Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Starosta Holička sa bojí diskusie a otázok občanov, no šikanovať občana problém nemá

Miloš MajkoDátum13. 12. 2016 00:30:31Témaobec Šintava
200

Od jesene roku  2015  obecný úrad mal za úlohu  vypracovať zásady hospodárenia v obci. Aj keď ide o jeden z najdôležitejších dokumentov slúžiaci  pri predaji či prenájme pozemkov, nehnuteľností a pod., starostom riadení pracovníci si dali načas. Po roku bol tento dokument predložený OZ  v nenáležitej forme a preto ho poslanci v septembri 2016 z rokovania stiahli. Následne sa na príprave už podielali aj  samotní poslanci. Jedná sa o dokument rádovo 12 či 13 stranový, ktorého príprava by nemala trvať viac ako týždeň, no vysoko nadštandardne platení pracovníci obce na čele so starostom Holičkom  (možno by stačilo hovoriť iba o nadriadenom, teda starostovi)  to reálne nezvládli za rok.

Poslanci OZ sa na septembrovom rokovaní dohodli, že ďalšie zasadnutie bude v októbri. Toto však starosta Holička odignoroval. Rokovanie nezvolal ani vtedy, keď dokument už hotový bol. Na základe nekonania starostu sa traja poslanci OZ  - Režnáková, Holbíková a Šimulčík,  v súlade so zákonom  rozhodli zvolať mimoriadne rokovanie OZ. Ani toto však starosta Holička v termínoch stanovených zákonom nezvolal. Zvolal však "svoje" zasadnutie, kde zahrnul všetky požadované body, okrem jedného a tým bola diskusia občanov. Tento bod museli poslanci OZ na základe návrhu poslankyne Režnákovej do programu vsunúť až priamo na rokovaní OZ. (bližšie kabaret starostu Holičku v ktorom sa naozaj bránil tomuto bodu popíšeme v samostatnom článku)

Na rokovaní  bolo toho zaujímavého veľa, no upozorníme  len na tie najdôležitejšie body.

Zaujímavé boli informácie týkajúce sa rezervného fondu obce, kde starosta dal dodatočne poslancom schváliť účel už minutých peňazí. Starosta Holička znovu asi zabudol, že financie obce nie sú jeho vlastnými a že je potrebné použitie peňazí najskôr si nechať schváliť poslancami a až následne ich použiť. Na toto bol starosta poslancom upozornený.

Ďalším zaujímavým bodom bolo zvýšenie transparentnosti rozpočtu obce na rok 2017. Ekonómka Tóthová ako obyčajne aj teraz nevhodne vstupovala do rokovania so svojimi poznámkami. Samotnej ekonómke by logicky na transparentnosti malo záležať. Ekonómka a zamestnankyňa OÚ, ale zároveň aj poslanci OZ by si  už konečne mali uvedomiť, že ona je výlučne výkonnou pracovnou silou a tým kto rozhoduje, sú poslanci volení občanmi. Hlasovanie však skončilo remízou a teda návrh na transparentnejší  rozpočet neprešiel.

Čitateľom a obyvateľom obce odporúčame naštudovať si zásady hospodárenia s majetkom obce, nakoľko sa jedná o dôležitý dokument vyžadovaný zákonom. Komu záležalo na tom, že sa tento dokument prijal až takmer šesť rokov po nástupe starostu  Holičku do funkcie?

Poslanci OZ schválili zber separovaného odpadu  (plasty a papier) bude vykonávaný dva razy do mesiaca, teda tak, ako tomu bolo do augusta 2016. Je milé, že poslanci si konečne začínajú všímať aj potreby bežných občanov. Na druhej strane je smutné, že starosta Holička ich aj pri tomto bode pomerne aktívne ignoroval.

Bod občan Galbavý je natoľko dôležitý, že stojí o mimoriadnu pozornosť občanov pri sledovaní video záznamu rokovania OZ. Šikanovanie vlastných občanov vrcholným predstaviteľom samosprávy a ešte aj za ich peniaze je ďalším dôkazom neskutočnej arogancie starostu Holičku. 

Obec Šintava získala dotáciu  6000 Eur na opravu domu smútku. Starosta podľa zverejnených informácií na OZ niekoľko mesiacov nekonal a rozpočet opravy domu smútku poslancom nepredložil. Zdá sa, že starosta chce, aby tieto peniaze (musia byť vyčerpané do konca roka, inak budú musieť byť vrátené poskytovateľovi dotácie) prepadli, čo by však bolo zapríčinené starostovou nečinnosťou. Čo týmto sleduje? Nebude na ďalšom rokovaní poznámka, že dom smútku nie je rekonštruovaný z viny poslancov? Snáď nie, pretože iba hlupák by nechal prepadnúť peniaze, ktoré obec získala. V súvislosti  s opravou domu smútku starosta  spôsobom jemu vlastným spomenul aj Jána Koričanského, ktorého sa však poslanci museli verejne zastať a požiadať starostu, aby sa mu verejne ospravedlnil.

- - -

Starosta obce Holička sa ako obyčajne vykrúcal pri viacerých bodoch a dokonca nevedel napočítať ani  do 5 pri sčítavaní hlasov. Znovu selektoval a diskriminoval v diskusii a túto ukončil predčasne, čím znovu protizákonne obmedzil práva občanov.

Ale o tom neskôr v inom článku a s výrezom videa, ktoré občanov lepšie uvedie do reality v obci Šintava.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign