotožniť, považuje za rypákov a somárov takmer rozvracajúcich demokratické zriadenie v krajine.

Za takmer štvrť storočie sa nám pri moci striedajú prakticky tie isté tváre. Pozrime sa okolo seba, následne do parlamentu a zamyslime sa - fakt ešte veríme, že oni Slovensko dokážu zmeniť na krajinu, ktorá bude krajinou občanov?

- - -

Je jedno, ktorá strana bola a je pri moci. Sledujem dianie v tej najnižšej politike i v tej naozaj vysokej. A počúvam ľudí okolo seba. Naozaj bežných ľudí, ktorí majú politiky po krk a za víťaztvo považujú rezignovať a nevoliť. Je to naozaj víťaztvom, a ak áno, tak pre koho?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign