Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia

Najhorsia je mlciaca vacsina...
Označenie inzercie
Transparentná samospráva
Transparentná samospráva pre Šintavu
Označenie inzercie

ISSN 1337-8481   Dnes je 9. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
RubrikyRubriky
Videá

Vyberáme z redakčnej pošty - ČISTÉ MESTO? Hahaha.....AKOBY JEDEN POVEDAL

Miloš MajkoDátum23. 08. 2011 01:45:37TémaRedakčná pošta
24

Opätovne vyberáme z redakčnej pošty jeden z e-mailov, ktorý zaujme obsahom a povedzme si na rovinu - aj štýlom, ktorý si autorka zvolila.  "Je napisany tak ako to ja osobne citim" - napísala v sprievodnej správe a požiadala o anonymitu, i keď jej totožnosť poznáme a dokonca sme sa na túto tému rozprávali aj osobne. Možno niekoho určité slová zarazia, prekvapia a možno aj nahnevajú. Možno však podobne ako človeka psí exkrement, do ktorého  vstúpi pri ceste na obchodné rokovanie, ples, či pred nastúpením do autobusu. A to sa následne cíti ako idiot práve on. I keď za nezodpovednosť iných vôbec nemôže.

Práve pre sústavnú nezodpovednosť mnohých majiteľov psíkov predmetný e-mail neupravujeme a uverejňujeme ho v "pôvodnom znení..."

- - -

Čisté mesto -  poďme sa pozrieť na problematiku čistoty nášho mesta.

Povedzme si otvorene, každý z nás v živote už stúpil do hovna a nie raz.  Je to určite veľmi príjemný  a voňavý pocit stúpiť pri prechádzke s partnerom, s priateľkou či so svojim psom  do lajna,  ktoré tam nechal iný psíčkar, však? Čím dalej tým viac sú trávniky plné fekálií po psoch, prečo? Preto lebo ľahostajnosť dnešných ľudí je priam neskutočná.  Áno ,  90% ľudí v tomto meste je úplne ukradnuté či budú zbierať hovná po svojich miláčikoch, nedajbože ak oni časom stúpia do hovna, dokážu to počastovať priam nádhernými prirovnaniami, ktoré sú mi do smiechu! Kde to žijeme?- pýtam sa každý deň.  To je taký problém zohnúť sa a pozbierať si hovno po svojom psovi? Keď to dokáže 50 ročná babka od vedľa, alebo 70 ročný dedko z 2 poschodia, prečo to nedokážete VY? Áno VY, VY viete ktorí to ste! Stretávam Vás každý boží deň, a každý deň je to o tom istom, ľahostajne s kľudným svedomím necháte psa vysrať a idete ďalej , šak čo, prečo by som to mal/a zodvihnúť?   Veď ja sa tadiaľto neprechádzam, decká sa mi chodia hrávať inam, však srať nato. Prečo by som si mal/ a špiniť ruky s hovnom? Preboha já mám chytiť hovno do ruky?No to určite!  A takto je to každý deň. Každý deň , nielen Vy ale aj ostatný robia to isté. Dennodenne pribúdajú na trávniky pod panelákmi desiatky hovien, a to len pre ľahostajnosť  majiteľov psov.  Nikto neberie ohľad na to že fekálie pod panelákom v lete krásne zapáchajú až do bytu druhým ľuďom! Nikto neberie ohľad na to, že sa pod panelákmi hrajú deti, že tam chodia aj iný psíčkari vyvenčiť a pohrať sa zo psíkom. Dokedy to bude trvať???  Jedným (tým ľahším riešením)  ktoré môžete urobiť je:

 „ĽUDIA PREBERTE SA A ZAČNITE KONEČNE ZBIERAŤ HOVNÁ !!!“

Druhým ( ťažším riešením)   denno denné volanie na MsP , nech idú tam a tam že ten a ten nezbiera hovná? No aký to bude mať význam keď mne ako občanovi má ísť MsP príkladom no namiesto toho aby zakročila mi povie dokážte,že ten či tá nezbiera hovná? Prepáčte kde to žijeme? Veď od toho ste tu páve Vy páni z MsP!   Ale povedzme si na rovinu, ako sa stará  MsP o pokutovanie tých ktorý permanentne porušujú zákon? Ľudia sa sami od seba nenapravia, nevstúpia si len tak zázrakom do svedomia, ľudia sú nezodpovedný.  Od toho tu má byť MsP aby nastolila ako taký poriadok v meste inak sa tu budeme zachvíľu všetci kompletne váľat v hovnách.  Áno  neustále pokutovanie môže mať za následok zvýšený výskyt vyhodených psov. Vtedy sa pýtam kto je väčšie zviera človek či pes?!!!

Váš Občan25

---

Danej problematike sme sa v našich novinách venovali v článku Karin Kapustovej :

http://www.seredonline.sk/clanky/pozor-na-znecistovanie-verejnych-priestranstiev-pri-venceni/

a v samostatnej diskusnej téme :

http://www.seredonline.sk/temy/psie-exkrementy-vadia-obcanom/

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
Vyhľadávanie
Posledné komentáre

Bottom panel

© transparentnasamosprava.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na transparentnasamosprava.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Farby laky

Webdesign