Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 8. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Starosta Šintavy Holička svojou neodbornosťou obmedzuje na právach už aj obyvateľov Serede

V sociálnych bytoch mesta Sereď iba pred zhruba mesiacom vybudovalo mesto Sereď jednej rómskej rodine schodište, s chodníkom vydláždeným zámkovou dlažbou a samostatný vchod do sociálneho bytu v hodnote asi 6 000 Eur. Povolenie na práce v rámci stavebných úprav vydala obec Šintava v zastúpení jej starostom a štatutárom Miroslavom Holičkom. Starosta Holička však nekonal v súlade so zákonom a realizáciu stavby povolil bez stavebného povolenia, čo pri tomto druhu stavebných úprav a realizácie stavebnej konštrukcie - schodišťa nie je prípustné. Mesto Sereď na základe povolenia vydaného obcou Šintava stavbu realizovalo bez príslušných vyjadrení dotknutých strán a keďže neprebehlo riadne stavebné konanie aj bez pripomienok a súhlasu vlastníka susednej nehnuteľnosti. Starosta obce Šintava Holička, ktorý v tejto veci bol príslušný konať teda významným spôsobom porušil práva stavbou dotknutých obyvateľov mesta Sereď a ďalším svojim neodborným konaním a aroganciou voči občanom, týmto spôsobil náklady v domáhaní sa ich práv garantovaných zákonom.

Tohto diletanského konania starostu Šintavy Holičku, poškodení vlastníci susednej nehnuteľnosti zaregistrovali až vtedy, keď im rómske deti stojace na postavenom schodišti a majúce viac ako dvojmetrový múr po pás prehadzovali odpadky priamo na pozemok. Toto nezákonné konanie riešila privolaná hliadka Mestskej polície. Následne pri osobnej návšteve pracovníčky Mestského úradu v Seredi vlastníkom susednej nehnuteľnosti tvrdili, že na tento druh stavebných úprav a vybudovania schodišťa osadeného v základoch nie je potrebné stavebné povolenie a že celá stavba bola realizovaná v súlade so zákonom. Toto stanovisko stavebného úradu potvrdila aj vedúca oddelenia výstavby Ing. Anna Halabrínová. Až po predložení argumentácie získanej od právneho zástupcu a odborníka na stavebné konanie samotnými poškodenými vlastníkmi susednej nehnuteľnosti úradníci uznali, že stavbu mesto realizovalo v rozpore so zákonom a starosta Holička vydal nové rozhodnutie, v ktorom sa začína dodatočné stavebné konanie, čo de jure znamená, že mesto Sereď sa ide pokúsiť už protizákonne postavenú stavbu dodatočne legalizovať. Stretnutie na mieste stavby sa uskutoční už zajtra, teda v utorok ráno o 9,00 hod. a vlastníci susednej nehnuteľnosti sú zvedaví, akými argumentami sa úradníci budú snažiť ospravedlniť protizákonné konanie vydavateľa rozhodnutia obce Šintava v zastúpení jej starostom Miroslavom Holičkom a prípravy materiálov stavebným úradom v Seredi.

Je mimoriadne smutné, že mesto Sereď opätovne stavalo bez stavebného povolenia, opätovne sa dopustilo poškodenia práv tretích osôb, resp. im ich úplne uprelo a že starosta Holička sa z nedávnej histórie nepučil a stále vydáva protizákonné rozhodnutia.

K prípadu sa vrátime mimoriadne podrobne so zverejnením príslušnej dokumentácie, stanoviska odborníka ale aj viceprimátora mesta Veselického, ktorý o zákonnej realizácii stavby stihol dokonca verejne klamať.


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign