Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Primátor nie je veľký tatko so zvihnutým ukazovákom, on má viesť rokovanie MsZ.

Miloš MajkoDátum16. 09. 2016 00:52:19TémaTak to vidím ja...
200

Primátor nie je veľký tatko so zvihnutým ukazovákom, on má viest rokovanie  MsZ. Na úvod pre tých, ktorí nevedia o čom je reč, MsZ je skratka  znamenajúca MESTSKÉ  ZASTUPITEĽSTVO.  Prípadne ešte jednoduchšie - rokujú poslanci MsZ a teda správanie sa primátora Tomčányiho pri prerokovávaní bodu č. 8  - Navýšené platby ZŠ za vykurovanie - bolo podľa môjho občianskeho názoru nemiestne a neprípustné. Povedané inak, primátor to prehnal. A to nie po prvý raz.

Primátor to prehnal usmerňovaním poslanca MsZ v tom, aké otázky  môže / má klásť šéfovi eseročky, ktorá ZŠ patriacim mestu za sledované obdobie vyfaktúrovala podstatne vyššie platby, ako boli sľubované.

Primátor Tomčányi sa na rokovaní správal až nápadne zvláštne, totiž vo veciach, ktoré mu pravdepodobne vyhovovali nechal poslanca hovoriť koľko len hovoriť chcel, no v momente kedy sa Kurbel začal zaujímať o citlivé veci týkajúce sa samotnej zmluvy a jej výhodnosti pre Mesto Sereď, teda občanov, poslanca Kurbela okríkol ako malého chlapca. Zvyšoval hlas na poslanca pre jeho otázky, ktorými chcel vniesť svetlo do problematiky, ktorá v podstate je na začiatku aj problému prejednávaného v bode č. 8. Až mu nakoniec de facto slovo zobral. A keď už z debaty kuká problém, je na čase vyhlásiť prestávku. Že by nutná porada a inštrukcie?  Napadá ma teda otázka, čo sa nemala verejnosť dozvedieť?

Do pozornosti dávam nezostrihané VIDEO, na ktorom je jasne vidieť, že prakticky žiaden ďalší poslanec MsZ nemal buď záujem, dôvod alebo odvahu do takto vážnej debaty sa zamiešať a nikoho nezaujímalo, čo to vlastne Kurbel už dva roky vykrikuje, prečo sa snaží práva dovolať na všetkých možných inštitúciach právnou cestou a prečo necháva vyhotovovať odborné posudky a analýzy k predmetnej zmluve.  Preto sa verejne  pýtam - na čo derú lavice minimálne šestnásti poslanci? Poslankyne a poslanci MsZ, nie je čas zamyslieť sa nad poslaním, ktoré máte z pozície volenej funkcie zástupcov občanov reálne aj zastávať?

Pripomínam, že primátora mesta Tomčányiho verejne už dva roky vyzývame, aby občanom vysvetlil v čom ON OSOBNE VIDÍ výhodnosť zmluvy podpísanej konateľom mestskej eseročky Káčerom. Primátor s nami  nekomunikuje, a občanom on osobne doteraz verejne v tejto vážnej veci nič nevysvetlil.

Možno bude niekto namietať (možno v budúcnosti dokonca na súde aj primátor), že veľa vecí  (hlavne čísel) povedali kompetentní odborníci. Problém ale ja, že práve to vidím ako problém. Ono totiž poveriť zamestnanca, konateľa nejakej s.r.o. či niekoho iného obhajovaním veci verejnej síce bežný občan "zožrať" môže, no veci znalý človek pozná dôvod takéhoto konania. Zamestnanec či ktokoľvek iný, nenesie voči občanovi žiadnu zodpovednosť. A to ani len tú smiešnu politickú. Občanom sa reálne zodpovedá výlučne volený zástupca a to primátor mesta a poslanci MsZ (obce).

Občania, zamyslite sa - ide o vaše peniaze. Kurbel, Hanus a ja máme svoje kotle a svoje vykurovanie...


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign