Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Primátor Tomčányi musí, aj keď sa mu nechce, zvolať "mimoriadne" zastupiteľstvo

Pavol Kurbel, poslanec MsZ v Seredi    /    Dňa 21.9.2017 sa konalo zasadnutie Mestského zastupiteľstva. Mala sa prerokovávať správa kontrolórky, ohľadne kontroly Mestského bytového podniku a konania jeho konateľa Ing Káčera. Kontrolórka tu konštatovala množstvo vážnych porušeni zákona. Z toho dôvodu JUDr Irsák žiadal stiahnutie tohoto bodu programu z rokovania a zvolanie "mimoriadneho" rokovania, venovaného len tomuto bodu. Tento návrh poslanci odsúhlasil, ale primátor Tomčányi odmietol zvolanie "mimoriadneho" či mimoplánovaného rokovania zastupiteľstva. Z podnetu poslanca pána Hanusa, ktorý spísal žiadosť o zvolanie "mimoriadneho" zastupiteľstva, pod ktorú sa podpísalo 10 poslancov a ďalších 5tich, ktorí telefonicky vyjadrili súhlas s predmetnou žiadosťou, ktorú som dnes o 13tej hodine doručil na Mestský úrad , primátor Tomčányi musel do 15 dní zvolať zastupiteľstvo. Tak to totiž ukladá zákon. Nepomohlo mu ani vykrúcanie, že veď onedlho bude riadne, čiže plánované zastupiteľstvo a podobne.

O čom to celé bude?

Podľa môjho názoru to bude o charaktere nášho mesta. O tom, či v budúcnosti  budeme, ako to tu niekde niekto napísal, mestom s názvom Sereď sro, s konkrétnymi majiteľmi, alebo budeme mestom pre všetkých. Ak správu kontrolórky poslanci iba vezmú na vedomie, tak sa podľa môjho názoru staneme mestom s názvom SEREĎ sro. Alebo budú poslanci žiadať vyvodenie konkrétnej zodpovednosti voči zodpovedným osobám,  potom budeme mestom pre všetkých občanov. Myslím, že ide o mimoriane dôležitú vec, nakoľko sa bude prejednávať to, či konateľ Mestského bytového podniku mohol beztrestne, bez vedomia a schválenia poslancov a v príkrom rozpore so Zásadami hospodárenia a nakladania s majetkom mesta  Sereď,  požičiavať peniaze Mestského bytového podniku v hodnote stoviek tisíc eur. A k tomu všetkému, kde zobral tú drzosť, že  MsBP sa stal a teda podľa môjho násoru aj my všetci (nakoľko mesto Sereď je 100%tným majiteľom MsBP) sme sa stali jeho podpisom spoludĺžnikmi v hodnote pól milióna eur za pôžičku, ktorú si zobrala Energetika Sereď.

PRETO POZÝVAM VŠETKÝCH, KTORÝM NIE JE ĽAHOSTAJNÝ OSUD NÁŠHO MESTA, ABY STE PRIŠLI NA ZASADNUTIE "MIMORIADNEHO" ZASTUPITEĽSTVA, KTORÉ SA USKUTOČNÍ V STREDU 18.10.2017 O 17:00 HOD  NA MESTSKOM ÚRADE.

Budete si môcť urobiť svoj vlastný obraz o tom, kde je pravda ohľadne Mestského bytového podniku. Vy, čo sedíte za klávesnicou a vypisujete pre, či proti prenájmu MsBP zdvihnite svoje osobnosti, nebuďte leniví a povedzte o tomto zastupiteľstve všetkým, ktorí nechodia na SOL aby taktiež prišli. Jendá sa totiž o veľa.

V prílohe prikladám správu hlavnej kontolórky aj s vyjadrením Ing Káčera konateľa MsBP.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign