Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

SOL bolo, je a bude nad vecou. Aj v "Šopornianskych" veciach...

Miloš MajkoDátum28. 03. 2012 23:20:27Témaobec Šoporňa
200

Najskôr som rozmýšľal, do akej rubriky túto  "kuriozitu" zaradím. Nad  "Vyberáme z redakčnej pošty"  či  "REDAKCIA"  nakoniec vyhrala asi tá najsprávnejšia, v ktorej bude zachovaná kontinuita v publikovaných príspevkoch.

V dnešnej pošte  sme objavili poštou zaslanú obálku, v ktorej sa nachádzal anonymný list  s obsahom evidentne určeným niekomu inému. Ja som list podľa vlastných úvah dostal pravdepodobne iba  "na vedomie".

Obsah listu opisovať nebudem, záujemcovia si ho určite prečítajú sami z priloženej fotografie. Nedá mi však stručne sa nevyjadriť k jeho obsahu.

- Majkovi je úplne jedno, kto, kedy a aké  príspevky do diskusie píše. V prípade že sa niekto obsahom niektorého z príspevkov bude cítiť dotknutý a poškodený, odporúčam postupovať právnou cestou. Tí, na ktorých sa poškodený obráti, vedia ako a s čím  Majku osloviť.

- Kto nadaboval nami publikované videá ja neviem, no ubezpečujem pisateľa listu, že mňa nezneužil. Ak sa v danej veci cíti byť poškodeným starosta, určite vie čo je potrebné urobiť a ako má konať. Ako vydavateľ  SOL som sa nezávisle na ostatných zariadil v danej veci aj ja.

- Čo sa týka "zneužitia pri natočení videa" a ostatných poznámok - pri tvorbe spravodajstva tak transparentným a objektívnym spôsobom ako ho tvoríme my, zneužitie skutočne do úvahy neprichádza. Myslím si, že možno niekto maximálne dokáže využiť publikované informácie, no to je predsa účelom spravodajstva. Ako ich využije, my už neskúmame a skúmať nám to ani neprináleží.

- Ak ako pisateľ listu textom  "lebo ľudia ho majú teraz za takého..." ste mali na mysli mňa   - na rozdiel od niektorých do veci až priveľmi zainteresovaných  spoluobčanov ja verím  vo vlastný rozum každého jedinca. Aj v posudzovaní úlohy média akým je  SOL v procese prebiehajúcom v Šoporni za ostatné mesiace.  Mám za to, že ľudia sa v korektne podaných informáciách novinami zorientovať vedia.

Čo sa týka materiálov publikovaných a vyhotovených inými autormi ako tvorcami novín, títo si za svoje materiály a informácie v nich zverejnené zodpovedajú v plnej miere sami a to aj právne. S týmto boli oboznámení a  SOL im poskytuje iba mediálny priestor.

K poslednému odstavcu Vášho listu snáď iba toľko - na  SOL nikto nebude nič zastavovať. Žijeme v demokratickej spoločnosti  (i keď niekedy o tom aj ja dosť silno pochybujem) , v ktorej právo na slobodu prejavu garantuje  Ústava  Slovenskej republiky. Publikované materiály v novinách sú podpísané ich autormi a diskusia je verejným fórom, ktorého obsah riešime výlučne pri evidentnom a nespochybniteľnom porušení zákonov  SR a  EÚ.  Ako som už napísal skôr, ak sa niekto cíti byť niekým poškodený, má právo brániť sa všetkými zákonnými prostriedkami.

Na záver - nesnažte sa prosím do sporov  starosta  versus poslanci  OZ   akýmkoľvek spôsobom zaťahovať kohokoľvek  z novín. Sme nezávislí, sme vysoko nad vecou a je nám úplne jedno, kto Vaše spory vyhrá.

Za seba snáď môžem dodať iba že mi je ľúto občanov obce, ktorá  (a teda tým oni samotní)  neriešenými spormi trpela, trpí a trpieť bude i naďalej. Podľa mňa to nie je dobrá situácia a jej vyriešenie či už cestou legislatívnou alebo kompromisom by obci ako takej pomohlo najviac.

V budúcnosti ma prosím podobnými listami nezaťažujte. Odporúčam registráciu na  SOL s plným menom, priezviskom  a úplným kontaktom. Tak sme registrovaní všetci čo noviny tvoríme. Verte mi, je to seriózne, čestné a férové. A po každom uverejnenom materiáli sa aspoň ja osobne cítim inak, ako sa teraz musíte  (pripadne by ste sa mali) cítiť  Vy, pán/pani pisateľ/pisateľka predmetného listu.

S úctou voči všetkým slušným občanom obce  Šoporňa,  Miloš Majko

 


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign