Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

"v tychto pekelnych horucavach sme nuteni platit za kupaliska v okolitych obciach a mestach" - odpoveď primátora mesta

Miloš MajkoDátum12. 06. 2015 12:36:50TémaPostreh občana

Pred niekoľkými dňami sme do redakcie dostali postreh od občana mesta, v ktorom kritizuje nedostatok možností na kúpanie v meste, resp. sa pýta na využitie  geotermálneho vrtu vybudovaného mestom iba pred niekoľkými rokmi  na rekreačné účely. Kto by o veci mohol vedieť viac, ako samotný primátor mesta  Ing. Martin Tomčányi? Nepochybne nik a preto sme mu obsah podnetu občana poslali:

From: Milos Majko
Sent: Monday, June 08, 2015 8:20 AM
To: primator@sered.sk
Cc: podatelna@sered.sk ; info@sered.sk ; seredonline@seredonline.sk
Subject: Ziadost o stanovisko

Dobry den pan primator  Ing. Martin Tomcanyi,

Vcera nam do redakcnej posty napisala pisatelka nasledovny e-mail:

"Dobry den, p. Majko, chcela by som sa opytat, ci nechystate clanok na temu kupaliska v Seredi v suvislosti s vyuzitim predaneho tepelneho vrtu, ktory mal siroky potencial vyuzitia a neposlednom rade aj na ucely rekreacneho vyzitia obcanov mesta, ktori su v tychto pekelnych horucavach nuteni platit za kupaliska v okolitych obciach a mestach. Je to neunosne pre obyvatelov bytov a domov, ktori nemaju moznost dat si na zahrade postavit bazen za pol mega, aby sa aspon trosku osviezili."

Ziadame  Vas o zaujatie stanoviska k postrehu obcianky.
Dakujeme.

Milos Majko, SeredOnLine.sk

Jeho odpoveď je nasledovná:

Pán Majko  ,
podľa   obsahu    emailu  sa  pisateľka  s otázkou  článku  na tému kúpaliska  obracia  na Vás.      Geotermálny  vrt     NEBOL   PREDANÝ,  jeho technické     parametre a reálnu  využiteľnosť    podrobne  vysvetlil  konateľ   Mestského   bytového podniku  Ing.  Káčer  na   MsZ  25.5. 2015   v  súvislosti  so    zavádzajúcimi   a  nepravdivými   tvrdeniami   .
Prosím o  kontakt   na  autorku   emailu,    rád  jej odpoviem  osobne. V  prípade   akýchkoľvek otázok  sú    moje   kontaktné  údaje   k dispozícii na  stránke  mesta  a ktokoľvek  z  občanov  má  možnosť   mi zavolať  alebo  napísať  email  s otázkami, na ktoré  odpovedám   osobne  alebo   odpovedia   zodpovední   zamestnanci   za  jednotlivé   oblasti  .
Ing. Tomčányi , primátor   mesta      

Žiaľ ako obyčajne sme sa z nej nedozvedeli úplne nič - snáď iba potvrdenie faktu, ktorý my ovládame - geotermálny vrt predaný nebol - bol prenajatý. Autor  e-mailu o tom pravdepodobne nevedel, alebo informáciu nerozlíšil správne.

Na veci to ale nemení nič. Otázka myslím si bola pomerne presná. Zjednoduším ju:  počíta mesto s využitím geotermálneho vrtu na rekreačné účely - napríklad ako zdroj termálnej vody pre kúpalisko?


Pán primátor, médiá plnia nespochybniteľnú informačnú úlohu pre občanov, v mnohých prípadoch taktiež sprostredkovateľskú. Myslíme si, že je v záujme občanov a malo by byť aj v záujme volených funkcionárov, informácie týkajúce sa širokej verejnosti neposkytovať osobnej či individuálnej korešpondencii, ale zverejňovať ich, aby sa dostali k čo najširšiemu okruhu občanov.

Pokiaľ sa občan rozhodne položiť otázku volenému funkcionárovi cez médium, e-mailom, alebo inou formou, máme za to, že toto musí volený funkcionár akceptovať a neskúmať, kto konkrétne sa informácie domáha.

Okrem toho si dovolíme pripomenúť, že médiá sú v súlade s platnou legislatívou POVINNÉ zachovávať mlčanlivosť o zdrojoch informácií. Myslíme si, že napriek nepresnej štylizácii otázky čitateľom/čitateľkou SOL o odpovede k tejto téme má záujem veľa obyvateľov mesta.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign