Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Primátor mesta Martin Tomčányi odpovede na otázky zisťuje

Miloš MajkoDátum03. 10. 2014 13:12:57TémaPoslanci MsZ

Pod článkom poslanca  MsZ  Pavla Kurbela sa spustila pomerne široká diskusia. V záujme jej ukludnenia a dopátrania sa pravdy, sme e-mailom oslovili  primátora mesta  Ing. Martina Tomčányiho.

E-mail adresovaný primátorovi uvádzame v plnom znení:

 

From:Milos Majko  Sent:Wednesday, October 01, 2014 12:05 PM

To:primator@sered.sk    Cc:seredonline@seredonline.sk ; podatelna@sered.sk

Subject:otazky k clanku Pavla Kurbela

 

Vazeny pan primator  Ing. Martin Tomcanyi,

V mediu  Seredonline.sk poslanec MsZ Pavol Kurbel uverejnil clanok pod nazvom:  Ako sme predali budovu, alebo prečo sa všetkým záujemcom neušlo miesto v škôlke.

Clanok sa nachadza tu:  http://www.seredonline.sk/clanky/ako-sme-predali-budovu-alebo-preco-sa-vsetkym-zaujemcom-neuslo-miesto-v-skolke/

V diskusii sa objavuju prispevky, ktorych autori svojimi vyjadreniami sa snazia dehonestovat ako autora clanku, tak aj Vas.

V zaujme uvedenia veci na pravu mieru Vas ziadame o ozrejmenie niektorych v clanku spomenutych informacii:

 

-          Navrhol vtedajsi primator Vranovic zvysenie najmu pre firmu  LLARIK v sume, o akej pise poslanec Kurbel vo svojom clanku?

-          Predlozili ste ako poslanec MsZ na rokovani spomenutom autorom clanku proceduralny navrh aby poslanci hlasovali o zmluve medzi mestom a firmou  LLARIK v ktorej bola navrhnuta suma najmu  800 Sk za 1 m2?

-          Bolo o Vasom proceduralnom navrhu nasledne na MsZ hlasovane?

-          Ako ste hlasovali v predmetnom hlasovani Vy osobne?

-          Vyzval poslanec Kurbel poslancov, aby odsuhlasili sumu  950 Sk za  1 m2 namiesto 800 Sk?

-          Vyjadril poslanec Kurbel svoj protest verbalne na rokovani MsZ?

-          Aka suma za najom bola nasledne firme  LLARIK  mestom uctovana?

-          Bola budova byvalej materskej skoly zaujemcovi predana pod cenu urcenu znaleckym posudkom?

-          Podal poslanec Kurbel vo veci predaja (podla jeho nazoru pod cenu) podnet na prokuraturu?

 

Srdecne dakujeme za Vase odpovede, ktore nepochybne uvedu obcanov mesta a citatelov clanku Pavla Kurbela  do obrazu. Pre lepsiu orientaciu prosime o odpovedanie na jednoznacne polozene otazky  sposobom  ANO / NIE.

Dakujeme za Vase odpovede, ktore prosime v zaujme upokojenia negativnych nalad citatelov poslat e-mailom do 03.10.2014.

Prijemny den

Milos Majko,  SOL

 

Primátor mesta  Ing. Martin Tomčányi, nám dnes zaslal odpoveď tohto znenia:

From:Primátor mesta Sereď [mailto:primator@sered.sk]
Sent: Friday, October 03, 2014 9:22 AM
To: Milos Majko
Subject: Re: otazky k clanku Pavla Kurbela

Pán Majko,

dostal som Váš mail. K článku, ktorý bol uverejnený pod názvom “Ako sme predali budovu, alebo prečo sa všetkým záujemcom neušlo miesto v škôlke” Vám oznamujem, že skutočnosti týkajúce sa objektu, ktorý mimochodom nikdy škôlkou nebol, zisťujeme. Informácie uvedené v článku sú podané účelovo a neinformujú objektívne. Považujem to za účelové zavádzanie občanov. Po preverení všetkých skutočností týkajúcich sa tohto nekorektného článku Vás budeme informovať.

S pozdravom

Ing. Martin Tomčányi, primátor mesta

 

Prirodzene odpoveď akceptujeme a v našom e-maili sme sa za ňu poďakovali. Zároveň očakávame, že pán primátor informácie  (po ich zistení) preukazujúce či sú tvrdenia poslanca Kurbela pravdivé, zašle na náš e-mail, aby mohli byť zverejnené.

 

E-mail adresovaný primátorovi mesta:

From:Milos Majko [mailto:majko@majko.sk]
Sent: Friday, October 03, 2014 12:45 PM
To: 'Primátor mesta Sereď'
Cc: seredonline@seredonline.sk; podatelna@sered.sk
Subject: RE: otazky k clanku Pavla Kurbela

Vazeny pan primator  Martin Tomcanyi,

dakujeme za Vasu odpoved na e-mail s polozenymi otazkami.

Po kratkom patrani na oficialnej stranke mesta www.sered.sk  v snahe usetrenia Vasho casu si dovolime  poradit Vam. Odpovede najdete v audio zázname z rokovania predmetneho zastupitelstva a v dalsej rubrike su publikovane vysledky hlasovania.

Pan primator, dovolim si pripomenut, ze autorom clanku nie som ja, ale poslanec MsZ. Mediu  SeredOnLine.sk a mne osobne ide vylucne o publikovanie pravdy a tym o eliminovanie nezmyselnej anonymnej diskusie s prispevkami utociacimi ako na autora clanku, tak na Vasu osobu.

Myslim si, ze obaja sa zhodneme v tom, ze odborna problematika by obcanom mala byt prezentovana odborne, presne a bez moznosti nespravneho vykladu publikovanych informacii citatelmi. Zaroven obaja nepochybne zastavame nazor, ze v serioznom mediu je nevyhnutne potlacit vplyv anonymnych diskutujucich systematicky utociacich na volenych funkcionarov medzi ktorych patri ako p. Kurbel, tak aj Vy.

Pan Tomcanyi, verime, ze ked predmetne informacie zistite, oznamite ich e-mailom, aby mohli byt publikovane pre citatelov nebaziacich po klebetach, ale vyzadujucich skutocnu pravdu.

S uctou

Za  SOL,  Milos Majko

Ďalšie informácie získate v tomto článku:  http://www.seredonline.sk/clanky/ako-sme-predali-budovu-alebo-preco-sa-vsetkym-zaujemcom-neuslo-miesto-v-skolke/

 

 

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign