Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Primátor mesta M.Tomčányi prednostovi úradu T.Krajčovičovi za minulý rok udelil odmeny vo výške takmer 19 000 Eur - ANKETA

24

Transparentná samospráva a teda prehľad v tom, ako s našimi peniazmi  (verejnými finančnými zdrojmi) nakladajú nami volení zástupcovia, je myslím si oprávnenou požiadavkou asi každého občana platiaceho dane štátu i samospráve. Je to prirodzené - no nezaujímajte sa, kto vám z vrecka vyťahuje peniaze a na čo ich používa...

Témami samosprávy sa zaoberáme pravidelne a pred  niekoľkými dňami sme sa rozhodli našich volených zástupcov znovu popýtať na niekoľko vecí, ktoré nepochybne občanov budú zaujímať - odmeny. Aby uverejnené informácie boli korektné, získali sme ich v súlade s platnou legislatívou od vedenia mesta.

Primátorovi mesta sme napísali e-mail, v ktorom sme ho požiadali o zverejnenie, aké odmeny počas roka  2014 udelil prednostovi úradu, vedúcim jednotlivých oddelení a následne aj ostatným zamestnancom MsÚ. Zároveň sme nezabudli ani na organizácie, ku ktorým má  Mesto Sereď  vlastnícke práva.

E-maily pre zabránenie nepresnej interpretácii či skresleniu poskytnutých údajov uverejňujeme kompletné a bez akýchkoľvek úprav.

- - -

From: Milos Majko
Sent: Wednesday, April 22, 2015 2:12 PM
To: primator@sered.sk
Cc: info@sered.sk ; seredonline@seredonline.sk
Subject: ziadost v sulade so zakonom 211/2000 Z.z.

Primator mesta  Sered, Ing. Martin Tomcanyi,
v sulade so zakonom  211/2000 Z.z., Vas ziadam o poskytnutie nasledovnych informacii:

- V akej uhrnnej vyske ste za rok  2014 udelili odmeny zamestnancom MsU a zamestnancom spolocnosti, v ktorych ma  Mesto Sered vlastnicke prava
- V akej vyske boli udelene odmeny riadiacim pracovnikom
- V akej vyske boli udelene odmeny radovym zamestnancom
- Odmeny v akej vyske boli udelene konkretnym riadiacim pracovnikom – ziadam uviest menovite, resp. v pripade ze toto budete povazovat za osobny udaj, tak podla  funkcii zastavajucich na urad, pripadne v spolocnostiach, v ktorych ma Mesto Sered majetkovu ucast
- Aku odmenu ste udelili prednostovi MsU  Ing. Tiborovi Krajcovicovi
- Aku odmenu ste udelili viceprimatorovi mesta Bc. Lubomirovi Veselickemu

Dakujem za informacie, ktore ziadam zaslat v zakonnej lehote na mail   majko@majko.sk.

Milos Majko
Trnavska 53, 926 01   Sered

Odpoveď primátora mesta  Ing. Martina Tomčányiho:

Dobrý deň,

na základe Vašej žiadosti v zmysle zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám, Vám zasielam odpovede na Vaše otázky:  (sumy sú v eurách a v hrubom)

-          V akej úhrnnej výške ste za rok  2014 udelili odmeny zamestnancom MsÚ - 130 775  (vrátane Mestskej polície)

1.       a zamestnancom spoločnosti, v ktorých ma  Mesto Sereď vlastnícke práva -  13 470

-          V akej výške boli udelene odmeny riadiacim pracovníkom MsÚ -  35 500 (vrátane Mestskej polície)

-          V akej výške boli udelene odmeny radovým zamestnancom MsÚ  : 95 275 (vrátane Mestskej polície)

-          Odmeny v akej výške boli udelene konkrétnym riadiacim pracovníkom – žiadam uviesť menovite, resp. v prípade, že toto budete považovať za osobný udaj, tak podľa  funkcií zastávajúcich na úrade, pripadne v spoločnostiach, v ktorých má Mesto Sereď majetkovú účasť:

o   prednosta T. Krajčovič  18 850, vedúci odd. rozvoja mesta 2500, vedúci finančného odd. 2750, vedúci odd. územného plánovania a stavebného     poriadku 3200, vedúci organizačného odd. 2750, vedúci odd. školstva, rodiny, kultúry a športu 3250, náčelník MsP 2200,

o   Mestský bytový podnik – žiadna odmena M. Káčerovi a MsBP nemal zamestnancov

o   Správa majetku Sereď – žiadna odmena T. Krajčovičovi a zamestnanci 11670

o   Naša domová správa – žiadna odmena M. Markovi a zamestnanci 1800

-          Akú odmenu ste udelili viceprimátorovi mesta Bc. Ľubomírovi Veselickému – žiadnu   (poznámka redakcie: L.Veselický je zároveň poslancom MsZ a teda prináleží mu odmena spolu s poslancami)

 Ing. Martin Tomčányi, primátor  mesta  Sereď

- - -

Za uplynulé obdobie si spomínam hneď na niekoľko opatrení, ktoré vedenie mesta spolu s poslancami  MsZ muselo urobiť, nakoľko finančných prostriedkov má byť málo.

Napríklad:

- o viac ako  100 % zvýšili poplatky za materské školy (pôvodný návrh bol o stovky % vyšší)

- zvýšili dane z nehnuteľností

ale aj napríklad   neodsúhlasili dotáciu myslím že vo výške   500 Eur pre detský modelársky krúžok, či z necelých požadovaných  10 000 Eur pre všetky deti v meste na výuku bezpečnosti v cestnej premávke - teda prevenciu - schválili   1000 Eur.

Dnes sa nebudem rozpisovať obšírnejšie, to aby čitateľovi neušla pointa príbehu. Tá by sa  (teda podľa mňa)  mala skrývať vo výške odmeny udelenej primátorom mesta  Martinom Tomčányim  prednostovi MsÚ - úradníkovi - vo výške    18 850  Eur. Mimo riadny mesačný plat a mimo ďalšie výhody, ktoré mu z predmetnej funkcie môžu vyplývať.

Nebudem hodnotiť ja. Rád túto zodpovednú úlohu nechám na úplne bežných občanov nášho mesta. Na mladé rodiny, ktoré musia za svoje deti v materských školách v meste platiť o viac ako  100% navyše, oproti obdobiu pred zvýšením poplatkov. Pre tých, ktorí v týchto dňoch Mestu  Sereď budú platiť dane z nehnuteľnosti a pre tých, ktorí  majú potenciál rozmýšľať, kde to žijeme, keď bežný človek  tu v meste na plat vo výške prednostovej odmeny musí pracovať dva až štyri roky. Či dôchodcov, ktorí po celoživotnej drine vo fabrikách dnes musia vyžiť  aj z  350, či dokonca  250 Eur mesačne...

Nie, nie je to závisťou. Sám podnikám prakticky od revolúcie, nežijem z  300 Eur mesačne a  teda nezávidím. Len tvrdím, že samospráva, služba verejnosti a občanom je niečo iné, ako súkromná firma... 

- - -

O odmenách udelených primátorom Tomčányim  prednostovi Krajčovičovi za 4 roky sme písali tu:

http://www.seredonline.sk/clanky/za-4-roky-primator-mesta-m-tomcanyi-udelil-prednostovi-t-krajcovicovi-odmeny-vo-vyske-65-650-eur-co-je-v-prepocte-takmer-2-miliony-sk/


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign