Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Štrajk učiteľov je vecou širokej verejnosti

Miloš MajkoDátum26. 01. 2016 13:05:54TémaTak to vidím ja...
200

Včerajší protest učiteľov na námestí SNP v Bratislave a prebiehajúci štrajk časti z nich dáva nádej, že nami volení politici si konečne uvedomia účel svojho mandátu - totiž služba občanom, nie ich ovládanie a ožobračovanie.

Stále častejšie počúvame, sko ministri hovoria "toto sme dali"  a podobne. Vážení, nič ste nikomu nedaliI!  Ani dať nemôžete, jedine že by ste sa podelili o vlastnú mzdu prináležiacu vám z postov, ktoré zastávate v systéme riadenia štátu. Vy len účelovo prerozdelujete to, čo svojou prácou vyprodukovali a v podobe odvodov, priamych a nepriamych  daní a iných poplatkov odviedli samotní občania na účet štátu a samospráv. Ľudí klamete svojimi vyhláseniami a snažite sa navodiť atmosféru, akoby ste to boli jedine vy, ktorí spasíte štát a naše životy.

Pravda je však taká, že v správne fungujúcej spoločnosti človek politikov potrebuje minimálne a tým je štát zdravší, čím menej zasahuje do bežného života občanov.

Dnes som sa telefonicky spojil s niekoľkými učiteľkami z jednej  základnej školy v Seredi. Vyjadrili sa úplne rovnako - do štrajku by sa aj zapojili, keby im to finančná situácia dovolila. Žiaľ, mnohé učiteľky sú samoživiteľkami maloletých detí a výpadok finančných prostriedkov si jednoducho dovoliť nemôžu. Plus musí štrajkujúci zaplatiť povinné odvody za čas, kedy štrajkuje.

Priatelia, kam sme sa to v spoločnosti  viac ako štvrť storočie po revolúcii dostali? To nás "politici" doviedli do stavu, že už nie sme schopní ani protestovať nech robia v štáte čokoľvek?

Súčasná situácia - nakoniec ako každý protest či revolúcia - si vyžaduje podporu verejnosti a solidárnosť. Keďže ide o učiteľov, tak aj nás rodičov.

Opätovne týmto verejne vyjadrujem plnú podporu rodiča učiteľom oprávnene sa domáhajúcim zlepšenia situácie v školstve a zvýšenia platov. Štát na to má a keď môžu politici a príslušné orgány minimálne trpieť tunelovanie štátu prostredníctvom  schránkových firiem a predražovania štátnych zákaziek, vo verejnom záujme musia nájsť finančné proistriedky na vzdelanie našich detí, zdravotníctvo, vedu a ďalšie pre normálny rozvoj spoločnosti nevyhnutné odvetvia. 

Na sociálnej sieti bol publikovaný aj status stredoškolského učiteľa  Juraja Smatanu, ktorý uverejňujem:

Juraj Smatana

Pred 1 hodinou ·
Keď sa pozriem do tvárí učiteľov - lídrov súčasného protestu, tak vidím nadšenie Novembra 1989, skombinované s technológiami sociálnych sietí. Ale strana moci už rozhýbava staré osvedčené mechanizmy normalizácie: predvolávanie riaditeľov, nedopovedané vyhrážky kontrolami pre neposlušných a sľuby investícií pre poslušných, naznačovanie, koľko nezamestnaných čaká na ich miesta. Študenti a rodičia by urobili najlepšie, kebyže si pri tejto príležitosti "upracú" svoje zastúpenie v radách škôl. To je totiž orgán s možnosťou podržať učiteľa alebo aj riaditeľa, ktorému by hrozilo šikanovanie za jeho štrajkové postoje. Inak sa petičné listiny čoskoro zmenia na zoznamy perzekvovaných.
 
Zdroj: FB

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign