Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Radim Jančura billboardovou kampaňou a svojim postojom ukázal, že s klientelizmom a korupciou sa dá zatočiť pomerne rýchlo a účinne

Miloš MajkoDátum10. 02. 2015 15:04:56TémaTak to vidím ja...
200

No a máme to čierne na bielom. Neviem čo sa stalo, ale neboli na to potrebné ani roky, ba dokonca ani nejako veľa mesiacov. Vlastne niekoľko týždňov stačilo k tomu, aby príslušné ministerstvo skonštatovalo, čo  Radim Jančura tvrdil na improvizovanej tlačovej konferencii pred MsÚ v Nitre už v novembri  2014.

Spomínam si na tú konferenciu veľmi dobre. Stala sa stredobodom pozornosti nielen okoloidúcich, ale aj dvoch ozbrojených hliadok  MP, ktorých členovia boli tak " inteligentní", že chceli  Radima Jančuru "legitimovať" priamo počas tlačovky, jeho verbálneho prejavu k médiám a samozrejme ako inak - priamo pred kamerami novinárov.

Hanba, hanba a ešte raz hanba demokracii, voleným funkcionárom a všetkým tým, ktorí sa na tejto fraške podieľali.

Už vtedy som sa jasne vyjadril, že primátor Dvonč  by mohol byť na úrovni, kedy by zabezpečil Radimovi Jančurovi  namiesto kontroly hliadkami MP zasadačku s kávou a následne okamžité rokovanie o probléme, ktorý v tom čase evidentne významne podceňoval.

Nestalo sa. Druhé excelentné vystúpenie som zažil na  VÚC  Nitrienskej župy, kde som sa priznávam sa že rád pobavil s hovorkyňou samotného župana. Ostatní sa totiž zbabelo schovávali do kancelárií  za zamknutými dverami chodby. Pripomínam, že sme neboli u nich doma, ale v budove  VÚC, teda budovy platenej z daní nás občanov.

Nebudem sa snažiť ani len parafrázovať rozhovor s pani hovorkyňou - najobjektívnejjšie ho nepochybne posúdi divák po vzhliadnutí priloženého prvého videa. Druhé video je identické s tým, ktoré sme uverejnili už v novembri  2014 a môžete si zopakovať aj naozaj ukážkový  "zásah" mestských policajtov proti  Radimovi Jančurovi, asi 10 dievčatám ovešanými kvetmi a samozrejme prítomným novinárom.

Je čas spýtať sa verejne - čo takéto promptné rozhodnutie pomerne bytostne sa dotýkajúce minimálne troch volených zástupcov sediacich na dôležitých stoličkách spôsobilo?

Rozmýšľam intenzívne už  viac ako hodinu a napadá ma jediné - výrazná a trefná billboardová kampaň   Radima Jančuru poukazujúca na evidentný klientelizmus a korupciu nenechala chladných ani tých najvplyvnejších politikov. Vyjadrovanie  Radima Jančuru do kamier médií bez obalu s menami politikov im dalo jasný signál, že sú v spoločnosti ako ľudia ktorí nie sú na nich bytostne závislí a médiá, ktoré nemajú dôvod verejne prezentované fakty uverejniť. A asi ich napadlo to, čo akosi automaticky napadlo aj mňa - na billboardoch sa prípadne môžu objaviť ďalšie mená. A to by už mohol byť iba rok pred voľbami dosť veľký prúser.

Vás to nenapadlo?


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign