Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

"Prídite vyjadriť osobne svoj názor,keď nás bude viac,možno sa aj ľady pohnú."

Miloš MajkoDátum09. 04. 2013 16:23:28TémaKauzy v meste
200

Včerajšie stretnutie vedenia mesta s občanmi (alebo naopak?) sa konalo v pomerne komornej atmosfére v pohodlných kreslách na chodbe pred  zasadačkou. Úprimne povedané, uvítal som to, nakoľko pre štyroch ľudí v obecenstve je zasadačka s kapacitou snáď  200 stoličiek dosť neosobná. 

Je pravdou a to potvrdzujem na vlastnej skúsenosti - osobný kontakt nenahradí nič. Primátorovi mesta som položil štyri konkrétne otázky týkajúce sa najmä vecí na  SOL už preberaných. Ďalší dvaja občania sa dozvedeli, čo sa dozvedieť chceli.

Čo však ostatných niečo cez  17 000 obyvateľov mesta? Tých nezaujíma čo sa v meste deje, prečo idú investície zo spoločných finančných zdrojov smerom, o ktorom sa poväčšine dozvedáme až  prvými rozkopávkami v lokalitách, kde sú vykonávané?

Dnes je opäť horúcou témou poliklinika v meste. Usilovne pracujeme na histórii tohto obchodu mesta - opäť o ňom rozhodli poslanci  MsZ  a dušovali sa, že bude lepšie. Či je lepšie, denne skúšajú mnohí spoluobčania, ktorí na vedenie polikliniky mobil nemajú...

V diskusii pod jedným z článkov  obyvateľ  Rudolf správne podotkol:

"Páni a panie diskutujúci,prečo neprídete vyjadriť tento svoj názor,ktorý ste tu prezentovali,vyjadriť aj na MZ???Včera opäť sme tam boli z občanov len dvaja a neskôr prišli aj dve dámy.Neobstojí argument,že v čase od 15.00 do 17.00 nemáte čas alebo ste v zamestnaní.ZA počítačom máte čas vysedávať v tej istej dobe????Prídite vyjadriť osobne svoj názor,keď nás bude viac,možno sa aj ľady pohnú."

Nedá mi inak, ako s ním súhlasiť. Ale zároveň, keďže žijem v realite všedného dňa mi nedá nezamyslieť sa nad tým,či v stave v ako sa spoločnosť nachádza a myslení väčšiny jej populácie, je návrat do spoločenských sál po vzore minulých  BSP  (skratku cháp  Brigád socialistickej práce -  to pre mladšiu generáciu)  aspoň teoreticky nejakou šancou alebo iba naozaj utópiou. Ja to vidím skôr na tú druhú možnosť.

Takže ako? Budeme sa stretať  (tváriť sa že sa stretáme)  mesačne na  MsÚ, alebo skôr či neskôr  jednoducho všetci a bez výnimiek pochopíme, že v takto komornej atmosfére sa môžeme stretnúť aj individuálne na caffee v príjemnom prostredí niektorej z kaviarní?

Zo včerajšieho stretnutia pripravujeme výrez otázok SOL a odpovedí na ne.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign