Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Stalo sa a napriek tomu ešte stále žijeme ... 3.

Miloš MajkoDátum31. 12. 2015 00:58:42TémaTak to vidím ja...

Zase tu máme koniec mesiaca a zase sme zažili (alebo sa aspoň okolo nás otrelo) veľa udalostí, nad ktorými by sme sa mali minimálne zamyslieť...

- Katastrofický scenár  - kolaps podľa Václava Miku hrozí v RTVS ak sa nezvýši financovanie verejnoprávnej rádiotelevízie. Vyjadril sa "budeme patriť ku krajinám, ktoré budú mať verejnoprávne médiá v úpadku" čím  nepochybne mal na mysli, že ľudia  majú platiť tomuto médiu viac peňazí. Otázkou je, či napriek povinným koncesionárskym poplatkom a z nich zo zákona tečúcim miliónom do tejto inštitúcie bola niekedy aj v inej situácii ako v úpadku. Aspoň teda čo sa týka programovej štruktúry a sledovanosti v porovnaní s ostatnými súkromnými médiami, ktoré samotných občanov nestoja ani cent.

Možno by bolo zaujímavé porovnať platy a odmeny menežérov v RTVS s platmi a odmenami ľudí, ktorí každý mesiac či TV sledujú alebo nesledujú, ba dokonca či vlastnia alebo nevlastnia televízor,  zo zákona musia poplatky platiť.

Jeden by sa spýtal, či majú pána boha pri sebe keď od ľudí chcú ešte viac ako dostávajú. Ale na druhej strane je to dobre, možno sa konečne už niekto zbadá a dá dohromady aspoň desaťtisíc spravodlivo nasr ..tých ľudí, ktorí buď pred architektonickým skvostom v centre Bratislavy alebo príslušným ministerstvom kompetentným vysvetlia, čo si myslia o úrovni vysielania a programovej štruktúre tejto tzv verejnoprávnej inštitúcie.

- 28.decembra 2015 SME uverejnilo článok s názvom "Pre Váhostav Fico menil pravidlá" s informáciou, že prípad okolo Váhostavu rieši polícia, ktorá čaká na pomoc zo zahraničia. Že pomoc toľko mesiacov neprichádza a neprichádza... A to sme mysleli, že po jednoznačných podkladoch týkajúcich sa Matovičom zverejneného podozrenia z účtov premiera krajiny v daňovom raji, už nič od zahraničných bezpečnostných zložiek nepotrvá dlhšie, ako dva týždne...  ;-)

Spoločnosť chce stavať dva diaľničné úseky na východe Slovenska a dokonca modernizovať železnicu na Považí. Znamená to teda, že sa opätovne uchádza o štátne zákazky, z ktorých by mohla splatiť časť dlhov aj drobným živnostníkom, ktorí aj z jej viny prichádzajú o strechy nad hlavami a krachujú

Kauza Váhostav je len jednou z mnohých a len jedným zo zlyhaní štátu ak nie v inom, tak vo vymožiteľnosti práva veriteľa a to napriek tomu, že daňová povinnosť mu z obchodného vzťahu vznikla, no štát ani len vymožiteľnosť samotnej dane od dlžníka v podstate nezaujíma. Pokiaľ takto budeme pokračovať ďalej, štát skrachuje tak či tak, pretože normálne uvažujúci živnostníci s fungujúcim pudom sebazáchovy už dnes rozmýšľajú nad spôsobom ako svoju firmu registrovať v zahraničí, kde aspoň takto okaté kradnutie si nedovolí nik, ani priateľ predsedu vlády.

- Ďalšia "príjemná" správa slovenským občanom prišla pred koncom roka z Bruselu a to v podobe výšky odmien, ktoré si rozdelili Euroúradníci. Ide o 100 mil. Eur, teda čiastku, na ktorú sa svojou prácou týmto zhruba 55 tisíc kmeňovým zamestancom a úradníkom Európskej únie pred sviatkami poskladali obyčajní pracujúci občania štátov únie.

Podľa publikovaných informácií na jedného bruselského úradníka ide o bonus vo výške asi 1 800 Eur. Aby však našinec neplakal nad výškou odmeny, ktorá sa mu oproti jeho platu môže zdať privysoká, je treba uviesť, že základný mesačný plat začínajúceho pracovníka v EÚ na úplne najnižšom stupni Európskej komisie začína na 2 300 Eurách mesačne. Euroúradníci majú však ďalšie príplatky a plat úradníka, ktorý odpracoval viac ako 4 roky môže byť až do 16 000 Eur mesačne. Aby toho nebolo málo ešte aj k tejto sume je potrebné pripočítať ďalšie príplatky a to napr. ak úradník pracuje mimo svoju domovskú krajinu a to takmer všetci, prináleží mu príspevok za expatriáciu vo výške 16 % zo základného platu. Ďalšie príspevky závisia od rodinnej situácie, príspevku na nezaopatrené dieťa, príspevku na domácnosť, či vzdelávanie alebo príspevok na predškolskú výchovu.

Takže tu máme odpoveď prečo úradníci zubami nechtami budú brániť byrokraciu Euróskej únii, tolerovať rozhadzovanie peňazí v Grécku, či čokoľvek, čo im pre nás nepredstaviteľný blahobyt predĺži o každé  ďalšie funkčné obdobie.

Chce sa vám zvracať?  Tak to zajtra neprežeňte s alkoholom, pretože by vám ťažko niekto uveril, že vám žalúdočnú nevoľnosť spôsobili práve tieto informácie.

- Vyzerá to tak, že ďalších viac ako 400 Slovákov chcelo sviatky stráviť v zahraničí čo využila ďalšia cestovná kancelária k ich skasíroaniu o stovky tisíc Eur a následné vyhlásenie krachu. Tentokrát ide o Fantravel a zlé jazyky hovoria, že sa má jednať o toho istého majiteľa, ktorý už na lopatky položil Alextour a nádej na kľudnú dovolenku aj za niekoľko tisíc Eur zobral ďalším stovkám Slovákov.

Aj v tomto prípade to vyzerá tak, že prepísanie obchodných podielov spoločnosti na občana niektorej exotickej krajiny žijúceho v EÚ (modernejší spôsob ako na bieleho koňa z rómskej časti Zlatých Klasov) ošetrí nielen dlhy spoločnosti, ale aj prípadnú trestnoprávnu zodpovednosť (niekoľko násobne úspešného) podnikateľa v cestovnom ruchu a aj v tomto prípade niekoho luxus zatiahnu bežní občania a teda dovolenkovať bude za ich peniaze niekto iný.

Podľa zatiaľ známych informácií vo veci bolo podaných niekoľko trestných oznámení, no už vychádzajúc z osobných skúseností s orgánmi činnými v trestnom konaní a našou legislatívou, dokázanie úmyslu podviesť zákazníkov bude pre vyšetrovateľov a prokuratúru mimoriadne náročné.

Na druhej strane však ďalší ľudia pochopia prečo po svete cestujem individuálne a teda prečo nie som ochotný svoje peniaze poslať aj mesiace vopred na účet nejakému zmrdovi, ktorý si ich potom beztrestne užije niekde v exotickej destinácii v hotelovej izbe s výhľadom na oceán.

- Odpalovanie delobuchov v mestách počas vítania Nového roku začína byť prežitkom, aspoň to tak vyzerá podľa najnovšieho trendu rozhodnutia niektorých radníc v Rakúsku (Innsbruck) či mnohých talianskych mestách ako Milano, Rím, Turín dokonca aj sicílska Messina. Dôvodom má byť nielen znečistenie miest smogom a hlukom, ale aj ušetrenie mučenia u zvierat, pre ktoré sú hlasné výbuchy a svetelné efekty neprirodzenými. Povedzme si však na rovinu čím je toto blbnutie prirodzené pre človeka, keď väčšina detí pre ktoré by mal byť ohňostroj potešením si zakrýva uši prípadne od strachu plače?

- Koniec roka a evidentne sviatočné starosti občanov výborne využil developer, ktorý začal búrať areál bratislavského PKO. Mestské zastupiteľstvo pod vedením primátora Nesrovnala mu nakoniec objekty predalo za 1 symbolické Euro a developer si k búraniu objednal aj ochranu v podobe niekoľkých tupých a agresívnych SBS-károv, ktorí občanov a novinárov fotografujúcich búraný areál oblievali vodou, či do objektívov im svietili ručnými laserami. Sprosté primitívne nadávky a urážky adresované verejnosti len dokreslili úroveň zamestnancov, ktorých najatá SBS zamestnala.

A je tu koniec mesiaca a zhodou okolností, aj koniec ďalšieho roka. Ako sme ho vastne v tomto neskutočnom chaose a nespravodlivosti voči nám, bežným občanom prežili?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign