Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

V zápase za transparentnosť vo veci tepelného hospodárstva poslanec Kurbel už nie je sám

200

Sereď |   Dnes vo večerných hodinách (31.03. 2017) sa v štúdiu SOL v Seredi uskutočnilo stretnutie štyroch poslancov MsZ, ktorí sa v priebehu mesiaca postupne verejne vyjadrili  k dlhodobo pre obyvateľov, ale aj mesto samotné závažnej téme - prenájom tepelného hospodárstva mesta súkromnej spoločnosti.

Vždy podobné stretnutia ohlasujeme vopred a v záujme maximálnej transparentnosti verejnosti dávame vedieť, pri čom pre nich dôležitom sa môžu zúčastniť aj osobne. Tým skôr, keď sa jedná o aktivitu spojenú s volenými zástupcami, ako tomu bolo aj dnes.

Pod článkom  avizujúcom predmetné stretnutie a oznamujúcom ho občanom, poslanec MsZ, viceprimátor a hovorca primátora mesta  Bc.Ľubomír Veselický napísal: 

Veselický Ľubomír | 30-03-2017 07:58:49 |
Primátor je na dovolenke a prednosta dnes a zajtra služobne mimo Serede.Táto akcia je preto veľmi dobre načasovaná.Na dnešné stretnutie nedostal pozvánku ani primátor ani prednosta a oficiálnou cestou zrejme ani žiadny poslanec. Otázky cien tepla a obsahu zmluvných vzťahov s dodávateľom tepla možno efektívne prerokovať iba na rokovaní zastupiteľstva. Som zvedavý, k akým záverom poslanci, ktorí sa dali nahovoriť na vystúpenie pred kamerami SOL, dospejú a aké východiská obyvateľom ponúknu.

Z pera  Ľubomíra Veselického sme toho čítali už veľa, no toto jeho vyjadrenie svojou arogantnosťou útočí už nielen na samotné médium, ale dokázal ním, že jeho bezočivosť hranice jednoducho nepozná. Verejným vyhlásením "Som zvedavý, k akým záverom poslanci, ... dospejú a aké východiská obyvateľom ponúknu." adresovaným poslancom MsZ prekročil nielen hranice morálky, ale aj logiky. Toto si totiž pán Veselický dovolil napísať aj poslancovi  Kurbelovi, ktorý štyri roky ako jediný verejne poukazuje na nevýhodnosť zmluvy podpísanej konateľom  Mestského bytového podniku  na pokyn primátora mesta Tomčányiho (stanovisko svedka publikované Kurbelom z pojednávania na OS v Galante)  a nie na pokyn poslancov MsZ. Práve poslanci MsZ o podmienkach zmluvy na MsZ nikdy nerokovali a o obsahu zmluvy sa nielen poslanci MsZ, ale aj občania dozvedeli až po jej podpísaní. To však už jej NEvýhodnosť verejne na MsZ kritizoval poslanec Kurbel - vtedy ako jediný, nakoľko ani hlavná kontrolórka Zuzana Horváthová v tom problém nevidela a mala sa dokonca vyjadriť v zmysle, že "podpísať zmluvu je to isté, ako ju pripraviť",  poslanec Kurbel  dlhodobo verejne prezentuje a kritizuje.

Pán Veselický, takže veci sa majú takto: poslanci MsZ dnes NEmusia navrhovať úplne nič. Ich povinnosťou voči majetku mesta, ale aj občanom po prevalení kauzy Holjenčík ÚRSO a ďalších významných pochybností v predmetnej kauze, je žiadať dôkladné vyšetrenie prípadu a vyvodenie osobnej zodpovednosti voči prípadným vinníkom tam, kde je nevýhodnosť pre mesto a občanov jasná.

Dnes sa za stôl v štúdiu pred kamery a verejnosť posadili poslanci  MsZ  Pavlína Karmažínová, Michal Hanus, Tomáš Karmažín a Pavol Kurbel, ktorí nemajú problém verejne sa vedenia pýtať aj na veci týkajúce sa prenájmu tepelného hospodárstva mesta, teda na to, čo osobne podrobne už štyri roky sleduje a kritizuje ich kolega Kurbel.

Pripomeňme, že primátor mesta  Ing. Martin Tomčányi sa dlhodobo vyhýba obdobnému kroku a vysvetleniu verejnosti, čím konkrétne je predmetná zmluva pre mesto a jeho obyvateľov výhodná.

Rozhovory natočené s menovanými poslancami na tému tepelného hospodárstva, ich názory a postoje k tejto vážnej kauze spracovávame a postupne uverejníme. Po spracovaní rovnako uverejníme aj celú dnešnú diskusiu s poslancami.

K poslancom MsZ si k stolu sadol aj predseda Asociácie vlastníkov bytov  Miroslav Kantner, ktorý nielenže dokázal okamžite zaujať k veci relevantné stanovisko za vlastníkov bytov, ale aj verejne poďakoval poslancom, ktorí sa odhodlali verejne postaviť a vystúpiť za práva občanov tam, kde ostatní ešte stále váhajú. Prečo je tomu tak, je na zhodnotení občanov, ktorí im dali dôveru a mandát rozhodovať a zastupovať ich záujmy vo veciach verejných.

Za symbolické považujem verejné vystúpenie poslancov Mestského zastupiteľstva v Seredi presne v čase, kedy NR SR hlasovaním drvivej väčšiny poslancov odsúhlasila Ústavný zákon otvárajúci cestu k napraveniu jednej z najväčších krívd voči občanom a účelového pokrivenia práva v prospech jednotlivcov - zrušenia Mečiarových amorálnych amnestií udelených Vladimírom Mečiarom. Vyzerá to tak, že krivdy páchané na občanoch jednotlivcami alebo úzkymi záujmovými skupinami nakoniec predsalen budú napravené.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign