Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Predstavitelia vlády konečne dochádzajú na to, čo občania vedia desaťročia

Miloš MajkoDátum24. 10. 2016 10:48:18TémaTak to vidím ja...
200

"Dlžoby už bránia ľuďom zamestnať sa, hovorí ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská" v rozhovore pre sme.sk a dodáva "dať druhú šancu zadĺženým je v slušnej demokratickej krajine štandardom."

To sú nám veci, že po viac ako 20-tich rokoch konečne verejne predstaviteľ vlády SR potvrdil to, čo stovky tisíc občanov dávno vedia. Situácia s extrémnym zadlžovaním sa, najmä domácností je však dnes už za  bodom, odkiaľ je návrat mimoriadne ťažký a bezbolestný nebude ako pre insolventných občanov tak štát. Je to škoda, pretože množstvo aktivistov na tento stav upozorňuje už dávno, len zbytočne. Problém obchádza aj väčšina médií. Jediný, kto na legislatívu postavenú v neprospech rýchleho riešenia zlej finančnej situácie zadĺžených občanov nedopláca, ale opačne na nej závratnou rýchlosťou a v neskutočnej výške zarába, sú exekútori a v neposlednom rade právnici. Je všeobecne známe, že dlh občana vo výške 20 Eur neplatený niekoľko rokov sa cez exekučné konanie bez problémov vyšplná aj na 260 Eur. Je tak náročné odpovedať na otázku - ak človeku chýbalo 20 Eur nájde zrazu viac ako 10 násobok aby ukojil nenažratosť súkromného exekútora posvätenú legislatívou schválenou poslancami NRSR?

Dlhodobo tvrdím, že v skorumpovanom systéme fungovania Slovenskej republiky nie je možné dlhodobo existovať tak, ako sme tomu svedkami za posledných minimálne niekoľko rokov. Sedliacky rozum dá, že raz sa povestný pohár naplní a pretečie. Ignorovanie základných problémov fungovania spoločnosti - a spoločnosť v prvom rade tvoria úplne bežní občania a nie zopár skorumpovaných politikov - jednoducho musí vyústiť k riešeniu skôr či neskôr, pokiaľ je problém neriešený dlhodobo a týka sa státisícov ľudí, môže dokonca spôsobiť vážny kolaps systému ako takého.

Problematika záchrany ľudí nachádzajúcich sa v takto zamotanom systéme dlhov je veľmi problematická. V provom rade treba povedať, že drvivá väčšina si za svoj stav môže sama, no aj to je len konštatovanie. Za hlavný problém považujem prakticky nulovú vymožiteľnosť práva cestou zákonov tento krajiny a neskutočné naťahovanie úplne jednoduchých sporov na súdoch. Úplne bežnou formulkou nielen medzi obyčajnými ľuďmi ale aj medzi podnikateľmi sa totiž stalo "nezaplatím, dajte ma na súd" - výsledok poznáme všetci. Dlhé roky čakania, náklady na advokátov mnoho razy násobkami prevyšujúce dlžnú sumu a nespokojnosť na všetkých stranách. Komu toto prospieva a kto je za tento stav zodpovedný? Odpoveď si isto rád doplní každý čitateľ.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign