Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Pssst... nepovedzte to nikomu, ale na radnici hlavného mesta sa kradnú už aj petície!

Pssst... nepovedzte to nikomu, ale na radnici hlavného mesta sa kradnú už aj petície! Prinajmenej tie, čo prekážajú veľkým kšeftárom.
Na Mestskom zastupiteľstve sme chceli počuť, kto zodpovedá za neustále strácanie dokumentov z radnice, primátor ale neprišiel.


Stručná rekapitulácia:


1. Začať treba tým, že hráčska lobby si u nás vylobovala špeciálny zákon, podľa ktorého smie mesto či obec regulovať ich "bohumilé" podnikanie iba vtedy, ak o to v petícii požiada tretina obyvateľov. Vo veľkých mestách sa tak zabetónovali. Hráčska vášeň sa šírila a epidémia sa nevyhla starým ani mladým...Zmena sa zdala byť nemožná najmä vo väčších slovenských mestách. Napr. v Bratislave takú veľkú petíciu ešte nikto neurobil...


2. Napriek tomu vznikla iniciatíva STOP HAZARDU . Po roku námahy zozbierala podpisy viac než tretiny obyvateľov hlavného mesta. Petíciu predložili už pred dvomi mesiacmi primátorovi Nesrovnalovi.


3. Na meste petíciu STOP HAZARDU prevzali s veľkou mediálnou slávou. Primátor sa pochválil, že vlastne aj on je členom úspešného petičného výboru. Kedže ho volilo iba cca 50 000 občanov Bratislavy, ku počtu signatárov - 136 139 občanov - cítil patričný rešpekt. Petičiarom úradne potvrdili prevzatie 8 018 hárkov s podpismi. Zo zákona mal potom primátor Nesrovnal termín 10 dní na to, aby petičiarov vyzval na prípadné doplnenia (napr. ak by podpisov nebolo dosť). Nič také neurobil.


4. Pred pár dňami, keď už uplynulo viac než 50 dní od odovzdania petície, vysvitlo, že veľká časť petičných hárkov sa na magistráte stratila! Zmizla asi tretina hárkov s viac než 30 000 podpismi. Podpisov už nie je dosť.


5. Ku zodpovednosti za tento megaškandál sa nik nehlási. Primátor v médiách tvrdí, že on vlastne ani nevie, či tie chýbajúce petičné hárky vôbec existovali. Včera poslal členom petičného výboru výzvu, aby chýbajúce hárky s podpismi dodali (!).


6. Kamerové záznamy, ktoré by mohli ukázať, čo sa v inkriminovaných miestnostiach, či chodbách dialo, sú už zmazané (keďže podľa zákona ich magistrát smie uchovávať iba 14 dní). Tým je predvídateľný aj výsledok policajného vyšetrovania...


7. Poslanci MsZ z Bratislavského klubu , ako aj petičiari, žiadajú od primátora vysvetlenie megaškandálu so stratou podpisov. Primátor a asociácia majiteľov herní zasa v médiách naznačujú, že chýbajúce hárky ani nikdy odovzdané neboli (našťastie petičiari poslúchli varovania a majú všetky hárky oskenované).


8. Aký bude záver tejto story?
Pripomeňme si jednu podobnú, kedy tisíce ľudí bránilo zašantročenie majetku mesta. Áno, hovorím o PKO . Aj vtedy sa primátor Nesrovnal označoval za ochrancu PKO a verejného záujmu. No po voľbách išiel všetkými silami proti zachovaniu PKO. Nakoniec dosiahol, že PKO padlo. Oligarchovia nezaplatili mestu reálnu , mnohomiliónovú cenu PKO, ale iba 1 euro. (ktosi ale vraj dostal pred Vianocami tučné úplatky). To všetko preto, že pri ochrane PKO I.Nesrovnal tzv. otočil. Nad verejným záujmom vyhral záujem developerov. Úsilie občanov angažujúcich sa za ochranu mestského majetku - vyšlo na zmar...to sa stalo pred pol rokom...
Náročnou a dlhodobou iniciatívou občanov bola i petícia STOP HAZARDU. Primátor Nesrovnal sa opäť označoval za jej stúpenca, dokonca sa nechal napísať za člena - aj predsedu - petičného výboru. No keď bola snaha ľudí úspešná, začal pán primátor hovoriť rečou asociácie hráčskycgh organizácií. Faktom je, že petíciu nedokázal úradne zrátať, ani ustrážiť. Uniklo tisíce osobných údajov, ktoré obsahuje. Regulácia herní v Bratislave je tak v nedohľadne. Snaha občanov Bratislavy naprávať chyby, alebo korupčné triky politikov, má byť opäť zmarená...

Zdroj: FB Ján Budaj

Poznámka: Ján Budaj je poslancom  hl. mesta Bratislava


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign