Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Pri dnešnom výberovom konaní bude nezávislý pozorovateľ SOL

Miloš MajkoDátum14. 03. 2011 12:51:44TémaMestský úrad

V sobotu v novinách uverejnený  príspevok   JUDr. Mgr. Alexandry Nádaskej  vyvolal búrlivú diskusiu u viacej ako  110 diskutujúcich. Na konkrétny príspevok  k tomuto času pristúpilo    2229 počítačov  a teda oslovil podstatnú časť čitateľov novín.

Ako vždy, aj v tomto prípade máme záujem o objektívne prinášanie informácií a preto sme sa rozhodli dať možnosť nezávislého nahliadnutia na jdno z výberových konaní. Teda za predpokladu, že zúčastnené strany budú súhlasiť.

V ranných hodinách sme na  MsU a to prdnostovi úradu, primátorovi  MsÚ a viceprimátorovi odoslali e-mail s nasledovným obsahom:

- - -

Dobry den,

v sobotu v internetovych novinach  SeredOnLine.sk  obcianka mesta  JUDr. Mgr. Alexandra Nadaska uverejnila svoj postreh z uskutocneneho  vyberoveho konania na  MsU v Seredi. V uvedenom prispevku  sa jedna o nazor jednotlivca, no v diskusnych prispevkoch bol podporeny aj inymi ako anonymnymi, tak plnym menom podpisanymi diskutujucimi. Jeden z diskusnych prispevkov

"anonym | 13-03-2011 11:25:01 |
Ja chcem len povedať jedno.Všetci riešite tituly.Podstata problému vám uniká. Ľudia na vedúce miesta sú vybratí dopredu!Poslanci sa hlásili do komisií ako im vyhovovalo.Nie je to vôbec čisté.Prečo teda napr. na výberové konania v pondelok nepustí mesto nejakých nestranných pozorovateľov?Hocikoho, kto by nemohol zasahovať len by sa díval na to či otázky v pohovore boli uchádzačom dávané rovnako a nebolo vyberané podľa sympatií a kamarátstva! V pondelok je na to šasnca."

povazujeme zadnet obcana a preto Vas ziadame o vyjadrenie, ci sa moze dnesneho popoludnajsieho  vyberoveho konania zucastnit zastupca novin   ako pozorovatel s ucelom objektivneho informovania verejnosti.

Potvrdenie prosime zaslat na e-mail dnes, teda v pondelok  14.03.2011 do  11.30 hodiny.
Dakujeme.
S uctou
Milos Majko

- - -

Okolo obeda boli reakcie  vedenia MsÚ nasledovné:

 

Dobrý deň   pán  Majko
súhlasím  s  Vašim návrhom, podrobnosti  je potrebné dohodnúť  s  prednostom  Ing. Tiborom Krajčovičom, ktorý celé výberové konanie   organizuje a   zabezpečuje.  Ak je možné odporúčam  zverejnenie  všetkých   otázok  a vypracovaných  testov  týkajúcich sa  výberového konania.  
 

Ing. Tomčányi,  primátor mesta   

 

- - -

(Ing. Tibor Krajčovič, prednosta  MsÚ)

pán Majko - nemám s tým problém - príďte. ohlásilo sa mi dosť poslancov na pohovory a všetci boli vítaní.
písal som Vám už dnes ráno. pozrite sa pls. na to. vďaka.
 
Tibor

- - -

 

Z dôvodu objektivity a porovnania stavu  v piatok a v pondelok, sme telefonicky kontaktovali aj  autorku príspevku   JUDr. Mgr. Alexandru Nádaskú.
 

- - -

Pred cca 10 minútami sme účasť potvrdili. Opätovne z dôvodu objektívnosti bude na výberovom konaní  za noviny prítomná  Iveta Tóthová, s ktorej článkami sa čitatelia stretajú už dva roky.

Prirodzene, z konania nebudú novinami vykonané  žiadne záznamy - úlohou zástupcu novín bude iba nezávislé  pozorovanie. Následne sa čitatelia priamo z "pera"  I. Tóthovej  dozvedia názor na predmetné (zdôrazňujem slovíčko predmetné)  výberové konanie.

Veríme, že SOL ako nezávislé médium v danej veci koná za účelom objektívneho informovania verejnosti maximum.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign