Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Špinavá voda tečie - kompetentní o jej kvalite obyvateľov neinformujú

Miloš MajkoDátum22. 07. 2013 23:45:54TémaKvalita pitnej vody
200

Dnes, okolo obeda a následne v popoludňajších hodinách som sa intenzívne snažil telefonicky u viacerých kompetentných zistiť korektné informácie týkajúce sa opätovného dodávania špinavej a kalnej vody do verejného vodovodu.

Niekoľkokrát som kontaktoval vedúceho ZsVs zodpovedného za Sereď pána Valentoviča - mobilný telefón uvedený ako oficiálny kontakt odporučený aj vedením spoločnosti bol VYPNUTÝ a odkazová schránka plná. S tým, že neprijíma odkazy.

Kontaktoval som riaditeľa ZsVs v Šali pána Fraňu, ktorý môj pokus zrušil po druhom zazvonení jeho služobného mobilného telefónu. Späť mi nezavolal.

Kontaktoval som ďalej pána Izsófa, pracovníka ZsVs, ktorý ma v rozhovore informoval, že má zakázané so mnou komunikovať a podávať akékoľvek informácie týkajúce sa vody v Seredi. V rozhovore však potvrdil určité skutočnosti, ktoré som predpokladal, prípadne som si nimi bol istý.

Kontaktoval som tiež viceprimátora a hovorcu vedenia mesta Sereď pána Ľubomíra Veselického na jeho služobný mobil, ktorý však napriek niekoľkým pokusom nezdvíhal.

Následne som riaditeľovi ZsVs Fraňovi poslal sms s textom, ktorý uverejňujem. Do času uverejnenia tohto článku som od riaditeľa Fraňa k závažnému problému s dodávkou pitnej vody do mesta Sereď žiadne informácie neobdržal.

Pán riaditeľ Fraňo s vedením ZsVs si pravdepodobne neuvedomuje alebo si uvedomiť nechce dôvody kontaktovania nášho média vo veci dodávok vody do verejného vodovodu v meste Sereď. Vyzerá to tak, že ani po osobných rokovaniach, ani po všetkých upozorneniach vedenie tejto spoločnosti berie na ľahkú váhu stav, ktorý dodávkou špinavej vody do verejného vodovodu nastáva a namiesto korektného a včasného upozornenia obyvateľov mesta a oznámenia im na aké využívanie či užívanie je v takomto stave voda vhodná sa radšej zatajujú. Občania, obyvatelia a zákazníci ZsVs majú právo na pravdivé, korektné a včasné informovanie o tom, čo a v akej kvalite im spoločnosť verejným vodovodom dodáva. Žiaľ informácie podávané verejnosti sú nekonkrétne a výlučne informujúce o poruche. To, či je tečúca voda v súčasnosti pitná alebo nie si má zákazník pravdepodobne iba domyslieť.

Dnes v ranných hodinách Ivan Rybanič kontaktoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva a pracovníčke oznámil opätovne špinavú vodu vo verejnom vodovode. Na požiadanie vykonať odber a následný rozbor vody pracovníčka povedala, že o probléme s haváriou vedia a teda kontrolný odber vykonávať nebudú.

Týmto sme sa dostali do stavu, ktorý sa dá nazvať kruhom, v ktorom riešenie bez zásahu vyššej moci nevidíme ako reálne. ZsVs ako dodávateľ bez problémov priznáva, že do systému zákazníkom za ich peniaze dodáva špinavú vodu, neinformuje ich však o jej úžitkových a iných vlastnostiach, neinformuje verejnosť o tom, či táto špinavá voda spĺňa kritériá predpísané príslušnými právnymi a technickými normami, no zároveň sa odvoláva na úrad verejného zdravotníctva, ktorý by podľa nich v prípade dodávok závadnej vody okamžite zasiahol. Už z uvedeného vyplýva, že stačí si dať dohromady fakty a prídeme na to, že k takémuto posudku bežný občan v podstate nemá šancu prísť.

Na základe prakticky celodenných skúseností z NEriešenia situácie so špinavou vodou kompetentnými - ZsVs, Regionálny úrad verejného zdravotníctva, vedenie mesta Sereď - sa dnes vo večerných hodinách stretli zástupcovia občianskej iniciatívy a po dlhej porade s vyhodnotením všetkých možných variant riešenia predmetného problému sa rozhodli bezodkladne konať v súlade s legislatívou SR.

Viac vo vyhlásení iniciatívy v nasledujúcom článku.

 

- - -

 

Pre podrobné oboznámenie sa s vývojom kauzy špinavá voda v Seredi čítajte chronologicky všetky články v rubrike http://www.seredonline.sk/kvalita-pitnej-vody


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign