Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Stanovisko starostu obce Šoporňa Mgr. Milana Vlčeka

Miloš MajkoDátum11. 01. 2012 17:36:45Témaobec Šoporňa
200 Mgr. Milan Vlček,
starosta obce Šoporňa

Šoporňa   |    Dnes krátko popoludní sme dostali  SMS od pána starostu  obce  Šoporňa s oznamom, že stanovisko do redakcie zašle dnes popoludní. Stanovisko sme prijali na redakčnom e-maili a uverejňujeme ho bez akejkoľvek korektúry a zásahu do jeho obsahu.

- - -

Dobrý deň,

vzhľadom na udalosti v ostatné dni, týždne i mesiace, ktoré sa odohrávajú v našej obci, dovoľte, aby som sa na Vás obrátil s týmto stanoviskom, ako človek, občan a starosta obce, ktorému tak, ako väčšine z Vás záleží na tom, kde, ako a v akej atmosfére žijeme, čo môžeme dnes svojou prácou vytvoriť a čo môžeme po sebe zanechať. Objektívne treba priznať, že doba je nesmierne zložitá a ťažká. Nie všetko sa podarí robiť podľa predsavzatia, včas, bez chybičky a začiatky všade vyžadujú trpezlivosť a vytrvalosť.  Zastupiteľstvo a starosta majú rovnoprávne postavenie zo zákona o obecnom zriadení, svoje zákonné povinnosti i práva, čo tvorí základ miestnej samosprávy. Aby to tak bolo, musí sa chcieť. V tom má niekto problém a snaží sa do osobného konfliktu a vlastnej nespokojnosti vtiahnuť čo najviac poslancov zastupiteľstva a čo najviac občanov. S takýmto postupom a metódami zásadne nesúhlasím, odmietam ich a som povinný sa proti nim a zneužívaniu občanov brániť všetkými zákonnými prostriedkami, nevzdám sa a vždy budem presadzovať skutočné ľudské a občianske hodnoty.

Nastolené otázky a problémy boli riešené na rokovaniach obecných zastupiteľstiev, všetkých komisií, na verejných zhromaždeniach obyvateľov (z nich sú v priebehu roka 2011 zápisnice, kde je všetko zdokladované). 

Moje pôsobenie v miestnej samospráve považujem za ďalší dôležitý krok v mojom životnom poslaní – pomáhať ľuďom a rozvíjať obec vo všetkých oblastiach podľa najlepšieho vedomia a svedomia a v dobrej viere, samozrejme, s podporou kolegov a obyvateľov obce. V obci dokáže totiž dobrý starosta zmeniť podmienky a život svojich občanov k lepšiemu.

Napriek tomu, že som voľby vyhral, sú medzi nami osoby, ktoré sa s tým doteraz nezmierili, ktoré presadzujú svoje osobné záujmy nad verejnými a nebránia sa  vytvoriť atmosféru neistoty a chaosu a umožniť tak nahádzať toľko špiny a podlosti na jedného človeka a zároveň aj zneužiť časť občanov. 

Najhoršie však je, keď sa už neberie ohľad na rodinu, blízkych, deti, zasahuje sa do súkromných záležitostí, ktoré s verejnými vecami nesúvisia, neberie sa ohľad na rešpekt verejného činiteľa, proste na nič. Pomsta, nenávisť, komplikovať osobný i pracovný život, nehľadať riešenia, kompromisy, to je cesta s prepáčením do pekla. Ak sa dovolí a podporí robiť zlo a krivdu starostovi, tak si to pokojne ľudia dovolia robiť hocikomu. To nemôže robiť slušný verejný činiteľ, ale ani slušné médiá.

Právo na kritiku má každý, ale otázky a kritika sa nemajú zneužívať a znehodnocovať šírením účelových klamstiev a ohovárania.

Nemienim sa nechať zatiahnuť pánom Machom do nekonečných „prestreliek“, lebo mám záujem pracovať pre obec a nie venovať svoj čas už neviemkoľkému vysvetľovaniu mnohých faktov. Všetky som vysvetlil verejne na obecných zastupiteľstvách aj osobne poslancom, podobne audítor a ďalší ekonomickí odborníci na príslušných komisiách a OZ. Plne som si tým obhájil svoj postup. To, čo sa podpísalo a muselo zaplatiť ako reziduá predchádzajúceho starostu žiaľ neovplyvním. Netvrdím tým, že to boli zlé veci a projekty, akurát sa museli platiť už za môjho „starostovania“ a z rozpočtu roku 2011. Na moje argumenty už nenašiel p. Macho žiadne odpovede. Ale neprekáža mu to, aby stále naďalej šíril tie isté fámy či nepravdy. Pozvanie do relácie som žiaľ nemohol prijať z dôvodu termínov pracovného kalendára, ale vonkoncom sa tomu nebránim. Očakávam však normálne naplánovanie takéhoto termínu a nie termín takpovediac z večera do rána, ako to bolo naposledy. A ohľadom referenda za moje odvolanie. Plne rešpektujem a vážim si názor nielen podpísaných 1105 občanov Šoporne, ale všetkých obyvateľov. Rovnako rešpektujem a dodržiavam aj zákon. To, či bude alebo nebude referendum ako starosta neovplyvním. Buď sú splnené podmienky na jeho vyhlásenie alebo nie sú. A to nezávisí odo mňa. Nemôžem však postupovať tak, ako si niekto „chce“ vykladať zákon alebo ako ho chce obchádzať, ako požaduje, aby večer o 20.30 hod. bola otvorená podateľňa obecného úradu a ako chce za každú cenu utajiť to, či má alebo nemá podpisové hárky podpísané podľa zákona a či boli zozbierané v súlade so zákonom. Keď boli voľby hlavného kontrolóra obce, na otváranie obálok s prihláškami kandidátov som kreoval komisiu, kde boli zastúpení poslanci OZ nominovaní za rôzne strany, hoci mi žiaden zákon tak neukladal. Som za transparentné konanie a postupy. Viac k tomu nemám čo dodať. Pracovné povinnosti mi nedovoľujú sledovať všetky blogy, reportáže, relácie, diskusie atď. a nebudem na ne reagovať. Aj z dôvodu, že všetky zasadnutia obecného zhromaždenia sú verejné (na rozdiel od minulého obdobia).

Vážení, nemusíte so mnou súhlasiť, ale každopádne ďakujem, že ste si to prečítali a súčasne si uvedomili právo prezumpcie neviny. Ja nie som obvinený a nebudem obhajovať niečo, čo som neurobil. A preto naďalej budem čestne a zodpovedne vykonávať funkciu starostu obce a súčasne šíriť medzi ľuďmi pravdu, srdečnosť a porozumenie.

Pozdravujem všetkých, redakciu, prispievateľov a ostatných čitateľov.

Mgr. Milan Vlček, starosta obce Šoporňa


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign