Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Prečo v Šintave nechcú zverejniť dokumenty poslanca OZ?

Miloš MajkoDátum27. 01. 2017 21:46:53Témaobec Šintava

Ján Šimulčík, poslanec OZ    |    Pred nadchádzajúcim rokovaním OZ som podal dva návrhy na rokovanie obecného zastupiteľstva, ktoré boli zaradené do programu. Dokumenty poslaneckého návrhu na rokovanie OZ neboli zverejnené na webovej stránke obce Šintava. Uvedenú skutočnosť som bral ako administratívne nedopatrenie, preto som telefonicky kontaktoval obecný úrad s požiadavkou o zverejnenie materiálov. Keďže sa nič neudialo – dokumenty k bodom rokovania neboli zverejnené ani po telefonáte, zaslal som ráno dňa 25. 1. 2017 email pánovi starostovi s požiadavkou o zverejnenie materiálov na zasadnutie OZ, ktoré som podal ako poslanec OZ.

Mám za to, že občania Šintavy majú právo prečítať si materiály, o ktorých rokujú ich poslanci. Aj napriek emailovej požiadavke sa nič nestalo. Mrzí ma, že poslanec obecného zastupiteľstva v Šintave musí materiály na rokovanie OZ zverejňovať na inom mieste, ako je na to určené. Volím tento spôsob kvôli informovaniu občanov Šintavy.

Teraz konkrétnejšie k jednotlivým navrhnutým bodom.

Prvý bod má názov: Voľba členov školskej rady – zástupcov OZ.

K bodu som uviedol nasledovné odôvodnenie:Na základe § 25 ods. 12 zákona 596/2003 o štátnej správe v školstve a školskej samospráve: „Členstvo v orgánoch školskej samosprávy zaniká uplynutím funkčného obdobia orgánu školskej samosprávy,“. Vzhľadom na to, že  funkčné obdobie starej školskej rady skončilo, podľa zákona, všetkým členom (aj nominantom obecného zastupiteľstva) dňa 7. 9. 2014 -  treba do samosprávneho orgánu školy zvoliť nových členov. Za riadneho člena v novej rade školy bol obecným zastupiteľstvom zvolený zástupca OZ iba Roman Matušica. Ostatní členovia rady školy, ktorí teraz zastupujú OZ, sú tam nelegálne. Po 7. 9. 2014 neexistuje žiadne uznesenie OZ (okrem spomenutého), ktorým by poslanci OZ delegovali svojich zástupcov do rady školy.

Druhý bod má názov: Nedodržiavanie VZN o nakladaní s komunálnym odpadom starostom obce M. Holičkom.

K bodu som uviedol nasledovné odôvodnenie: VZN o nakladaní s komunálnym odpadom č. 9/2016 a 10/2016, ktoré v §4 hovorí, že plasty a papier majú byť spred domov vyvážané 2 krát za mesiac. To sa neuskutočňuje (viď rozpis vývozu plastov a papiera na internetovej stránke obce), aj keď VZN platí od 1. 1. 2017. Začiatkom januára 2017 som ako poslanec v tejto veci požiadal starostu obce o vysvetlenie. Do dnešného dňa som nedostal žiadnu odpoveď.

 

Celé znenie podaní aj s navrhnutými uzneseniami si môžu občania prečítať v prílohe.

 

Ján Šimulčík, poslanec OZ

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign