Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Takže už nielen aktivisti, ale aj právnik majú robiť zadarmo - skvelá úvaha...

Miloš MajkoDátum22. 06. 2015 13:16:06TémaKvalita pitnej vody
200

Pod jedným z článkov Aniky Jurkas týkajúcim sa špinavej vody v Seredi pribudol nasledovný diskusný príspevok občana:

Miso | 21-06-2015 13:57:15 | 
Ohladom platenia pravnika nerozumiem jednej veci. Ked o tom pred casom zacal pan Majko informovat, tak pisal, ze chodi na stretnutia s pravnikom, ktory to cele bude robit zadarmo. Urcite je ten clanok v archive. Tak ake platenie potom?
 
Je na škodu veci, že občan necitoval článok, ktorý "je určite v archíve". Napriek tomu rád stručne priblížim  niekoľko ročné úsilie zopár ľudí o nápravu toho, na čo systematicky nami platení volení zástupcovia z vysoka kašlú.
Už asi 7 rokov monitorujeme stav  s dodávkami na pitie, pranie a veľa krát aj na umývanie nepoužiteľnej vody z verejného vodovodu a systematicky zhromažďujeme  dôležité fakty k tejto problematike.
Zúčastnili sme sa niekoľkých rokovaní v Šali, Galante, realizovali sme desiatky telefonátov s kompetentnými, navštívili sme odborníkov v Bratislave, Nitre, Trnave a to všetko vo vlastnom voľnom čase, za vlastné peniaze, vlastnými autami  a to napriek tomu, že problém sa týka tisícov domácností a desiatok tisíc občanov.
Rokovali sme s ľuďmi, ktorí boli ochotní s nami hovoriť výlučne cez pracovnú dobu  a dokonca sme sa my museli prispôsobiť im napriek tomu, že ich platíme za to, aby nám slúžili, vykonávali pre nás servis a v prípade dodávateľa ZsVS im platíme aj ako zákazníci.
Na MsZ v roku 2013 sme požadovali úhradu nákladov na právne služby vo verejnom záujme tisícov ľudí od mesta Sereď. Nie odmenu jednotlivcovi či dotáciu na naplnenie osobných ambícií v športe či v inej veci pre úzku skupinu ľudí. Chceli sme peniaze pre riešenie problému tisícov občanov. Odmietli konkrétni ľudia - primátor s viceprimátorom sa dokonca nepodpísali ani pod oprávnené požiadavky občanov zastúpených iniciatívou.
Áno, za tých niekoľko rokov bolo vykonaných aj nespočetné množstvo konzultácií s právnymi kanceláriami - občanov to nestálo ani cent. Neznamená to však, že sme niečo dostali zadarmo - ono totiž zadarmo nie je úplne nič a nikdy.  Všetko musí niekto zaplatiť - mysliacemu jedincovi iste nepotrvá dlho zistenie, že všetky konzultácie som platil ja zo svojich vlastných peňazí a v prípade asi troch či štyroch stretnutí s JUDr. Čarnogurským  finančné náklady za právne rady hradil  Pavol Kurbel.
Vážení priatelia, dnes sme pred podaním žaloby na súd. Intenzívne pracujeme  na zabezpečení ďalších dôkazov, cestujeme, rokujeme s odborníkmi a súdnym znalcom. Opätovne - nič nie je zadarmo. Všetko stále (už niekoľko rokov) robíme na vlastné náklady.
Žaloba bude podaná v mene konkrétnych poškodených, ktorí budú zastupovaní a pre ktorých bude odškodné súdnou cestou vymáhané.
Pýtam sa - očakávate, že to celé zaplatia dvaja či traja občania, rovnako poškodení ako tisíce ďalších?

Miso | 21-06-2015 13:57:15 |  - iste Vám niekto zbehlejší a trpezlivejsí vysvetlí, že z takto vážnych vecí sa sranda proste nerobí...
 

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign