Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Rokovanie MsZ s dôležitým programom začalo. Na úvod primátor stiahol jeden z bodov rokovania. - AKTUALIZOVANÉ

Sereď  |   Mestské zastupiteľstvo začalo rokovanie s počtom prítomných   15 poslancov. Poslanci  Karmažínová, Belányiová, Bucha a Královič  svoju neúčasť na rokovaní ospravedlnili.

Tí, ktorí si mysleli, že sa snáď ospravedlní poslanec  Koričanský, sa mýlili. Tak, ako aj na verejnom zhromaždení obyvatelov mesta, aj dnes je prítomný so svojim tradičným úsmevom na tvári. Sebareflexia u tohto poslanca teda žiadna. Jedine že by sa dnes verejne ospravedlnil ako poslancom MsZ, tak občanom a hlavne poškodeným študentom jednej zo stredných škôl v meste.

Hneď na úvod rokovania primátor mesta Tomčányi stiahol z rokovania predkladaný materiál "Zmena zásad hospodárenia mesta Sereď". Mal predkladatel obavy, že nebude poslancami schválený?  Aké stanovisko k problematike zaujala legislatívno právna komisia pod vedením Dr. Irsáka? Tejto veci sa budeme venovať neskôr v samostatnom materiáli.

Na žiadosť niektorých poslancov MsZ bolo odhlasované presunutie niektorých bodov programu na prakticky začiatok rokovania MsZ.

Primátor mesta prečítal, čo sa počas uplynulého obdobia v meste udialo.

- - -

Jedna zo správ predložených hlavnou kontrolórkou kriticky pojednávala o účtovníctve Domu kultúry, kde bolo riaditeľovi vytknuté napr. nezverejňovanie niektorých zmlúv a pod. Pri tejto príležitosti riaditeľ DK  Čavojský dostal niekoľko praktických otázok od poslanca Kurbela týkajúcich sa zúčtovávania poriadaných akcii. Následne poslanec MsZ  Dr. Irsák  vyzval  kolegu poslanca  Koričanského  o vyjadrenie k obvineniam, ktoré padli na neho osobu v kauze punčové zákusky. Poslanec  Koričanský sa verejne vyjadril, že nič z obvinení nie je pravdou a že podal trestné oznámenie. Škoda, že nikoho z poslancov MsZ a ani primátora mesta Tomčányiho nenapadlo verejne sa poslanca Koričanského spýtať na používanie ozvučovacieho zariadenia a služobného auta DK na súkromné účely .  Odpoveď poslanca Koričanského prezentovaná verejne, by určite zaujímala desiatky  ľudí, ktoí mu mali platiť za ozvučenie súkromných akcií a tiež bývalých kolegov, ktorí nám toto (požičiavanie techniky po dlhé roky až desaťročia) potvrdili.

- - -

Práve prebieha diskusia poslancov ku kontrole vykonanej v MsBP. Poslanec Hanus prezentuje pripravený audiovizuálny materiál a dáva otázky kontrolórke.

Po poslancovi Hanusovi v diskusii a otázkach kontrolórke pokračuje poslanec Kurbel. Ten predkladá aj  návrhy na ďalšie uznesenia v súvislosti s týmto bodom programu.

Následne ku záverom kontroly v MsBP diskutuje poslanec JUDr. Irsák.

Vystúpil prednosta MsÚ a konatel MsBP  Ing. Krajčovič, ktorý sa vyjadril k situácii v MsBP. Niekoľko krát spomenul meno poslanca Kurbela, no následne Kurbelovi reagovat na vystúpenie Krajčoviča umožnené nebolo.

Primátor Tomčányi sa k veci opätovne vyjadril a opätovne kritizoval snahu poslanca Kurbela za jeho aktivity týkajúce sa MsBP.  Poslanec Kurbel prakticky 5 rokov upozorňuje na nevýhodnosť zmluvy uzatvorenej  na nájom tepelného hospodárstva mesta. Aj na základe jeho aktivít boli poslancami MsZ navrhnuté kontroly  v MsBP, ktoré ukázali vážne porušenia zákonov a rozdiely v ponuke akceptovanej výberovou komisiou a skutočne uzatvorenou zmluvou.

Z dôvodu objektivity a oboznámeniu sa s prerokovávaním veci v súvislostiach odporúčame pozrieť si videozáznam, ktorý bude priložený k článku.

Poslanci MsZ neschválili ani uznesenie opätovne vyzývajúce primátora mesta o požiadanie NKÚ o vykonanie kontroly v MsBP.

Zo súčasného hlasovania poslancov MsZ som ja osobne získal dojem, kedy "vieme že nám niečo doma hodne smrdí, no je to náš smrad a vydýchame si ho sami."

- - -

Po prestávke poslanci MsZ prejednávajú  bod programu "Zmena územného plánu" - ubytovne.

V hlasovaní poslanci MsZ  odsúhlasili prípravu zmeny územného plánu pre spoločnosť  KONTRAKT.

V ďalšom hlasovaní poslanci MsZ  neodsúhlasili prípravu zmeny územného plánu pre spoločnosť Slovatys.

Vyzerá to teda tak, že územný plán mesta bude otvorený. Ostatní žiadatelia o ubytovne svoje žiadosti stiahli, takže  prerokovávané neboli. Po tomto hlasovaní zostáva otázkou, či sa na rokovaní MsZ neobjavia onedlho znovu.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign