Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Trnavská ulica do mesta Sereď už nepatrí?

Miloš MajkoDátum17. 05. 2012 09:27:02TémaMestský úrad
200

Už druhý rok pozorujeme pomerne pravidelné kosenie trávnatých porastov v  meste. Samozrejme, kosačky je možné prioritne vidieť v centre mesta či na väčších trávnatých plochách pri činžiakoch. Kosenie však priebežne prebieha aj na trávnikoch pred rodinnými domami na uliciach  aj odľahlejších od centra.

Za posledný týždeň sme zaregistrovali napríklad na ulici  Trnavskej traktorovú kosačku tri razy. Raz sa niekde presúvala a dva razy pracovník vykonával kosenie. Vždy však skončil na začiatku ulice v oblasti hlavného vchodu do Pečivární, resp.  na úrovni pohostinstva po ľavej strane cesty v smere na  Trnavu.

Ako som sa vyjadril už na začiatku, v meste kosenie prebieha, chápem, že  Trnavská je akosi od ruky. Zvyknem dokonca hovoriť, že bývame na "dialničnom odpočívadle". Ale bývame v  Seredi a všetci vlastníci nehnuteľností mestu  Sereď platia dane z nehnuteľností rovnako, ako tí na iných uliciach. Netrvám na kosení prioritnom, no trvám na tom, že z času na čas je povinnosťou mesta vykonať  kosenie rovnocenne na všetkých mestských pozemkoch, verejných priestranstvách a nie iba na vybraných. V opačnom prípade vidím dôvod na výrazné rozlišovanie výšky dane z nehnuteľnosti, nakoľko v daniach si predplácam službu. A túto žiaľ už dvanásť rokov nedostávam. 

Rozmýšľam, či aj v tomto prípade  (podobne ako u niektorých volených funkcionárov panuje názor v iných veciach)  platí, že obyvatelia  Trnavskej ulice   sú pre mesto potrební iba raz ročne. V tomto prípade pri platení daní...


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign