Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Rýchly zásah hasičov zachránil sociálne byty pred výbuchom plynu

Ani nie pred hodinou vykonali hasiči HaZZ zo Serede zásah v Sociálnych bytoch mesta Sereď. Horel plyn a iba ich včasným zákrokom sa podarilo zabrániť škodám na majetku mesta. "Podľa slov veliteľa zásahu poručíka Mareka Javora, bola štandardná prípojka plynu do sporáka odpojená a namiesto nej bola neodborne napojená plynová propán-butánová fľaša. Otvoreným ohňom horela neutesnená časť pri sporáku a hasiči zistili tiež výrazné unikanie plynu priamo z ventilu samotnej bomby. Ak by neprišli včas, koncentrácia plynu by mohla spôsobiť preskočenie ohňa aj na bombu a následky výbuchu propán-butánovej fľaše v uzatvorenom priestore si môžeme domyslieť." Na mieste sme spolu s hasičmi znovu skonštatovali, že v objekte sa nenachádzajú hasiace prístroje, k problému sa nik nehlásil a obyvatelia predmetnej časti objektu podľa slov ostatných okolostojacich "nie sú doma". Objekt však bol otvorený a teda kto sa v ňom zdržuje, ostáva zistiť správcovi bytov. Na mieste bola hliadka MP. Na problém s nedostatočným zabezpečením Sociálnych bytov mesta Sereď a nekontrolovaným pohybom cudzích osôb v nich upozorňujeme už dva roky. Zároveň sme upozorňovali aj na možnosť vzniku požiaru, ktorá sa žiaľ premenila na realitu. Preto sa pýtam - kedy sa odhodláme k radikálnym riešeniam ochrany mestského majetku? Dokedy budeme čakať? Dokedy budeme dúfať, že snáď sa nič zlé nestane? Naozaj chceme dopadnúť tak, ako už vo viacerých sociálnych ubytovniach? Ide o majetok mesta - teda náš spoločný. Keď si ho nevedia vážiť tí, ktorým bol poskytnutý ako sociálnym prípadom, je na nás, aby sme im vysvetlili nielen ich práva, ale aj povinnosti.


Fotogaléria k článku: Na najskorej nefunkčný a následne chýbajúci hasiaci prístroj upozorňujeme v článkoch pravidelne. Náprava žiaľ žiadna. Sú však veci, ktoré by mali byt brané vážne. Dnešok to dokázal.
Popis: Na najskorej nefunkčný a následne chýbajúci hasiaci prístroj upozorňujeme v článkoch pravidelne. Náprava žiaľ žiadna. Sú však veci, ktoré by mali byt brané vážne. Dnešok to dokázal.

Zobraziť všetky fotografieSkryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign