Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Som starosta, som zákon? - pán starosta Holička má vo veci jasno... - AKTUALIZOVANÉ

Miloš MajkoDátum29. 09. 2015 12:27:34Témaobec Šintava
200

Šintava    |    Od posledného rokovania  obecného zastupiteľstva v Šintave uplynul sotva týždeň a už je tu pokračovanie snahy zverejniť  OBČANOM  to, o čo žiadali poslanci OZ - rozsudky súdov vo veci sporu obce so súkromnou eseročkou a náklady, ktoré doteraz obec vynalozila na právne zastúpenie.

Už na rokovaní sme v súlade so zákonom  211/2000 Z.z. požiadali starostu obce o zverejnenie rozsudkov a následne sme e-mailom žiadosť rozšírili o už zverejnenie už spomenutých ostatných nákladov obce vynaložených na riešenie právneho sporu.

Starosta obce nám už po zastupiteľstve neformálne povedal, že nám nevyhovie a požadované doklady nám nezašle. Nevyhovel. Zákon a zákonná povinnosť a príslušné zákonom stanovené lehoty ho asi netrápia.

My vo veci ďalej postupujeme podľa zákona a nezverejnenie / utajovanie vecí verejných starostom pred občanmi je v prvom rade  na riešení samotných obyvateľov obce.

- - -

Náš e-mail starostovi obce:

From: Milos Majko
Sent: Wednesday, September 23, 2015 11:32 AM
To: obec@sintava.sk
Cc: reporter24@reporter24.sk
Subject: Ziadost v sulade so zakonom 211/2000 Z.z.

Starosta obce  Miroslav Holicka,

V sulade so zakonom  211/2000 Z.z.  Vas ziadam o poskutnutie nasledovnych informacii:

- Nazov advokatskej kancelarie zastupujucej obec Sintava v spore s Lodenica  s.r.o.
- Financna suma ktora bola od zaciatku pravneho sporu advokatskej kancelarii vyplatena – ziadam uviest faktury s datumami a jednotlivymi sumami
- Ziadam zverejnit vsetky naklady (znalecke posudky, pripadne konzultacie a pod.) po polozkach s uvedenim datumu, ucelu platby a sumy, ktore Obec Sintava vynalozila na riesenie uvedeneho sporu
- Kedy Obecne zastupitelstvo odsuhlasilo iniciovanie zaloby na sud vo veci  Lodenica s.r.o. – ziadam zverejnit zapisnicu z rokovania OZ a hlasovanie poslancov o veci menovite

Zaroven potvrdzujem svoju ziadot v sulade so zakonom  211/2000 Z.z. podanu  ustnou fomou na poslednom rokovani  OZ co do obsahu, tak formy

Pozadovane informacie ziadam v zakonnej lehote zaslat na mail:  majko@majko.sk s kopiou na mail:  reporter24@reporter24.sk

Dakujem.
S uctou
Milos Majko
Trnavska 53, 926 01  Sered
Kontakt: 0907 277 777

V tejto správe sa nenašiel žiaden vírus.
Skontroloval AVG - www.avg.sk
Verzia: 2015.0.6140 / Vírusová databáza: 4419/10683 - Dátum vydania: 22. 9. 2015

Odpoveď starostu obce Šintava   Miroslava Holičku:

From:Obec Šintava [mailto:obec@sintava.sk]
Sent: Monday, September 28, 2015 2:21 PM
To: Milos Majko; reporter24@reporter24.sk
Subject: Re: Ziadost v sulade so zakonom 211/2000 Z.z.
Importance: High

 

Dobrý deň p. Majko,

na základe Vašej ústnej žiadosti podanej na rokovaní obecného zastupiteľstva dňa 21.9.2015 a písomného dožiadania o poskytnutie informácií 

zo dňa 23.9.2015 vám oznamujem, že  požadované informácie Vám budú podané po ukončení súdneho sporu.

S pozdravom

Miroslav Holička, starosta obce

- - -

Vychádzajúc z odpovede pána  starostu Holičku  to vyzerá tak, že v Šintave sa volený zástupca riadi inými zákonmi, ako tými, ktoré schválili zákonodarcovia. Minimálne, ignoruje povinnosť odpovedať v zákonnej lehote na otázky položené v súlade s platnou legislatívou.

Ako to teda v Šintave vlastne je? Určuje jeden človek čo je vhodné, správne alebo výhodné, aby občania a poslanci OZ vedeli?

- - -

Poznámka:

Obec Šintava je podla zákona  211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám  je na žiadosťobčana povinná požadované informácie zverejniť  do 8 pracovných dní. Zákon nepozná  dôvod nezverejnenia požadovaných informácií uvedený starostom - vlastne obec nemusí zverejniť iba informácie, ktoré pod predmetný zákon nespadajú.

V tomto konkrétnom prípade jeden musí žasnúť hlavne  nad aroganciou osoby povinnej - nerešpektovanie zákonov  občanmi voleným a plateným zástupcom musí byť pre obyvateľov obce signálom, že v obci niečo nefunguje. Občania nesmú pripustiť stav, kedy volený zástupca zákony nedodržiava, dokonca ich úmyselne ignoruje. Volená funkcia nieje len o právach a samotnom poste, ale aj o povinnostiach a zodpovednosti.

Volení zástupcovia sú de facto zamestnancami občanov a majú občanom slúžiť. A volená funkcia si vyžaduje aj patričnú vážnosť a rešpekt. Nie pohŕdanie občanmi a už vôbec nie zákonmi SR.


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign