Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Tentokrát sa diskusia kandidátov na post primátora v SOL nekoná. Tomčányi žiadosť média ignoroval.

200

Aj pred komunálnymi voľbami  2014 vaše médium  dodržalo tradíciu a rovnocenne dalo možnosť všetkým kandidátom na volené funkcie v samospráve prezentovať občanom - voličom svoje volebné programy.

Tak, ako pred štyrmi rokmi, aj teraz sme mali záujem vyhotoviť diskusiu medzi kandidátmi na post primátora mesta  Sereď. Oslovili sme oboch kandiátov - Martina Tomčányiho a Jaroslava Trojáka.

Kandidát Tomčányi , súčasný primátor sa pri osobnom  rozhovore vyjadril, že o diskusiu s protikandidátom záujem nemá a na  SOL je ochotný poskytnúť rozhovor iba v prípade, ak ho s ním bude robiť sl. Ivetka Tóthová a v priestoroch MsÚ, nie v štúdiu SOL. 

Osobne som mal pocit, že primátor nezávislosť a majetkové pomery v médiu stále nechce prijať  ako fakt a  snaží sa k médiu pristupovať obdobne, ako pristupuje k SN a regionálnej televízii  od mesta už dve volebné obdobia bez akéhokoľvek výberového konania a transparentnej súťaže poberá  finančné dotácie.

Jaroslav Troják pozvanie do diskusie prijal.

Primátora mesta a kandidáta Tomčányiho sme oslovili aj nasledovných e-mailom:

From:Milos Majko [mailto:majko@majko.sk]
Sent: Friday, November 07, 2014 12:08 AM
To: primator@sered.sk
Cc: viceprimator@sered.sk; prednosta@sered.sk; info@sered.sk; seredonline@seredonline.sk
Subject: Ponuka rozhovoru vo veci kandidatury

Dobry den pan primator  Ing. Martin Tomcanyi,

v suvislosti  s Vasou kandidaturou na post primatora mesta  Sered  v komunalnych volbach  2014, si dovolujeme Vas poziadat o ucast v diskusnej relacii  - dueli s Vasim protikandidatom   Jaroslavom Trojakom. (podobne ako pred 4 rokmi)

Diskusiu mame zaujem  uskutocnit  v studiu  SOL v termine  od soboty 08. 11. 2014 do utorka  11.11. 2014  - vyhovujuci termin vieme dohodnut e-mailom.

Okruh otazok – predstavy o smerovani mesta  Sered pocas 4 rokov nasledujuceho volebneho obdobia. Doba trvania – cca 1,5 hodiny. Diskusia verejná do naplnenia kapacity (24 ludi) studia.

Po tejto diskusii planujeme s Vami osobne urobit samostatny rozhovor, v ktorom mame zaujem  zhodnotit Vase posobenie na poste primatora mesta za uplynule 4 roky sucasneho volebneho obdobia. Predpokladana doba trvania rozhovoru – cca 30 min.

Pan primator, nepochybne uznate, ze funkcia ktoru zastavate a na ktoru opätovne kandidujete je najvyznamnejsou v meste a obcania maju pravo dostat sa k informaciam  tykajucich sa nielen sucasneho volebneho obdobia, ale aj Vasich zamerov v obdobi nasledujucom.

O prijati nasej ponuky nepochybujeme, kedze ste ako pred volbami minulymi, tak pocas ostatnych rokov tvrdili verejne, ze s komunikaciou a odpovedanim na otazky nemate problem.

Vam vyhovujuci termin v niektorom zo  4 navrhnutych dni prosime oznamit  e-mailom v piatok 07.11.2014  do 16.00, aby sme boli schopni zabezpecit  nevyhnutne podmienky pre natacanie a nasledne spracovanie relacii.

Dakuejme.

S uctou za citatelov  SeredOnLine.sk a divakov 24TV, Milos Majko

Primátor Martin Tomčányi na našu  oficiálnu e-mailovú žiadosť  o účasť v diskusii nereagoval.

- - -

Pred niečo viac ako mesiacom  poslanec   MsZ  Pavol Kurbel uverejnil dva články týkajúce sa predaja mestského majetku - budovy  bývalej MŠ (vychádzam z publikovaných informácií) , v ktorých sa meno primátora Tomčányiho v súvislosti s výkonom ako   v minulosti  jeho poslaneckého, tak v súčasnosti primátorského mandátu  dosť intenzívne spomína. Článok nájdete tu: http://www.seredonline.sk/clanky/ako-sme-predali-budovu-alebo-preco-sa-vsetkym-zaujemcom-neuslo-miesto-v-skolke/

a pokračovanie k nemu:  http://www.seredonline.sk/clanky/ako-sme-predali-budovu-dokazy-alebo-nech-si-usudok-urobi-kazdy-sam/

Mali sme záujem verejnosť informovať objektívne, preto sme primátora oslovili so žiadosťou o rozhovor a vyjadrenie. Nájdete tu: http://www.seredonline.sk/clanky/primator-mesta-martin-tomcanyi-odpovede-na-otazky-zistuje/

za dôležité z mailu povaýjem toto:  "Vám oznamujem, že skutočnosti týkajúce sa objektu, ktorý mimochodom nikdy škôlkou nebol, zisťujeme."  a ďalej  "Po preverení všetkých skutočností týkajúcich sa tohto nekorektného článku Vás budeme informovať."

Dodávam, že primátor  nám svoju reakciu nezaslal doteraz a  informácie zisťuje už  cez  40 dní. My sme ich zistili v priebehu 10 minút a to nahliadnutím do archívu  oficiálnej stránky mesta  Sereď.

- - -

Poslanec Kurbel  pred nedávnom  uverejnil ďalšie dva články týkajúce sa ďalšieho nakladania s majetkom mesta:  http://www.seredonline.sk/clanky/zmluva-o-prenajme-mestskeho-bytoveho-podniku-msbp/  a článok druhý:  http://www.seredonline.sk/clanky/ako-zaujimavo-sme-postupovali-pri-tvorbe-zmluvy-o-prenajme-mestskeho-bytoveho-podniku-sered-msbp/  .

Aj v tomto prípade sme o vyjadrenie sa k obsahu pozostávajúceho zo závažných informácií týkajúcich sa majetku mesta požiadali primátora Tomčányiho:   http://www.seredonline.sk/clanky/vyjadrenie-primatora-mesta-ing-martina-tomcanyiho-k-clanku-poslanca-msz-pavla-kurbela/  

Odpísal, že je v súčasnosti pracovne vyťažený. Dodnes žiaľ nenašiel chvíľu, aby občanom vysvetlil, ako to z jeho pohľadu s prenájmom opätovne mestského majetku je.


- - -

Následne asi pred týždňom, sa čitatelia  SOL primátora mesta pýtali, ako to je s rodinkárstvom pri zamestnávaní na MsU a v iných inštitúciách mesta. Článok je tu:  http://www.seredonline.sk/clanky/pan-primator-na-slovicko-prosim/  . Doteraz primátor mesta na e-mailom občanom ani médiu  - neodpovedal.

- - -

Prečo sa tomu venujem takto podrobne? Nuž preto, lebo politika a komunálna obzvlášť, je o komunikácii, komunikáciii a komunikácii. Tak to vlastne pred voľbami napísal a hovoril (vlastne aj po voľbách) aj samotný dnešný primátor  Martin Tomčányi. 

Osobne sa prezentoval ako človek, ktorému komunikácia s občanmi skutočne leží na srdci. Nájdete napr. tu:  http://az-europe.eu/sk/13121-novy-primator-mesta-ing-martin-tomcanyi/n  alebo tu:  http://www.regiononline.sk/clanky/kandidat-c-7-1/

a samozrejme v mnohých rozhovorch z dávnejšieho obdobia na  SOL. Tu radšej citujem: "Čo považujem za nutné presadiť spolu s poslancami, zamestnancami, občanmi? 1. spoluprácu s firmami, podnikateľskými subjektami, komunikácia, komunikácia a komunikácia..."

Nebudem zbytočne komentovať, prinášam fakty podložené článkami, e-mailami a fotografiami. Nemám nič proti žiadnemu z kandidátov, no zastávam názor, že  výlučne komunikáciou je možné spoločnosť hýbať dopredu. Vo svojich predvolebných vyjadreniach pred 4 rokmi to tvrdil aj Martin Tomčányi.

Sú dva dni do volieb pre nastávajúce 4 roky volebného obdobia a my sme tak neskutočne chceli  o dôležitých témach života v meste s primátorom Tomčányim komunikovať...

 

Poznámka: Google zvykne pripomenúť aj naozaj staré materiály o konkrétnej osobe publikované v minulosti na nete. Podľa novej legislatívy však ponúka aj tzv. "zabudnutie",  o ktoré môže požiadať dotknutá osoba.

Pri vyhľadávaní v archíve internetu sa následne stretnete s takýmto oznamom:  "Niektoré výsledky mohli byť odstránené v rámci zákona Európskej únie o ochrane údajov.Viac informácií"


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Zdroj: Internet
200
Autor: Zdroj: Internet

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign