Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Primátor Vranovič udeloval menšie odmeny prednostke Hanusovej, ako má teraz vedúca odboru Kováčová

200

O výške udelených odmien primátorom mesta  Ing. Martinom Tomčányim prednostovi úradu  Ing. Tiborovi Krajčovičovi sme písali vo viacerých článkoch. Tak isto o odmenách udelených prednostom  Krajčovičom  podriadenej  vedúcej oddelenia  Silvii Kováčovej. Porovnávali sme a porovnával hlavne poslanec   MsZ  Michal Hanus. Práve on požiadal niekoľko miest o zverejnenie výšky odmien, ktoré si odniesli prednostovia u nich. NEPOROVNATEĽNÉ - inak sa to povedať nedá.

Štedrosť nášho primátora  z verejných peňazí najmä jednej osobe evidentne nemala a nemá hranice. Nielenže za 4 roky prednostovi udelil odmeny  mimo riadneho platu vo výške   cez 65 000 Eur  (dva milióny Sk), ale na poslednom MsZ sa verejne vyjadril, že v tomto bude ďalej pokračovať.

Niektorí diskutujúci zverejňovanie pravdy berú ako útok na primátora. Nuž, asi vedia prečo to hovoria a my aspoň  vidíme, ako neskutočne vedeniu mesta a ľuďom okolo  vadí, že sa občania majú možnosť dozvedieť o mimoriadnej  štedrosti našich volených zástupcov. Štedrosti ale mimoriadne selektovanej na konkrétne osoby. Prečo tomu tak je, nech sa zamyslí každý sám.

Porovnania sme teda mali s okolitými mestami, no chýbalo nám jedno dôležité a tým je porovnanie odmien udelovaných primátorom Vladimírom Vranovičom prednostke Eve Hanusovej a následne prednostkou Hanusovou podriadenej vedúcej obdobného oddelenia, ktoré dnes vedie Silvia Kováčová.

Informácie a fakty o odmenách za predchádzajúce volebné obdobie udelených pod vedením primátora  Ing. Martina Tomčányiho nájdete tu:  http://www.seredonline.sk/kauza-odmeny-prednostu-msu/

Prináčame teda údaje, ktoré sme si nevymysleli, ale zverejnil ich primátor mesta  Tomčányi na našu žiadosť:

Naša otázka položená e-mailom primátorovi mesta:

From: Milos Majko
Sent: Thursday, May 21, 2015 2:34 PM
To: primator@sered.sk
Cc: seredonline@seredonline.sk ; info@sered.sk ; podatelna@sered.sk
Subject: Ziadost v sulade so zakonom 211/2000 Z.z.

Pan primator  Ing. Martin Tomcanyi,

V diskusii na  SOL pod Vami zverejnenymi udajmi o odmenach, sa vyskytuju rozne informacie a pochybnosti obcanov o vyske  Vami  udelovanych odmien. Ako medium chceme prinasat maximalne komplexne informacie a chceme co mozno v najvacsej miere eliminovat moznost zlej interpretacie konania toho ci onoho konania voleneho zastupcu obcanov alebo uradnika.
Nepochybne k objektivnemu pohladu na konanie nasich zastupcov  prispeje zverejnenie nasledovnych informacii, preto pan primator Ing. Martin Tomcanyi, v sulade so  zakonom   211/2000 Z.z.  Vas ziadam o nasledovne informacie:            

- V ktorom roku bola menovana  Mgr. Silvia Kovacova do funkcie veducej  oddelenia skolstva a kym konkretne?
- Podla nasich informacii uspela pani Kovacova vo vyberovom konani. Kolko bolo uchadzacov na vyberovom konani a kto bol v komisii, ktora vyberala spomedzi uchadzacov najvhodnejsieho adepta na post veduceho oddelenia?
- Kto bol vo funkcii veduceho obdobneho oddelenia do roku 2010?
- Ake rocne odmeny boli prednostkou uradu Ing. Hanusovou udelene veducemu oddelenia skolstva v rochoch  2007, 2008, 2009 a 2010?
- Aku odmenu udelil primator Vranovic  prednostke Hanusovej pocas rokov  2007-2010 – ziadam rozpisat po jednotlivych rokoch
- Ziadam zverejnit informaciu, v akej vyske  (dokopy) boli  v rokoch  2007 az 2010  vyplatene na MsU  uradnikom odmeny 

Odpovede na otazky polozene v sulade so zakonom  211/2000 Z.z.  Vas ziadam zaslat v zakonnej lehote na e-mail:  majko@majko.sk
Dakujem.

Milos Majko
Trnavska 53, 926 01  Sered

 

Odpoveď primátora Tomčányiho:

From: Primátor mesta Sereď [mailto:primator@sered.sk]
Sent: Monday, June 01, 2015 3:36 PM
To: Milos Majko
Subject: Re: Ziadost v sulade so zakonom 211/2000 Z.z.

Dobrý deň,
na základe Vašej žiadosti, ktorá bola na Mestský úrad v Seredi doručená dňa 21.5.2015 v zmysle zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám v znení neskorších predpisov Vám v zákonom stanovenej lehote zasielam nasledovné odpovede:


- V ktorom roku bola menovana  Mgr. Silvia Kovacova do funkcie veducej  oddelenia skolstva a kym konkretne?
-         – na MsÚ máme oddelenie Školstva, kultúry, rodiny a športu. Ak myslíte toto oddelenie: Mgr. S. Kováčová bola vymenovaná do funkcie 1.4.2011
- Podla nasich informacii uspela pani Kovacova vo vyberovom konani. Kolko bolo uchadzacov na vyberovom konani a kto bol v komisii, ktora vyberala spomedzi uchadzacov najvhodnejsieho adepta na post veduceho oddelenia?
-         Vyberalo sa zo 17 uchádzačov. Komisia bola v zložení T. Krajčovič, B. Vydarená, I. Chatrnúchová 
- Kto bol vo funkcii veduceho obdobneho oddelenia do roku 2010?
-          Do roku 2010 bolo na MsÚ podobným oddelením Školstva, mládeže a telesnej kultúry. Vedúcou odd. bola do 31.3.2011 Ing. R. Lukáčová
- Ake rocne odmeny boli prednostkou uradu Ing. Hanusovou udelene veducemu oddelenia skolstva v rochoch  2007, 2008, 2009 a 2010?
-         Odmeny boli postupne po rokoch v takejto výške: 44.984 Sk, 76.230 Sk, 1.796 €, 1.290 €
- Aku odmenu udelil primator Vranovic  prednostke Hanusovej pocas rokov  2007-2010 – ziadam rozpisat po jednotlivych rokoch.
-         Odmeny boli postupne po rokoch v takejto výške: 87.424 Sk, 89.000 Sk, 2.200 €, 2.550 €
- Ziadam zverejnit informaciu, v akej vyske  (dokopy) boli  v rokoch  2007 az 2010  vyplatene na MsU  uradnikom odmeny.
-           Odmeny zamestnancov úradu po rokoch:  2.542.603 Sk, 2.422.308 Sk, 70.231 €, 65.780 €

Ing. Martin Tomčányi, primátor mesta

- - -

Nemyslím si, že je potrebné nejaké špeciálne vzdelanie k pochopeniu neskutočného a neakceptovateľného rozdielu vo výške udelovania odmien jedným a druhým primátorom. Tí, ktorí si prečítali články s údajmi v uvedenej rubrike  majú možnosť porovnávať sami, tým druhým do ďalšieho článku urobíme tabuľku a tí ďalším jednoduchá rada - spamätajte sa!  To, čo robíte či obgajujete nie je na hranici etiky, ale ďaleko za ňou. Nehovoríme tu o náraste  o  100%, o "prilepšení si" či niečom, nad čím sa dá len tak mávnuť rukou.   Podľa vyjadrení mnohých diskutujúcich sa takéto konanie rovná zlodejine voči väčšine občanov ! 

Z pohľadu zákona takéto konanie pravdepodobne priamo trestné nie je, no len preto, lebo ani zákon nepočíta s tým, že by si niekto niečo takto absurdné dovolil. V demokracii je totiž počítané s verejnou kontrolou občanov a tá u nás zlyhala a to totálne. Spôsobilo to stav, kedy  jednotlivec koná nie ako správca verejných peňazí, ale ako gubernátor a tým neobmezdený vládca. To však prípustné nie je a nemôže to byť tolerované ani za predpokladu, že peniaze na takéto odmeny na účte mesta sú. Ono, mesto má toriž dostatočne účinné páky, ako z ľudí dostatok peňazí získať a ako ich následne ušetriť nerozdelením tam, kde by rozdelené byť mali.

Zvykne sa hovoriť - "ži a nechaj žiť..." 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign