Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Primátor Tomčányi si prehrať súdny spor s poslancom Kurbelom nemôže dovoliť...

Miloš MajkoDátum27. 09. 2016 22:26:14TémaTak to vidím ja...
200

Žaloba Martinom Tomčányim daná na poslanca Mestského zastupiteľstva Pavla Kurbela je v mnohom výnimočná a nepochybne sa zapíše do histórie mesta výrazným písmom. A to hneď z viacerých pohľadov. Budeme sa im venovať postupne.

Včera sa uskutočnilo prvé pojednávanie na Okresnom súde v Galante, ktoré však nebude (aspoň nateraz) posledným. Pod jednoduchým oznámením o konaní sa pojednávania pribudlo niekoľko diskusných príspevkov napr. aj tento:

Peter | 26-09-2016 15:23:21 |
Myslíte si,že je taký blbý ako by tu niekto chcel a išiel by do vopred prehratého súdu?Ak primátor vyhrá,kto bude tentoraz vinný?Takéto zbožné želania sa dávajú na Nový rok.

Netvrdil by som s takou istotou, že žalobca nemôže žalobu prehrať, resp. neustát dôkazné bremeno. Vzhľadom na jeho postavenie podľa môjho osobného názoru práve opačne -  vychádzajúc zo súčasného práva a zvyklostí nemôže ju vyhrať. Nechajme to však na rozhodnutie súdu. Za dôležité považujem uviesť skôr niečo iné. Žalobca si žalobu prehrať nemôže dovoliť. Dôvodov je hneď niekoľko. Najdôležitejším dôvodom je prestíž a politické body, ktoré by mu prípadná prehra zobrala. Súdne konanie je  nevyspytateľné a šikovný advokát môže svojimi otázkami a dokazovaním protistranu (rozumej žalobcu) prekvapiť natoľko, že v záujme "zbytočného" nerýpania sa v citlivých veciach pre jeho samotného prípadne momentálne bližšie nešpecifikované  skupiny ľudí, môže byť účelnejšie stanoviť si priority. Žaloba sa dá vždy zobrať späť a nepochybujem o tom, že šikovný propagandista by sa aj tento krok záchrany pokúsil obrátiť na hrdinstvo a neskutočnú toleranciu žalobcu napr. tvrdením, že "lepšie je venovať sa náročnej práci ako zahadzovať sa s nejakým kritikom". Prirodzene, že tento scenár platí obecne, no aj v tomto prípade je pojednávanie vo veci ochrany osobnosti len na začiatku.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign