Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Volených zástupcov si chcem vážiť

Miloš MajkoDátum11. 06. 2013 23:52:21TémaTak to vidím ja...
200

Dnešné rokovanie Mestského zastupiteľstva odhalilo veľmi zaujímavé skutočnosti aj pre občanov, ktorí sa o veci verejné až tak veľmi nezaujímajú. Ako vo svojom článku uviedla Karin Jantošková, obyvatelia mesta a voliči sa dozvedeli, kto z nimi volených funkcionárov sa vo veci vydobíjania si elementárneho práva na čistú pitnú vodu je ochotný aj svojim podpisom pod občiansku iniciatívu postaviť na stranu voliča.

Ale o tom radšej inokedy.

Keďže sme na SOL a toto médium je založené na princípoch demokracie a slobody slova skôr by som sa venoval inému nemenej dôležitému poznaniu. Aspoň pre mňa určite.

Aj tí menej skalní čitatelia iste vedia, že zásadnou a podľa všetkého jedinou výhradou nami volených funkcionárov primátorom počnúc poslancami MsZ končiac je výhrada a neprekonateľný priam až odpor voči anonymným diskutujúcim. Poslanci tvrdia, že noviny nečítajú preto, lebo sú v nich anonymami napádaní a prakticky svorne tvrdia, že do anonymných diskusií by sa nikdy nezapojili.

Dnes som si demokraticky dovolil uverejniť článok týkajúci sa mojej osoby. Ako je u mňa zvykom napriek tomu, že nie som voleným funkcionárom a teda žiadnu vyššiu mieru kritiky znášať nie som povinný, diskusiu som nechal odblokovanú pre všetkých diskutujúcich bez rozdielu názorov. A čakal som čo to donesie. Podotýkam, že článok som vkladal zo svojej pracovne a trpezlivo som sledoval jednotlivé pribúdajúce diskusné príspevky. Predsa len v novinách mám vyššie práva ako bežný užívateľ, redakčný systém z pochopiteľných dôvodov umožňuje jedným kliknutím v priebehu asi pol sekundy z obsahu diskusií vyextrahovať príspevky, ktoré boli do diskusie vložené z jednej IP adresy. Keďže sa asi prvých päť či šesť príspevkov podobalo ako vajce vajcu, jednoducho mi to nedalo a túto milú funkciu som vyžil. Čuduj sa svete čo systém vyhodil. Skutočne príspevky boli vložené z jednej jedinej IP adresy.

Tu sú:

IP:95.102.xxx.xx

ore uleluju
11-06-2013 11:53:50
pán Majko využíva priestori kina Nova za 1 euro aj s energiami a to je v poriadku ? To Vás netrápi ? MsZ rokuje. Dnes sa bude zaoberať poliklinikou, odmenou pre kontrolórku i poslancov a tiež špinavou vodou z vodovodu
občan
11-06-2013 12:53:29
Neviem prečo sa má dohodnúť s p.Majkom ? Veď priestori sú mestké, či Majkove ? MsZ rokuje. Dnes sa bude zaoberať poliklinikou, odmenou pre kontrolórku i poslancov a tiež špinavou vodou z vodovodu
Pavol Kurbel
11-06-2013 13:48:51
Minister je v nemocnici v Bratislave, šofér v Galante. Takto v praxi vyzerá heslo, všetci sme si rovní. Ako vidieť, niektorí sú rovnejší. Havária na R1 - AKTUALIZOVANÉ: tlačová správa KRPZ
Občan
11-06-2013 13:54:13
Konečne aj Majko zle parkoval. tak čo seredčania aj do neho sa pustíte, alebo on má imunitu ? Marián Sidor dáva pozor na to, kto kde zaparkuje. Správne, články na SOL majú zmysel
Robin Hood
11-06-2013 14:42:48
Ten Majko sa vie vždy vyhovoriť. Parkoval na mieste vyhradenom pre MsÚ. Je on zamestnanec, alebo išiel niečo vybavovať pte MsÚ ? Nie išiel si vybavovať niečo pre svoju súkromnú Sereď Online. Tak čo sa stále vyhovára ! ! ! Ale ide mu to! Marián Sidor dáva pozor na to, kto kde zaparkuje. Správne, články na SOL majú zmysel
občan
11-06-2013 15:26:35
tak nech sa Majko ospravedlný ako to on chcel od druhích. či on je neomylný ! on to rozpútal. Na každého raz príde a veľa ľudí tam parkuje a parkovať bude. Aj pán Majko macher ! Marián Sidor dáva pozor na to, kto kde zaparkuje. Správne, články na SOL majú zmysel
Miloš Majko
11-06-2013 15:50:21
Priatelia, som rad ze som tu na rokovani MsZ s Vami... ;-) Marián Sidor dáva pozor na to, kto kde zaparkuje. Správne, články na SOL majú zmysel

Plus jeden príspevok z druhej wifi v zasadačke MsÚ.

- - -

Na rokovanie MsZ som prišiel po druhý krát niečo pred 16.00 hod. Do diskusie som vložil jednoduchý príspevok s milým textom oznamujúcim prítomným, že som medzi nimi J. Nakoľko v rokovacej sále sú dostupné dve Wifi príspevok som vložil postupne po prihlásení sa do každej z nich. Áno, môj predpoklad sa po prečítaní cca 200 000 diskusných príspevkov žiaľ potvrdil. Všetky diskusné príspevky do danej doby boli vložené z niektorého z počítačov prípadne iných mobilných zariadení nachádzajúcich sa v rokovacej sále. Z fotografií každý iste bez problémov zistí kto v danej dobe v sále s počítačom sedel. Nikdy by som si nedovolil povedať konkrétne na žiadnu z osôb, že je pôvodcom týchto správ, ktorých obsah sa ma mimochodom nijakým spôsobom nedotkol. Dokonca mi ani nejde o to zistiť kto z prítomných nedisponuje takými charakterovými vlastnosťami, ktoré by mu v takomto konaní bránili. Mám však zato, že žiaden z volených funkcionárov by sa nemal znížiť k tomu, aby na jednej strane systematicky a dlhodobo kritizoval anonymných občanov a sám anonymným diskutujúcim bol.

Dámy a páni, niet dôvodov znižovať sa k takémuto konaniu. Ubezpečujem Vás, že nemám problém názor kohokoľvek vypočuť si do očí tak, ako to zásadne robím ja a to aj v tých najcitlivejších témach.

Nie je podstatné, kto z prítomných v sále nemá toľko úcty voči inému konkrétnemu človeku, aby sa pod svoj názor podpísal, podstatné je však to, že takýmto konaním klesá dôvera občanov v celý zastupiteľský zbor.

Dámy a páni, ja si chcem volených zástupcov vážiť. Neberte mi prosím k tomu posledné dôvody.

- - -

O tomto som prítomných na zastupiteľstve chcel názornou ukážkou oboznámiť osobne. Dohodnuté som mal napojenie svojho notebooku na projektor. Žiaľ, predsedajúci primátor mesta rokovanie ukončil skôr, ako poslanec  Kurbel stačil predložiť  moju požiadavku na vystúpenie. Škoda, prítomní by mali možnosť na vlastné oči vidieť, ako niektorý z poslancov  online strácajú morálne právo vyjadrovať sa k anonymnej diskusii v médiách a kritizovať tých, ktorí s nimi anonymne diskutovať chcú.

Poznámka na záver:   Považujem za skutočne smutné, že jedinými neanonymnými diskutujúcimi  vo verejnej diskusii prebiehajúcej na  SOL z rokovacej sály  MsÚ  počas zasadania  MsZ, bol poslanec  Pavol Kurbel a ja.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign