Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Vyberáme z redakčnej pošty - ako dopadla zbierka šatstva?

Niekoľko otázok od čitateľov sa zhromaždilo v redakčnej pošte s témou rovnakou - zbierka šatstva a jej následný osud. Za všetkých jeden príspevok: "Chcem sa spýtať, či neviete čo je pravdy na tom,že tie veci, ktoré sa mali nosiť na pomoc postihnutých povodňami /do klubu dôchodcov/ nakoniec nikam neputovali, a sú nimi zapratané kluby dôchodcov. Vraj p. primátor, si toto zobral na svoje triko bez dohody s červ. krížom a podobnými organizáciami. Len sám si urobil zbierku a veci nakoniec nikde neputovali, nakoľko ich nemal kto odviezť tým ,komu boli mienené...lebo vraj p. primátor sa vyjadril že on to odvážať nebude.. Neviem či som to zrozumiteľne napísala, nechcem robiť reči,ale poznám kopu ľudí, kt. tam odniesli pekné veci a nakoniec to nikde nešlo..." Čiastočnú odpoveď sme našli na mestskej webovej stránke a pokusíme sa zistiť podrobnosti. - - - Odvoz zbierky šatstva Mesto Sereď, v spolupráci s dennými centrami pre seniorov a občianskymi aktivistami zorganizovalo od 21.júna zbierku šatstva pre občanov postihnutých povodňami. Boli sme milo prekvapení, ale aj zaskočení takým záujmom občanov pomôcť ľuďom v núdzi. Zbierku sme z priestorových dôvodov museli ukončiť už vo štvrtok 24.júna, hoci pôvodne bola zbierka plánovaná až do piatku 25.júna 2010. Už v priebehu zbierky sme kontaktovali mnohé charitatívne organizácie, orgány štátnej správy, ale aj samotné postihnuté obce s tým, že im chceme poskytnúť takúto formu pomoci. Napriek nášmu enormnému úsiliu sa nám pre rozsiahlu zbierku, ani jej časť, nepodarilo nájsť záujemcov. Z vyjadrení tých, ktorí nás kontaktovali sme sa dozvedeli, že šatstva majú dosť a ich záujem sa teraz už sústreďuje na zháňanie finančných prostriedkov pre postihnutých a na zabezpečovanie čistiacich potrieb. Bolo však potrebné denné centrá pre seniorov uvoľniť na bežnú prevádzku a zbierku šatstva zmysluplne využiť. Veľmi malá časť zbierky bola využitá pre klientov Domova sociálnych služieb pre deti v Šintave, pre klientov Zariadenia pre seniorov v Seredi a pre klientov útulku, ktorý mesto plánuje opäť v zimných mesiacoch prevádzkovať. Ostatné použité ošatenie, posteľné prádlo, paplóny, uteráky a iné veci, ktoré zbierka obsahovala bolo odovzdané do neziskovej organizácie Diakonie Broumov. Práve dnes 30.6.2010 v popoludňajších hodinách prišli zbierku naložiť do nákladného auta. Ako nás informovali, nositeľné odevy budú odovzdané občanom v núdzi, poškodený materiál pôjde na priemyselné spracovanie a nepoužiteľný materiál do odpadu. Činnosť Diakonie Broumov si môžete pozrieť aj na ich internetovej stránke www.diakoniebroumov.org. Napriek tomu, že zbierka nebola použitá na ten účel, na ktorý bola pôvodne organizovaná, máme za to, že jej využitie bolo zmysluplné a uskutočnením zbierky sme pomohli aj občanom nášho mesta nájsť zmysluplné využitie pre ošatenie, ktoré už vo svojich skriniach nepotrebujú. Zdroj: www.sered.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign