Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Starosta Šintavy Holička mal dnes "vážnejšie povinnosti" ako zodpovedanie sa za porušenie zákona

Miloš MajkoDátum27. 05. 2016 13:29:38Témaobec Šintava

Dnes predpoludním som sa mal so starostom obce Šintava Miroslavom Holičkom stretnúť na Okresnom úrade v Galante vo veci prejednávania priestupku, ktorého sa pravdepodobne dopustil porušením zákona o slobodnom prístupe k informáciám. Termín pojednávania bol vytýčený asi mesiac dopredu a ako starostovi obce, tak mne bol doručený písomne do vlastných rúk. Nakoľko obdobné predvolania beriem vážne a ako voči orgánom, tak zákonu cítim úctu, počas celého obdobia, kedy som o termíne pojednávania vedel som si všetky osobné, pracovné povinnosti ako aj záujmy plánoval tak, aby som sa ho mohol zúčastniť. Dokonca aj môj pobyt v Prahe som upravil len na stredu a štvrtok s vynechaním piatka (vrátil som sa v nočných hodinách) i keď mi to dodatočne výrazne navyšuje ďalšie náklady nevyhnutné na dotiahnutie vecí dlhodobo rozpracovaných v českej metropole.

Včera ma telefonicky kontaktovala pracovníčka prejednávajúca priestupok s tým, že starosta obce Šintava pán Holička sa na dnešný deň ospravedlnil e-mailom. Toto konanie odôvodnil pracovnou zaneprázdnenosťou.

Vo vážnych prípadoch sa naozaj ktorákoľvek zo strán môže ospravedlniť a požiadať o vytýčenie nového termínu konania. Nemienim spochybňovať opodstatnenosť Holičkovho ospravedlnenia na dnešný deň, konštatujem však, že presne takéto konanie spôsobuje sústavné predlžovanie správnych konaní, súdov a v konečnom dôsledku veľmi ťažkú vymožiteľnosť práva na všetkých úrovniach a v celej v krajine.

Starosta obce Holička 8 mesiacov neodpovedá na otázky týkajúce sa využitia verejných finančných zdrojov obce teda občanov v konkrétnej veci. Starosta obce Holička úmyselne tieto informácie zatajuje a úmyselne porušil zákon o čom ma nielen verbálne po skončení zastupiteľstva ale dokonca aj písomne informoval. Pýtam sa teda verejne. V akej krajine to žijeme? Ako je možné že viac ako štvrť storočie po revolúcii zákony na jednej strane občana trestajú napr. za expirovanú lekárničku v aute okamžitou finančnou sankciou a na strane druhej volenému zástupcovi vysoko nadštandardne platenému samotnými občanmi umožňujú 8 mesiacov neplniť si zákonom uložené povinnosti? Všetko je o ľuďoch. Preto sa pýtam. Do akého morálneho suterénu je svojim konaním schopný a ochotný starosta Holička dostať volenú funkciu a úrad, ktorý by mal medzi občanmi požívať rešpekt a úctu?

Podľa informácií pracovníčky OÚ bude najbližšie pojednávanie vytýčené zhruba na polovicu budúceho mesiaca. Už v tomto období hovoríme o deviatich mesiacoch od porušenia zákona voleným zástupcom po jeho ešte stále NEpotrestanie. 9 mesiacov je doba, za ktorú sa od počatia narodí nový človek. Ide o čas, ktorého dĺžku si uvedomuje len ten, koho sa prípad bytostne dotýka. O skutočnom význame nevyhnutnosti 9 mesačného zápasu o pravdu sa pobavíme nabudúce.


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign