Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

"rozoštvat a rozhádať všade tam kde sa to dá.podobné pokusy boli v minulosti aj u vodárov" - diskutujúci z Nitrainvest

200

Nepochybne už aj pre väčšinu čitateľov musí byť zaujímavé sledovať vývoj diskusie pri článkoch, ktoré akýmkoľvek spôsobom poukazujú na konanie volených zástupcov mesta, t.j. primátora, viceprimátora a poslancov MsZ. V plnej nahote boli obranné mechanizmy volených zástupcov aktivované krátko pred voľbami a to pod článkami, v ktorých ako občania, tak ja osobne sme primátora mesta vyzývali, aby reagoval na určité obvinenia, resp. fakty publikované poslancom Pavlom Kurbelom k predaju budovy bývalého predškolského zariadenia hlboko pod znaleckú cenu konkrétnemu záujemcovi a pre občanov mesta nevýhodného prenájmu časti bytového podniku. V obidvoch prípadoch poslanec Kurbel uviedol citácie zo zmluvy a predložil ďalšie relevantné podklady nezhodujúce sa s tvrdeniami niektorých predstaviteľov mesta a ako on tak ja sme si vyslúžili od tzv. úderky nespočet urážok a invektív. K akémukoľvek spochybneniu publikovaných údajov však do dnešného dňa nikým nedošlo. Žiaľ, do dnešného dňa sa k predmetným veciam napriek prísľubu nevyjadril ani primátor Martin Tomčányi.

Pevne verím, že aspoň dodržal to čo verejne sľúbil a podal trestné oznámenia na tých, ktorí si dovolili požiadať ho o vysvetlenie dôvodov závažných finančných operácií a nakladania s majetkom mesta bez akejkoľvek konzultácie, ktorú v takto závažných prípadoch a s možnými dlhodobými následkami pre všetkých obyvateľov mesta, mohol učiniť napríklad na verejnom zhromaždení obyvateľov.

Síce oneskorene, no v posledných dňoch predsa pod publikovanými odmenami (tak isto pochádzajúcimi z verejných finančných zdrojov) udelenými primátorom Martinom Tomčányim prednostovi Tiborovi Krajčovičovi sa aktivovala obrana v podobe 2-3 ľudí systematicky pod rôznymi nickmi zadávajúcimi diskusné príspevky obhajujúce udelenie takto vysokých odmien primátorom. Vzhľadom na zaužívaný štýl komunikácie ma to až tak veľmi neprekvapilo, no dnešné dva príspevky diskutujúceho pod nickom vodar mi nedali nereagovať:

 

Vodár | 18-05-2015 10:02:24 |
Ako s vodou ,zverejniť len niečo a ludia nech sa hádajú,zverejniť výšku odmien bez toho za čo boli dané je taká hajzlovina že až.
A ak tu novinár hovorí ako podniká a urobí zverejnenie odmien zamestnancov je to úder pod pás , lebo vie čo to spôsobí.Ktovie ako tento tzv. podnikateľ , čo podniká viac ako trvá slovenská republika platí ľudí a koľko má zamestnancov a či vedia navzájom koľko zarábajú. Aj na moalom závode sa podpisuje mlčanlivosť v súvislosti s odmenami.A toto má za úlohu jedno,rozoštvat a rozhádať všade tam kde sa to dá.podobné pokusy boli v minulosti aj u vodárov.

Vodar | 18-05-2015 12:04:59 | 
Veľa zlého ste urobili u vodarov p.Majko, len pokračujte vôbec neprekvapujú vaše postupy , ste na to školeníý A dobre.
 
Takže Vodar považuje normálne za hajzlovinu zverejnenie odmien t.j. verejnej informácie nakoľko sme sa na ne poskladali my všetc,i obdobne ako domáhanie sa práv zákazníkov, ktorí sú nútení platiť vodné aj stočné za odpad, ktorý je im systematicky dodávateľom predávaný ako kvalitná, čistá a nezávadná pitná voda.
Občania, tu vidíte do akých rozmerov sú schopní zájsť tí, ktorým vadí váš záujem o to, akým spôsobom sa nakladá s verejnými peniazmi a tu je presne vidieť ako rozmýšľajú tí, ktorí prifitujú z toho, že sa neviete účelne postaviť na odpor tam, kde sú evidentne poškodzované vaše práva. Nejaký Vodar je tu schopný rozčuľovať sa nad tým, že ľudia sa pýtajú prečo majú z vlastného vrecka platiť za hnoj toľko, ako za čistú pitnú vodu.
Tu je presne vidieť to, čo povedal Alojz Hlina na jednom zhromaždení týkajúcom sa okradnutia podnikateľov v kauze Váhostav: "Už sa im máli a idú Vám priamo do Vašich vrecák, kradnú Vám priamo z Vašich vlastných peňaženiek."
A ja dodávam, že sú schopní ešte aj pokúsiť sa vo vašom oprávnenom proteste Vás ponižovať. Toto totiž nie je o mne, ale o vás všetkých, ktorí celý deň muklujete, splácate 20 či 30-ročné hypotekárne úvery a zároveň sa zo svojich zarobených peňazí vo forme daní a povinných platieb poskladáte jednému človeku za 4 roky na rodinný dom.
Pán Vodar, tak ako v prípade článkov poslanca Kurbela aj v prípade týchto odmien som ja osobne primátora Tomčányiho vyzval, aby vysvetlil občanom svoje konanie a výsledok je taký, že prvú informáciu hľadá asi 8 mesiacov (ja som ju mal za necelú pol hodinu nájdenú na oficiálnej mestskej stránke), na druhý článok do dnešného dňa nereagoval (asi 7 mesiacov) a na články posledné reagoval nedostatočne. Pán Vodar to netvrdím ja, to tvrdia občania v diskusii, tí občania, ktorí sa zo svojich miezd poskladali ako na predaný mestský majetok, tak na vybudovanie prenajatého mestského majetku a tiež na odmeny, ktoré pán primátor udelil a pán Vodar v ankete sa 83% hlasujúcich občanov vyjadrilo, že nesúhlasia s udelením takto vysokých odmien primátorom Tomčányim.
Verím tomu, že nie je príjemné mať narušené dlhodobo naplánované procesy, akurát pri plánovaní niekto zabudol, že sa nepatrí vynechať z rozhodovacieho procesu vlastníka aktív, ktorých sa jeho plány bezprostredne týkajú.
Poznámka na záver: Kľudne pokračujte v slobodnej diskusii na seredonline : -)

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign