Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Spoločnosť začína kolabovať. Dôvodom je ako arogancia moci na všetkých úrovniach, tak nezáujem občanov riešiť veci verejné

Miloš MajkoDátum16. 09. 2015 15:04:27TémaŠKOLA DEMOKRACIE
200

Postupne prestáva v spoločnosti fungovať to, čo ju oprávňuje nazývať sa modernou,  demokratickou, spravodlivou a pokrokovou. Konanie politikov a volených zástupcov  - teda tých, ktorí majú spoločnosť viesť už prekročilo pomyslenú čiaru za za ňou vidíme bezohladnosť, aroganciu moci a vo všetkom dokazovanie sily a vydobíjanie moci za každú cenu. Proti občanom sú volení zástupcovia schopní ísť aj za cenu zneužívania zákonov vo svoj prospech. Vidíme to denne, len bežný človek prestal mať čas venovať sa tomu, resp. veľa krát je konanie volených zástupcov aj na najnižšej úrovni riadenia spoločnosti, teda v samospráve tak sofistikované, že bežný človek  konanie proti verejnému záujmu nemá včas šancu odhaliť. Keď sa mu to podarí, dokázanie nepríklad aj elementárneho porušenia zákonov môže byť vzhľadom k častým  prepojeniam politikov na kompetentné zložky určené na odhalovanie korupcie  prakticky nemožné.

Ľudia sa stále viac uzatvárajú do seba, do svojich problémov a úplne ignorujú dianie okolo seba tvráriac sa, že sa ich problémy spoločnosti netýkajú. Bolo by to pravdou, keby v nej nežili a neboli by tak priamo závislí na nej fungovaní. Napríklad  podnikatelia. Nech je podnikateľ akokoľvek úspešný a bohatý, dianie v meste kde podniká a vlastní nehnuteľnosti sa ho bytostne dotýka. Je totiž veľmi dôležité, či mesto obyvateľom slúži Iba "na prespanie", alebo v ňom väčšina ľudí aj reálne žije t.j. nakupuje, chodí do reštaurácií, za zábavou a podobne.

Ľudia úplne bežne hovoria - "máme problémy ktoré nik nerieši, pustite sa do toho". Keď však príde na tzv. "lámanie chcleba", je nevyhnutný práve konkrétny človek so svojimi aj zlými skúsenosťami. Musí pochopiť, že obavy nie sú na mieste. Ak sa jedná o pravdu, niet dôvod báť sa podľa občanov "mafie" vo vedení mesta a ich prepojenia s politikmi či dokonca kompetentnými orgánmi. Vedzte, že ak aj prepojenia sú, tak výlučne ide o aktivity jednotlivcov a aj tí sú obozretní a v momente kedy vytušia, že je pre nich výhodnejšie byť konečne nad vecou a objektívnymi, kabáty obrátia veľmi rýchlo. To si vyžaduje vzoprieť sa špinavostiam a povedať dosť! 

Platí, že ak budú slušní a čestní ľudia mlčať, vládnuť budú hoštapleri a ľudia, ktorí za peniaze takpovediac predajú aj "vlastnú mater". Ak vám tento popis pripomína samosprávu v meste kde žijete vedzte, že sa jedná "o podobnosť čiste náhodnú" a všetky mená a tváre dosadzované do hlavných úloh príbehu sú výlučne vašou konštrukciou, ktorá nemá nič spoločné s tou vašou samosprávou. Veď vo vašom meste či obci predsa za posledné roky nepredali mestské nehnuteľnosti pod cenu, nezvýšili ani poplatky za materské školy o viac ako 100%, neprenajali aktíva bytového podniku za nevýhodných podmienok pre vás občanov a dokonca ani rekonštrukcia verejného osvetlenia nestála oveľa viac, ako obdobné akcie v iných mestách.

Vám sa to všetko jednoducho len zdá...


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign