Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Pred rokom sa primátor Tomčányi medzi obyvateľov natlačil. Po voľbách volení zástupcovia zrušili aj zavedené stretnutia s nimi...

Miloš MajkoDátum03. 10. 2015 13:21:22TémaŠKOLA DEMOKRACIE

Presne pred rokom Anika Jurkas zorganizovala stretnutie obyvateľov sídliska pri nehnuteľnosti plnej odpadkov a prespávajúcich bezdomovcov. Obyvatelia sídliska roky upozorňovali na nežiadúci stav pretrvávajúci na mestskom pozemku a v rozpadajúcej sa budove.

Na stretnutie prišiel aj nepozvaný primátor mesta   Ing. Martin Tomčányi, aby sa obyvateľom prihovoril.  Nielenže prišiel, ale dokonca namiesto organizátorky stretnutia  sl. Aniky, jej akciu svojvoľne aj odmoderoval, určil pravidlá jej stretnutia s občanmi a aj stretnutie ukončil.

Šikovné, bolo krátko pred voľbami a "ochota" komunikovať s ľudmi na akejkoľvek akcii - tobôž na stretnutí nespokojných voličov sa ráta.

Detaily zo stretnutia si môžete prečítať v článku  "Na stretnutie prišiel aj nepozvaný primátor, ktorý ho iniciatívne aj odmoderoval"http://www.seredonline.sk/clanky/na-stretnutie-prisiel-aj-nepozvany-primator-ktory-ho-iniciativne-aj-odmoderoval/

Aká je situácia dnes? Hneď po voľbách záujem o verejné stretnutia s obyvateľmi u znovuzvoleného primátora ustali. Zrušené sú mesačné stretnutia s občanmi na  MsÚ, ponuky vyjadriť sa k dôležitým témam na kameru primátor Tomčányi už rok ignoruje.

Na spomenutom stretnutí sám primátor verejne tvrdil, že hlavná kontrolórka nemôže kontrolovať eseročky, v ktorých je mesto vlastníkom. Nesúhlasil som s tým - také tvrdenie nemá  oporu  v zákone a nemá ani logiku. Idiota verejne zo mňa chcel urobiť aj poslanec Bystrík Horváth, inak manžel hlavnej kontrolórky. Aj on verejne a na kameru tvrdil, že kontrolórka predsa nemôže kontrolovať eseročky, nakoľko sú samostatným právnym subjektom. Klamali obaja. Primátor Tomčányi aj poslanec Horváth.

Dôkaz sme publikovali  v článku   "Čo s tým má hlavná kontrolórka?" - pýta sa občana predstaviteľ mesta. Občan odpovedá: prečítajte si zákon!http://www.seredonline.sk/clanky/co-s-tym-ma-hlavna-kontrolorka-pyta-sa-obcana-predstavitel-mesta-obcan-odpoveda-precitajte-si-zakon/

Otázkou dnes už zostáva, prečo obaja v tak dôležitej veci klamali a prečo hlavná kontrolórka predmetné subjekty nekontrolovala. To už ale nechám na zvážení obyvateľov mesta, ktorí sú de facto zamestnávateľmi všetkých menovaných volených zástupcov. A tak majú právo byť ako kontrolórmi ich práce, tak hospodárenia z finančnými zdrojmi, ktoré na základe našej dôvery spravujú.


Pred rokom som do "poznámky autora napísal":

Poznámka autora

Tento článok by nemal dôvod vzniknúť, keby:

- volení zástupcovia platení z daní občanov odpovedali na oprávnené otázky občanov pravdivo

- volení zástupcovia platení z daní občanov konali v súlade s platnými zákonmi

- volení zástupcovia platení z daní občanov - ich chlebodarcov - nezavádzali  a nesnažili by sa ospravedlňovať nekonanie kompetentných ľudí

- volení zástupcovia platení z daní občanov  po štvrť storočí od revolúcie konečne akceptovali elementárne právo občanov  (teda tých, ktorí ich volia  a platia) na kontrolu ich práce

- volení zástupcovia platení z daní občanov nerozlišovali médiá  "normálne = pod vlastnou kontrolou"  a "nenormálne", teda tie, ktoré robia občania nezávisle, nie na základe inštrukcií, ale faktov

- volení zástupcovia platení z daní občanov akceptovali právo na objektívne informácie a nie  demagógiu, ktorú občanom za ich peniaze nanucujú

Článok a videozáznam boli vyrobené a publikované na náklady autora a bez akejkoľvek finančnej spoluúčasti volených zástupcov alebo mesta.

- - -

Žiaľ, nič sa nezmenilo napriek tomu, že vývoj okolo nás ide ďalej...

- - -

Dôkazy verejného klamania obyvateľov mesta sú v priložených videách a následne v citácii zákona a stanovisku odborníkov na problematiku samosprávy.


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign