Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Upresnenie smerovania pomoci vo veci zhoreného domu

200

Občan rozhodni, o.z. |  Od piatkového večera, t.j. požiaru domu Bohuša Okoličányiho a jeho rodiny nás kontaktuje množstvo ľudí e-mailami a telefonátmi v snahe pomôcť. Na túto tému sme uverejnili niekoľko materiálov, pre opätovné upresnenie však ešte raz sumarizujeme informácie.

Hmotnú pomoc pre rodinu je potrebné smerovať na  Trnavskú arcidiecéznu charitu, Centrum pomoci človeku Sereď, Garbiarska  18/3964, 926 01 Sereď, ktorá dokáže účinne a účelne túto pomoc smerovať postihnutým a ľuďom v núdzi. Nakoľko sa veľa občanov pýtalo čo je s deťmi a ako sú zabezpečené po stránke hmotnej a v škole, sme sa rozhodli využiť možnosť, ktorú ponúka občianske združenie Občan rozhodni, o.z. a to pomôcť im v rozvoji po stránke duchovnej, kultúrnej a materiálnej.

V OZ sme vytvorili samostatný projekt v súlade s poslaním združenia, ktorý je však striktne limitovaný a to použitím finančných prostriedkov výlučne na účel, ktorý stanovy umožňujú.  Z dôvodu, aby boli finančné prostriedky využité naozaj zmysluplne, budú v plnej výške presunuté školskému zariadeniu, ktoré deti navštevujú.

Akékoľvek otázky na nás ohľadom poukazovania finančných prostriedkov s účelom výstavby nehnuteľnosti či podobne sú bezpredmetné. OZ Občan rozhodni nie je charitou a nekladie si za cieľ ísť týmto smerom. Podľa našich informácií chystajú niektorí poslanci MsZ v Seredi organizáciu verejnej zbierky, ktorej zmyslom bude pravdepodobne širšia pomoc tejto rodine, resp. z vyzbieraných peňazí pravdepodobne bude možné financovať aj aktivity iného druhu ako z už spomenutého projektu určeného samotným deťom.

Je štvrtok obed a je na len na škodu veci, že nie je samosprávou poverený jeden pracovník, ktorý by koordinoval príslušné aktivity smerujúce k pomoci tejto rodine, aby boli oveľa účinnejšie najmä z dlhodobého hľadiska.

I naďalej sa o všetkých veciach, ktoré nám budú známe v predmetnej veci dozviete v našom médiu.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign