Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Úspech v Brunovciach: OZ bez trestaného poslanca a starostka Masárová utekajúca z úradu pred kamerou, ale aj vlastnými verejnými sľubmi

200

Brunovce   |  Stačil týždeň od spracovania a uverejnenia reportáže o hlasovaní poslanca  Jaroslava Šútovského (právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin) na rokovaní  OZ v Brunovciach na to, aby došlo k náprave tohto protizákonného stavu v ďalšej Slovenskej samospráve.

Iba pred týždňom sme v Brunovciach hovorili s poslankyňou Zervanovou, ale aj starostkou obce  Masárovou práve na tému zákonnosti zotrvania a hlasovania v obecnom poslaneckom zbore človeka, ktorý obecnému zastupiteľstvu  predložil rozsudok súdu o jeho odsúdení pre riadenie vozidla pod vplyvom alkoholu. Starostka obce Júlia Masárová v jeho hlasovaní nevidela problém a napriek niekoľkým na videu nahratým upozorneniam na nezákonnosť takéhoto konania, stav verejne obhajovala a trvala na tom, že sa nič nestalo a obec konala podľa zákona.

Reportáž sme natočili, zverejnili a Juraj Kukla podal vo veci aj trestné oznámenie a napísal list niekoľkým  ústavným činiteľom SR. Včera bola situácia úplne odlišná. Na rokovaní OZ  starostka Masárová prečítala list bývalého poslanca Šútovského o vzdaní sa mandátu nehladiac na fakt, že tento mu zo zákona zanikol právoplatnosťou rozsudku súdu. Jedna anomália za druhou...

Po rokovaní OZ došlo k zaujímavej a poučnej debate o úrovni vzdelania poslancov a ich znalosti základného zákona  369/1990 Zb. o Obecnom zriadení, ktorým sa poslanci ale aj starosta musia riadiť. Debata následne ešte minimálne pol hodinu pokračovala na ulici neďaleko obecného úradu. Pýtame sa, nemali by obdobné sedenia s odborníkmi byť pravidelne, aby sa poslanci napr. aj z neznalosti legislatívy vyhli porušovaniu zákonov, či minimálne ostude, ktorú obec týmto nepochybne zažila? 

Aj tento prípad jasne a nespochybnitelne dokazuje dôležitosť médií v poukazovaní na nezákonné konanie v samosprávach a ich nenahraditeľnú funkciu strážcov demokracie na všetkých stupňoch riadenia spoločnosti. 

Samotní poslanci  OZ sa vyjadrili, že nebyť Kuklovho upozornenia na nezákonný stav v obci a nebyť našej medializácie, oni by sa uspokojili s vyjadrením odsúdeného Šútovského a starostky  Masárovej a protizákonný stav by v obci trval kludne až do konca volebného obdobia.

Pre úplnosť dodávame, že vždy dávame možnosť vyjadriť sa na kameru všetkým dotknutým stranám. Dali sme ju aj  starostke Brunoviec  Júlii Masárovej. Pred týždňom Masárová verejne vyhlásila, že v prípade že sa mýli, vyvodí voči sebe zodpovednosť. Na otázku  aká zodpovednosť to bude, sa včera nevyjadrila a  z úradu ktorý má ako štatutár riadiť zbabelo utiekla.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign