Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Stalo sa a napriek tomu ešte stále žijeme... 2

Miloš MajkoDátum22. 12. 2015 15:17:39TémaTak to vidím ja...
200

To sa okolo nás zase dejú veci...

- Prežili sme Svetový deň migrantov - v najbližších mesiacoch odborníci očakávajú viac ako zdvojnásobenie prílevu migrantov do Európy. Asi dlhšiu dobu čítajú SOL.  ;-)

- Vyzerá to tak, že migrantov prestávajú mať radi aj inak prívetiví severania Nóri. Prestávajú im tolerovať prechádzanie hraníc na bicykli, ktoré sa stalo populárnym po odhalení medzery v zákone. Jednoducho ekonomických migrantov vracajú späť do Ruskej federácie a odtiaľ ich pravdepodobne budú porúčať južnejšie takpovediac do "teplých krajín".

Pre migrantov je pozitívne, že na spiatočnú cestu sa každému z nich tisícami Eur poskladajú daňoví poplatníci Nórska.

Musím povedať, že  im trošku závidím, ja sa totiž na sever za polárny kruh chystám až počas budúceho leta a cestu si žiaľ zaplatím zo svojho...

- Mladý tridsaťročný  muž sa včera na súde v Trnave mal rozplakať a oľutovať tých  43 bodných rán, ktoré nadelil 63 ročnému pánovi, ktorého týmto pripravil o život. Po tomto nepochopiteľne brutálnom čine mŕtvolu zabalil do potravinárskej fólie a s veľkou pravdepodobnosťou sa jej chcel zbaviť.

Už začiatkom budúceho roka by mal rady nápravnovýchového ústavu teda navštíviť ďalší zločinec, ktorému sa spoločnosť postará o relatívne bezstarostný život na najbližšie verme že aspoň dve desaťročia...

- Príslušník reprezentačnej čestnej stráže mal predávať drogy. A aby v tom nebol sám, polícia nedávno zadržala ďalších troch profesionálnych vojakov - čuduj sa svet, z rovnakých dôvodov. Aj oni chceli viac ako sociálne istoty zabezpečené daňovými poplatníkmi, štedrý výsluhový dôchodok a kariérny postup v našej armáde.

Asi týmto chlapcom chýba základná prezenčná služba a rešpekt pred staršími "mazákmi". Vlastne, kto ich mal vychovať a ukázať im ako funguje život, keď ich v samotných kasárňach musí strážiť  SBS-ka namiesto kolegov vojakov...

- Ďalší starosta mal porušiť zákon! Tentokrát  ide o Vladimíra Bajana, starostu Petržalky (to sú tie králikárne v hlavnom meste). Podľa  NKÚ  mal konať nezákonne vo veci toľko medializovanej kauzy  okolo parkovania. 

Podľa predsedu NKÚ je najväčším problémom, že starosta Bajan podpisoval dohodu bez súhlasu poslancov. Starosta nemôže obísť zastupiteľstvo - teda tak to aspoň hovoria najvyšší kontrolóri.

Starosta Bajan má teda čeliť vážnemu podozreniu zo zneužívania právomoci verejného činiteľa. Zase tu budeme mať kauzu na dlhé roky - presnejšie dovtedy, pokým bude politická vôľa zamiesť ju pod koberec?

Ja vidím rýchle a pre občanov najšetrnejšie riešenie problémov s týmito gubernátormi - zrušiť!  Nehrajme sa už ani v prípade  Bratislavy, že snáď ide o mesto, ktoré by bolo niečím zaujímavé - jedine ak množstvom dobre platených poslancov za miestne časti a ako vidíme, aj skorumpovaných starostov. Faktom však je, že nie Bratislava, ale celá Slovenská republika má  necelú polovicu obyvateľov Londýna - iné mestá ako napr. Tokyo a podobne radšej podrobne spomínať nebudem.  Zato pripomeniem, že Slovensko s 5 miliónmi obyvateľom ma štruktúru správy krajiny na úrovni krajín s desať, dvadsať násobkom či dokonca ešte väčšími gigantami. Dokedy toľko darmožráčov bude tá hŕstka ľudí tvoriacich skutočné hodnoty vládať platiť?

- Uplynul už rok od napísania dvoch článkov poslancom Kurbelom o prapodivnom prenájme tepelného hospodárstva - väčšie modzgy ako môj tvrdia, že nevýhodnom pre mesto.  Už viac ako rok sa občan len pýta - čím je pre mesto (teda občanov)  táto forma prenájmu výhodná?  Už rok primátor vytrvalo drží bobríka mlčania a trpezlivosť ľudí tým naťahuje ako gumu v trenkách. Ideme hádať, kedy praskne a komu švihne po paprčiach?

- Špinavé cesty v meste obdobne ako špinavú vodu si všimli konečne aj bežní ľudia a - začali sa sťažovať. Konečne!  E-mail od občana prednostovi Krajčovičovi (to je ten, komu primátor Tomčányi  za 4 roky  z verejných peňazí vyplatil na odmenách  65 000 Eur - len aby náhodou nedošlo k omylu)   a článok na  SOL rozhýbal nielen kompetentných, ale aj čistiace mechanizmy.

Už len otázka - ako si plnili povinnosti kompetentní počas  stavebných prác a  ako vysoký a z akých peňazí bude zaplatený účet za čistenie zasvinených ciest?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign