Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Stanovisko MsU k výrubu stromov v poronde

200

Vo veci podnetu občana týkajúceho sa výrubu stromov v  "Poronde", sme ešte včera odoslali e-mail na príslušné inštitúcie  so znením:

Dobry den,
Ako kompetentny organ vo veci ochrany prirody a krajiny  Vas v mene citatelov novin ziadame o zaujatie stanoviska k podnetu obcana v nasledovnej veci:

Citatel novin  www.seredonline.sk  nam do redakcnej posty zaslal podnet vratane fotodokumentacie  tykajuci sa pravdepodobne nelegalneho vyrubu stromov  v lokalite  "Poronda"  v Seredi. Tento podnet je publikovany  v novinach - link:
http://www.seredonline.sk/
clanky/vyberame-z-redakcnej-posty-poronda-sa-straca-1/

Vzhladom k tomu, ze vyrobom stromov mohlo prist k poruseniu zakonov ci inych predpisov,  Vas tymto ziadame o zaujatie stanoviska k predmetnej veci.  Vase stanovisko obratom uverejnime v novinach.

Dakujeme
Za noviny s uctou
Milos Majko
kontakt: 0907 277 777

Dnes ráno sme od prednostu  MsU  dostali odpoveď  so znením:

- - -

Pán Majko,

Zasielam Vám po telefonickom rozhovore stanovisko Mesta Sereď k nelegálnym výrubom v lokalite lesných pozemkov pri Campingu:

-Vyrúbané stromy rástli na pozemkoch parc. č. 3696/1 a parc. č. 3713, ktoré nie sú vo vlastníctve Mesta Sereď.

-V súlade s platnou legislatívou (§ 47 ods. 3 zákona č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny v znení neskorších predpisov) sa na výrub drevín vyžaduje súhlas orgánu ochrany prírody a krajiny. Mesto Sereď súhlas na výrub drevín v danej lokalite nevydal.

-Vecne príslušným správnym orgánom na prešetrenie nelegálneho výrubu v zmysle zákona č. 71/1967 Zb. o správnom konaní a zákona č. 543/2002 Z. z.o ochrane prírody a krajinyje Obvodný úrad životného prostredia Galanta, kde ako ste mi oznámil, ste Vy už podnet podal a od nás ste požadoval informáciu, že sme nevydali povolenie na výrub drevín.

S pozdravom a želaním pekného dňa

Tibor Krajčovič
prednosta MsÚ Sereď
 
- - -
 
Na ďalšie odpovede a výsledky šetrenia čakáme. Uverejníme ich hneď po ich obdržaní.

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign