Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Problém, na ktorý upozorňujeme roky - nastal

 Poškodenú propán-butánová fľašu zasahujúci hasiči vyniesli von, aby plyn z nej unikajúci neohrozil samotnú nehnuteľnosť.

Takže teda viacerými očakávaný, no mnohými dlhodobo podceňovaný problém v mestských sociálnych bytoch včera nastal. Rýchly príchod hasičov a profesionálny zásah odvrátil hrozbu výbuchu propán-butánovej fľaše, no napriek tomu udalosť netreba zľahčovať a podceňovať. Nie vždy bude zhoda náhod taká priaznivá a nie vždy budú škody minimálne. Na moju žiadosť dnes v dopoludňajších hodinách do nehnuteľnosti prišiel zástupca správcovskej organizácie a potvrdil nasledovné: - propán-butánová fľaša v nehnuteľnosti sociálnych bytov nemala čo hľadať - jej inštalácia bola svojvoľná, neodborná - inak povedané, išlo o jasnú černotu - fľaša bola inštalovaná neodborne, proti predpisom a sporák ku ktorému bola pripojená, nie je na propán bután prispôsobený - jeden z bytov je viacej ako rok obývaný bez právneho titulu. Voči už neoprávnenému nájomníkovi je vedené exekučné konanie a on sa na mieste nezdržuje zhruba rok - celé toto obdobie však byt užívajú iní obyvatelia - protiprávne Po samotnom incidente sa k problému nik z obyvateľov nehlásil. Prečo aj? Ved stačí povedať - nás sa to netýka. Ak to však vybuchne, tí, ktorí sa v priestoroch zdržujú neoprávnene, ich jednoducho opustia a pôjdu takpovediac parazitovať inde. A problémy zostanú na krku iným. Susedom, mestu a tým, ktorí nehnuteľnosť obývajú oprávnene. Pýtam sa, skutočne sme schopní tolerovať takúto drzosť viacej ako rok? Nechal by si ktokoľvek zo zodpovedných vo svojom byte načierno bývať niekoho dlhé mesiace a ešte by aj nekontroloval, či mu raz nevyhodí dom vzduchu? Je mi jasné, že prípade súčasných obyvateľov uvedenej nehnuteľnosti ide o ľudí, ktorí si z predpisov veľmi hlavu nelámu. O to väčší dôvod pritvrdiť v zmluvách, podmienkach vstupu do objektu a v samotných kontrolách. To si však vyžaduje dokonalú informovanosť správcu a vlastníka objektu aspoň o takýchto mimoriadnych udalostiach. Nie stav, kedy sú o veci informovaní novinami. Poznámka: Neodborná manipulácia s výbušným plynom najmä za predpokladu že dôjde k požiaru, môže byť hodnotená aj ako všeobecné ohrozenie. Dnes aj pri stavbe garáže potrebujete stanoviská požiarneho technika. Majú sociálne byty výnimku? Nestačí poučiť sa na chybách druhých - naozaj budeme čakať až vyhoria aj tie naše? Komisia verejného poriadku a bezpečnosti už pred rokmi navrhovala rázne opatrenia. MsZ schválilo jemne povedané - vzhľadom na druh stavby jemné opatrenia. Nezlyhali poslanci podcenením nebezpečenstva? Rozhovor so zástupcom správcu objektu spracovávame.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign