Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Stanovisko Regionálneho úradu verejného zdravotníctva - ZÁKAZ POUŽÍVANIA PITNEJ VODY, KTORÁ NIE JE ZDRAVOTNE BEZPEČNÁ !

Miloš MajkoDátum23. 07. 2013 15:24:31TémaKvalita pitnej vody
200 Foto:(C)Ivan Rybanič, Takéto svinstvo pijeme...

Dnes o 11:04  som e-mailom kontaktoval vedenie  Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Galante:

Dobry den,

uz druhy den vo verejnom vodovode v meste Sered tecie voda, ktora uz na pohlad pojem „voda pitna“ nepripomina. Ziadam Vas ako veducu prislusneho Regionalneho uradu verejneho zdravotnictva o bezodkladne poskytnutie informacie, ci voda tecuza z verejného vodovodu v Seredi je preukazatelne povazovana za pitnu a o predlozenie vysledkov rozborov tejto vody zo vcerajsieho a dnesneho dna.

Oznamujem Vam, ze Vase stanovisko bude vo verejnom zaujme publikovane v mediach.

S uctou

Milos Majko, Trnavska 53, 926 01 Sered

Kontakt: 0907 277 777

 

Následne o 15:14 sme do e-mailovej pošty dostali odpoveď  Regionalneho úradu verejneho zdravotníctva v nasledovnom znení:

Dobrý deň.

Stanovisko k problému s kvalitou pitnej vody vo verejnom vodovode v Seredi.

1.1. Zástupca ZsVS dňa 22. 07. 2013 oznámil, že z technických dôvodov v meste Sereď tečie vo verejnom vodovode zakalená voda a robia príslušné opatrenia.

2.2. Pracovník RÚVZ ihneď komunikoval zo zástupcom ZsVS – vedúcim strediska v Seredi a vedúcim VTÚ OZ Galanta, bolo dohodnuté nasledovné: prevádzkovateľ zabezpečí odber a rozbor vzoriek vody z verejného vodovodu na minimálny rozbor, po vykonaných opatreniach sa odbery vzoriek vôd zopakujú a do doby ustálenia kvality vody v systéme prevádzkovateľ zabezpečí náhradnú dodávku pitnej vody cisternami .

3.3. Dnes 23. 07. 2013 bola zmapovaná kvalita vody vo verejnom vodovode v Seredi pracovníkmi RÚVZ, nakoľko zo 6 vzoriek 3 vzorky na základe predbežných výsledkov vykazovali zmeny vlastností vody vnímateľné zmyslami, uskutočnilo sa jednanie s vedúcim OZ a na základe predbežných výsledkov bolo prevádzkovateľovi uložené opatrenie - zakazuje sa používanie pitnej vody, ktorá nie je zdravotne bezpečná anespĺňa limity ukazovateľovkvality pitnej vody podľa nariadenia vlády SR č. 354/2006 Z. z. v ukazovateľoch kvality – farba, zákalna pitné účely až do doby odstránenia nedostatkov a preukázania splnenia požiadaviek na odstránenie zistených nedostatkov.

Požiadavky na odstránenie zistených nedostatkov:

1.vykonať účinné opatrenia na zabezpečenie kvality pitnej vody vo verejnom vodovode Sereď v súlade s nariadením vlády SR č. 354 /2006 Z. z.;

2.účinnosť vykonaných opatrení overiť laboratórnym rozborom vzoriek pitnej vody a preukázať, že kvalita vody vo verejnom vodovode spĺňa požiadavky nariadenia vlády SR č. 354/2006 Z. z. a výsledky analýz predložiť na RÚVZ;

3.do doby preukázania, že voda vo verejnom vodovode po vykonaných opatreniach spĺňa požiadavky na vodu pitnú, prijať opatrenia na zabezpečenie zásobovania mesta Sereď pitnou vodu;

4. informovať obyvateľov v mieste obvyklým spôsobom o zákaze používania vody vo verejnom vodovode na pitné účely a o prijatých opatreniach na zabezpečenie zásobovania pitnou vodou, do doby splnenia požiadavky uvedenej v bode č. 2. a vodu z verejného vodovodu používať na iné ako pitné účely.

 

Na jednaní prevádzkovateľ preukázal, že zabezpečil dňom 22. 07. 2013 náhradné zásobovanie obyvateľov mesta Sereď cisternou

S pozdravom
MUDr. Šuleková
regionálna hygienička

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign