Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Ludia netusia, aku maju moc...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Včera poslanec NR SR Ján Budaj verejne a otvorene pomenoval problémy vo vačšine samospráv

Za roky práce s médiami poznajúc zvyky väčšinového čitateľa usudzujem, že materiál zo včerajšieho brífingu poslancov bratislavského mestského zastupiteľstva nebude sledovaný ani zďaleka tak, ako štandardná správa z dopravnej nehody, či iná pre čitateľa ľahko stráviteľná téma.

Tento krátky článoček píšem, lebo považujem za škodu stav kedy ľudí skôr zaujímajú témy všeobecné ba až bulvárneho charakteru, no témy skutočne dôležité pre náš život a život našich detí zaujímajú naozaj len menšinového čitateľa.

Včera na Krajskú prokuratúru poslanec NRSR Ján Budaj spolu s kolegami z bratislavského mestského parlamentu odovzdali podnet, v ktorom žiadajú prokurátora o prešetrenie netransparentného a zmanipulovaného predaja lukratívneho majetku mesta, teda jeho obyvateľov. Aby bolo jasné o čom píšem, každé mesto má (v mnohých prípadoch žiaľ už len malo) majetky lukratívne, aktíva a majetky, ktoré je možné označiť ako síce dôležité no mesto výrazne zaťažujúce. Čo sa týka včerajšieho oznámenia, kauza PKO sa ťahala dlho a podľa popisu poslancov predaj bol sofistikovaným spôsobom zmanipulovaný konkrétnymi ľuďmi zastávajúcimi rozhodujúce pre kauzy rozhodujúce posty v rôznych inštitúciách. Pri rozhovore s Jánom Budajom som povedal priamo, že obdobné praktiky sú mi známe z viacerých samospráv. Je však potrebné uvedomiť si, že prakticky vo všetkých prípadoch ide o naozaj majetky významnej hodnoty a či už ich kúpou alebo mimoriadne výhodným prenájmom príde k významnému obohateniu úzkych záujmových skupín, firiem alebo jednotlivcov. Dokázanie takéhoto konania je však vo väčšine prípadov mimoriadne náročné, nakoľko predsalen aktéri takýchto "obchodov" sa snažia všetko svoje konanie maximálne právne ošetriť, využijú všetky možné kľučky a medzery v legislatíve a vo väčšine prípadov si dokonca konanie legitimizujú cez obecných alebo mestských poslancov, to znamená kolektívny orgán. V tejto súvislosti je nevyhnutné poznamenať, že len úplné minimum poslancov je schopných nevýhodnosť predmetného obchodu takpovediac "prekuknúť", problematike zväčša nerozumejú a hlasujú mnohokrát bez uvedomenia si, čo svojim mandátom daným im občanmi vykonali a právne posvätili.

Takéto vyslovene chrapúňske konanie (a je jedno z akého dôvodu poslanec konal - neznalosť, nevedomosť, možná provízia a podobne) je práve tým, čo dlhodobo likviduje možnosť našich miest a obcí rozvíjať sa pre väčšinu obyvateľov, naše deti a vnúčatá.

Ak sa nájde niekto kto problematiku chápe, vidí do nej a prípadne na nezodpovedné konanie upozorní aj verejne, z pochopiteľných dôvodov do veci zainteresovanou časťou občanov je verejne znevažovaný a odsudzovaný a pravedpodobne veci neznalou väčšinou ignorovaný. Pokiaľ sa veci nechopí orgán šinný v trestnom konaní a nepochopí nevyhnutnosť zastavenia takto primitívneho okrádania väčšiny obyvateľov, prípad dôsledne nevyšetrí a nepotrestá vinníkov neváham zjednodušene napísať - smerujeme do pekla a pre naše potomstvo naozaj nezostane nič iné len krajinu opustiť, pokiaľ nebudú chcieť byť totálnymi novodobými otrokmi, ktorých po celý život ovládajú zbohatlíci a ľudia, ktorí by v civilizovanom právnom štáte sedeli v base.

Tým, ktorí toto dočítali až potiaľto, odporúčam vypočuť si minimálne rozhovor s Jánom Budajom - trpezlivejším celý brífing urobený priamo pred Krajskou prokuratúrou.

Pozn. na záver: Ján Budaj je dnes poslancom NRSR a jedným zo 150 zákonodarcov SR. Prináležia mu všetky výhody vyplývajúce z funkcie, do ktorej ho zvolili občania a namiesto včerajšej aktivity a robenia ďalších nepriateľov a odporcov mohol si aj on zariadiť čas obdobne ako jeho kolegovia, z ktorých mnohí dokonca za niekoľko volebných období nevykonali pre svojich voličov nič pozitívne.

Je mimoriadne ťažké presvedčiť apatických ľudí pozerajúcich sa dnes už len na dva kroky pred seba, žijúcich v ťažkej realite všedného dňa a odreagujúcich sa mnohokrát v zidealizovanom virtuálnom živote na internete, no momentálne je stav, kedy sa v NRSR nachádza zopár aktívnych poslancov rozumejúcich nielen získavaniu výhod pre seba samých, ale aj samospráve a takých, ktorí dokázali napriek riziku vyhodenia z práce na špinavosti v našej spoločnosti upozorniť.

Využime to a skúsme pokazený systém meniť. Ten, do ktorého sa ako rakovina zažrali arogantní "politici" vyciciavajúci našu krv len preto, lebo im to dovolíme a tolerujeme.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign