Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Sloboda slova a demokracia v praxi - časť 1.

Miloš MajkoDátum04. 12. 2012 21:12:43TémaINFOSLOBODA
200

Včerajšie stretnutie vedenia mesta so svojimi (skoro tromi) občanmi bolo pre slobodu slova v meste dôležité oveľa viac, ako tie ostatné. Iba môj  malý testík vedenia mesta  mohol naplno odhaliť pravdu, ako to teda s tými  SN je.

O čo ide?

Jednoducho som vedenie mesta požiadal o možnosť online vkladať články do SN - vypočujte si autentické VIDEO. Nechcel som nič iné, ako to, čo  SOL ponúka už  5 rokov každému! občanovi mesta, samotnému vedeniu mesta a poslacnom MsZ. Jednoducho každému bez rozdielu.

Po dlhšom vysvetlovaní som bol predsa len presvedčený vedením mesta, že to nie je problém. V podstate aj  SOL pri  SN nezávislému pozorovateľovi by sa javilo ako totalitný plátok totalitného diktíátora.  Hurá, konečne!

Som nenapraviteľný a mám rád hru  "nalejme si čistéího vína"  a preto som iba pol hodinu  po skončení stretnutia svoju žiadosť pre istotu zopakoval  e-mailom adresovaným primátorovi, viceprimátorovi a prednostovi mesta.

Tu je:

Sent: Monday, December 03, 2012 5:49 PM
Subject: Pristupove prava SN

Vazeny pan primator,

na zaklade dnesneho verejneho prislubu daneho mojej osobe Vas tymto ziadam o bezodkladne zriadenie pristupovych online pristupov na prispievanie do SN internetovej verzie.

Meno: Miloš Majko Heslo: **************

Prvy material hodlam do SN vlozit v utorok 04.12. 2012 o 12.00 hod. Priradenie pristupovych prav prosim oznamit e-mailom.

Dakujem.S uctou

Milos Majko

 

Už ráno o  8.00  som mal odpoveď v pošte. Tu je:

 
Vážený pán Majko,
na to, aby ste mohli prispievať do SN nie je potrebný verejný prísľub , je to právo každého občana . Takže aj Vy máte kedykoľvek možnosť uverejniť svoj článok v SN – internetová verzia za rovnakých podmienok ako všetci ostatní prispievatelia .
Svoje články odosielajte na internetovú adresu SN – seredskenovinky@sered.sk. Naši prispievatelia nemajú pridelené žiadne prístupové heslá, takže Vám bezodkladne - ako píšete nemôžem žiadne dať.
S úctou
Martin Tomčányi, primátor mesta
 
- - -
 
A sme doma!  Ešteže nepijem, lebo po tak optimistických vyjadreniach vedenia mesta na stretnutí, by som sa po vzore jedného z poslancov  asi nacápal ako prasa, že by som nafúkal aj ráno, ked ma policajti zastavili po ceste do mesta...
 
Ale vážne. Povedané normálne Slovensky - môžem článok napísať, ak bude vyhodnotený ako  "nezávadný", tak možno bude niekedy v SN aj uverejnený.
 
Otázka na Mirka Košťányho, fakt originálneho novinára ešte z čias totalitry - nepripomína Ti to niečo?
 
No a teraz polopate, ako to teda v Seredi skutočne je - na  SOL   má od ich vzniku voľné prístupové práva cez  1000 registrovaných občanov mesta. Svoje registrácie najmä pred  voľbami využili aj súčasní poslanci so súčasným primátorom mesta. Zadarmo. Archív nepustí. Noviny sú súkromné a sú plne platené zo súkromných finančných zdrojov ich tvorcov. Sú jednými z najslobodnejších a najtransparantnejších v našej úžasnej krajine. Jednoducho slúžia nám všetkým.
 
Je to paradox. Ja,  novinár sa na naše mestské noviny finančne skladám spolu s ostatnými občanmi a o tom, čo a kedy mi bude v nich uverejnené, rozhoduje jeden človek!
 
Ešteže môj  5 ročný syn zatiaľ nevie čítať. Asi by som do tohto článku musel doplniť aj jeho otázky na vedenie mesta, nakoľko od svojho malička je vychovávaný na úplne iných princípoch. 
 
Poznámka na záver: - áno, napriek mojim žiadostiam, stále sú u vedenia mesta články, ktoré mi v  SN uverejnené neboli. Jeden z nich sa do novin "vošiel" po viacerých rozhovoroch  a upozorneniach asi na tretí mesiac a to do terajšieho čísla.  A aj to iba do printovej verzie.
 
Vážení spoluobčania, môže mi prosím niekto prečítať dátum z kalendára? Niečo mi tu totiž nesedí...

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign