Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Väčšinu poslancov MsZ a primátora Tomčányiho diskusia o veciach verejných pre občanov nezaujímala.

Miloš MajkoDátum11. 12. 2017 22:32:03TémaINFOSLOBODA
200

Sereď |   Už niekoľko mesiacov, možno rok obyvatelia mesta registrujú zvýšený pohyb zamestnancov pochádzajúcich z tretích krajín zamestnaných v niekoľkých firmách majúcich prevádzky hlavne v logistickom parku v Seredi. V súčasnej dobe je ich niekoľko stoviek a ubytovaní sú nielen v prenajatých súkromných nehnuteľnostiach v mesta, ale aj v oficiálnych a neoficiálnych ubytovniach. Na jednom z nedávnych rokovaní Mestského zastupiteľstva bola niekoľkými vlastníkmi nehnuteľností v objekte bývalej Niklovej Hute vznesená na poslancov požiadavka na vykonanie zmien územného plánu s tým, že niektoré pozemky v areáli Niklovej Hute budú z klasifikácie priemyselná zóna (kde je ubytovávanie zakázané) do kategórie polyfunkčná zóna, kde je tento druh podnikania možný. Táto požiadavka vzbudila nielen v bežných ľuďoch ale aj u poslancov rôzne emócie a na nedávnom rokovaní MsZ zmena územného plánu neprešla. Už priamo na rokovaní poslanec a zástupca primátora Veselický verejne vyhlásil, že sa k téme poslanci v hlasovaní vrátia opätovne.

Väčšina obyvateľov doteraz pravdepodobne netuší o čo konkrétne ide a my opätovne tvrdíme, že takto závažné zmeny v územnom pláne, ako aj v dianí v meste by mali byť dané na verejnú diskusiu obyvateľom a občanom, s tým, že by mali byť veľmi intenzívne vysvetlené klady ale aj zápory takýchto zmien. Jednoznačne zastávame názor, že práve toto patrí medzi tie zmeny v živote a rozvoji mesta, ktorých odsúhlasovanie len poslancami bez náležitej verejnej diskusie je minimálne nezodpovedné. O veci sme komunikovali s niekoľkými žiadateľmi o zmenu územného plánu zo strany navrhovateľa (z ich iniciatívy) a rozhodli sme sa uskutočniť prvú časť diskusie v priestoroch štúdia  SOL, kde sa do účasti na nej okamžite ponúkli samotní zástupcovia žiadateľov a my sme písomne s dostatočným predstihom oslovili rovnocenne všetkých poslancov MsZ, ako aj primátora mesta Ing. Martina Tomčányiho. Asi piati poslanci MsZ na náš e-mail odpovedali, že majú iný program (z pravidla súkromný) a primátor mesta Tomčányi odpovedal jedinou vetou, že sa  diskusie nezúčastní. Poslanec Veselický všetkým kolegom poslancom rozposlal svoje stanovisko, na obsah ktorého si každý slušný občan môže urobiť svoj názor. Poslanec Veselický pred hlasovaním v zastupiteľstve diskusiu na tému nepredpokladá. Sú mu názory obyvateľov mesta ľahostajné, alebo je presvedčený o výsledku hlasovania?

Jedným zo žiadateľov o zmenu územného plánu za účelom zriadenia ubytovne je aj exposlanec MsZ Marián Sidor, ktorého vyjadrenie vyhotovené na jeho žiadosť ste mali možnosť vidieť na predošlom videu k tejto téme.

Dnes prinášame záznam z diskusie, ktorej sa zúčastnili už spomenutí zástupcovia žiadateľov a poslanci Tomáš Karmažín, Pavol Kurbel a Michal Hanus.

Je zaujímavé a za zdôraznenie stojí fakt, že samotní žiadatelia verejne priamo v diskusii ocenili iniciatívu média a s občanmi o téme diskutovať chcú. Opätovne sú to práve a nepochopiteľne volení zástupcovia občanov - poslanci Mestského zastupiteľstva a primátor mesta   Ing. Martin Tomčányi, ktorí o diskusiu záujem neprejavili, čím ukázali že ich názory obyvateľov nezaujímajú. Zároveň týmto odmietli verejne pred občanmi vystúpiť a zaujať stanovisko v takto zásadnej veci, prípadne svojimi argumentami občanov sa snažiť presvedčiť, či už pre alebo proti zmene územného plánu. Povedané inak - na základe čoho teda poslanci MsZ prijímajú rozhodnutia týkajúce sa dôležitých otázok života v meste?

 

Už priamo v diskusii bolo navrhnuté aby sa nejednalo o poslednú diskusiu a my veríme, že práve tlak verejnosti bude tým nástrojom, ktorý poslancov donúti pýtať sa na názory občanov,  verejne s občanmi témy dotýkajúce sa nás všetkých preberať a následne požiadavky väčšiny presadzovať v Mestskom zastupiteľstve.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign