Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Skatepark - áno, alebo nie? - ANKETA

Miloš MajkoDátum13. 08. 2014 21:45:25TémaTak to vidím ja...
200

Článok   Petra Olejára  http://www.seredonline.sk/clanky/skatepark-sered/   uverejnený na  SOL iba včera, u diskutujúcich vyvolal búrlivú diskusiu.  Čitetelia - občania sú za, ale aj proti. Keďže má prísť k financovaniu  projektu z verejných finančných zdrojov, ide o tému, ktorá sa dotýka nás všetkých.

Čítame príspevky aj s takýmto obsahom:

Robo Horvath :) | 13-08-2014 11:03:24 |
No parada a ostatne doplati kto, Olejar? Nech da aj mne mesto a ja postavím turisticku rozhladnu ale pre siroku verejnost a na podporu turismu nie pre 20 chalanov.
 
prípadne ďalší:
 
Robo Horvath | 13-08-2014 11:26:14 |
Aj ja asi založim obcianske zdruzenie. Znie to tak dobre a potom mi dajte peniaze obyvatelov a ja si za ne postavim nieco. Ale to nevadi ze ako obcianske zdruzenie nebudem mat ani na udrzbu ale hlavne ze to postavim za cudzie peniaze.
Este raz otazka, kolko penazi do toho dal a da autor asi Olejar alebo akoze zdruzenie?
 
Chápem pohľad diskutujúceho Roba Horvátha  a aj jeho pripomienky. Jeden z pohľadov občanov, ktoré nesmie nik podceňovať. O tom je diskusia a o tom je povinnosť samosprávy diskutovať s občanmi o všetkých väčších investíciách platených z peňazí nás všetkých.
 
- - -

Už viac rokov sa zvyknem verejne vyjadrovať k rôznym podobným projektom, považujem si teda za povinnosť zaujať stanovisko aj v tomto prípade.

Považujem za maximálne správne, že Peter verejnosti oznámil zámer,  za realizáciu ktorého sa  nie malá skupina detí a mladých dlhodobo zasadzuje. Najvyšší čas verejnosti oznámiť fakt, že sa ich snaha stretla s pozitívnou odozvou vedenia mesta. Je fajn, že sa ľudia môžu k projektu vyjadriť skôr, ako na mieste uvidia domiešavače vylievajúce betón na vybudovanie dráhy.  To by už diskusia bola o inom... Škoda len, že s iniciatívou na prezentáciu zámeru nedošlo samotné vedenie mesta.

Názor viacerých ľudí na stavbu je negatívny. Pýtam sa však verejne - čo zo spoločných peňazí má mesto (teda my všetci)  platiť, keď nie projekty pre vhodné využitie voľného času  detí a mládeže?  Kam smerovať investície do budúcnosti, keď nie do našich detí?  Takže z môjho pohľadu áno, túto investíciu schvaľujem a som rád, že v meste pribudne niečo trvalé, čo umožní deťom  športovať bezpečne a v priestore, ktorý je na to určený. Schvaľujem projekt a vždy sa budem zasadzovať o podporu detí a mladých v našom meste.

- Dôležité však  (presne ako na iných projektoch) aj pri tomto projekte je, nič pred verejnosťou netajiť. Projekt bez problémov verejne odprezentovať, vysvetliť jeho prínos pre vhodné využitie voľného času a športovanie  detí a mladých.  Neverím, že sa nájdu občania, ktorí ho nepodporia.

- Verejnosťou nechápať projekt ako milosť jedneho  voleného zástupcu, ale ako investíciu nás, všetkých občanov mesta. Investíciu tam, kde sa nám nepochybne časom vráti. Nie tento rok, či budúci. Až vtedy, keď reálne zhodnotíme úbytok detí fetujúcich v poronde,  niekde na larzenkách, či vo vchodoch činžiakov.

- Úplne nevhodne vyzerá načasovanie projektu pred voľbami. To je mínus, ktoré nepochybne vyvoláva oprávnené otázky, či niekto nechce profitovať na úkor verejných peňazí. Ale s tým sa musí vysporiadať ako samotný volený zástupca, tak volič. Je doba, kedy by sa ľudia nemali dať pred voľbami kúpiť lacnými trikmi, na ktoré následne doplácame štvrť storočie doplácame všetci.

- K umiesteniu dráhy v inundačnom pásme sa vyjadriť neviem a teda nechcem. Snáď je projekt vyhotovený tak, aby stavbu  takmer každoročné povodne na  Váhu neznehodnotili.

Na záver - Peter, držím palce a budem rád, keď podobných projektov bude v meste viac a hlavne, keď vedenie mesta konečne začne podporovať aktivitu samotných občanov. Mesto totiž patrí nám občanom a nie volených funkcionárom, ktorých si za jeho správu  vysoko nadštandardne platíme. Preto sú povinní robiť tak, ako to chceme my a nie nás nútiť akceptovať ich výmysly realizované za naše peniaze.

Práve toto je projekt, na ktorý existuje spoločenská objednávka. A tak to má byť.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign