Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Pozvanému účastníkovi bola pozvánka na stretnutie doručená takmer dva týždne po akcii

200

Na predposlednom mestskom zastupiteľstve poslanci MsZ odhlasovali nadstavbu sociálnych bytov na Trnavskej ulici. Ešte pred samotným hlasovaním som sa prihlásil o slovo a verejne som poslancov MsZ upozornil na dlhodobo zlú situáciu v sociálnych bytoch so správaním jej nájomníkov ako aj na to, že nehlasujú o svojom pozemku,ale spoločnom a ich rozhodnutie sa nepochybne veľmi vážne dotkne nielen bezprostredne susediacich nehnuteľností. Ešte počas rokovania ma primátor mesta Ing. Martin Tomčányi zavolal mimo rokovaciu sálu a prisľúbil mi, že k riešeniu tejto veci bude zo strany vedenia mesta pristupované mimoriadne korektne a s tým, že je možných niekoľko alternatív. Zároveň ma ubezpečil, že bude viacej rokovaní, na ktoré budeme pozvaní a kde budeme mať možnosť o veci spoločne komunikovať.

Od 21.11. do 04.12.2013 som bol aj s rodinou mimo republiku a 24 hodín od návratu domov som si na pošte vyzdvihol doručenku  z Mestského úradu, v ktorej bola pozvánka na stretnutie v predmetnej veci na dátum práve 04.12.2013. Za zarážajúce považujem, že pozvánka na stretnutie bola napísaná 27.11., na pošte odoslaná 29.11. t.j. v piatok a následne mne doručená 02.12.2013 - pokusom, teda uložená na pošte.

Ihneď som sa telefonátmi na MÚ zaujímal, či v takto závažnej veci je vhodné pozývať na stretnutie v podstate zo dňa na deň a to bez preverenia, či pozývané osoby sú vôbec prítomné na Slovensku. Kontaktoval som primátora mesta, ktorý sa mi ozval v poobedných hodinách a ubezpečil ma, že podobných stretnutí bude ešte viacej čím som vec považoval za vyriešenú. Až do predvčerajšieho večera, kedy mi ďalší pozvaný účastník spomenutého stretnutia telefonicky oznámil, že mu práve dňa ( 16.12.2013 krátko pred 18.00 hod.) bola  kuriérom asi  MsU doručená  tá istá pozvánka na to isté stretnutie, ktoré sa uskutočnilo takmer pred dvomi týždňami.

Nadstavba sociálnych bytov a následky, ktoré z takéhoto kroku môžu plynúť pre dotknuté strany sú veľmi vážnymi na to, aby bolo takýmto spôsobom postupované s tými, ktorých sa vec týka.

Pýtam sa, o čo ide autorom pozvánky - ide skutočne o stretnutie alebo len o formálne vykázanie doručenia pozvánky a to aj v čase, kedy takýto krok už pôsobí vyslovene komicky? Verím, že na túto otázku dostanem odpoveď od primátora mesta, ktorý stretnutie zvolal a zároveň verím, že niet dôvodu za popísanými skutočnosťami hľadať niečo iné, ako úplné zlyhanie kompetentných pracovníkov, ktorých mená iste nemôžu pred verejnosťou zostať utajené.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign